ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر شتاب گرفت – پایگاه خبری تحلیلی UGV


محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به شهرستان خنداب گفت: اولین هدف از سفر به خنداب ابلاغ پیام و سلام آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با فضیلت است. رئیس جمهور جمهوری مردم منطقه. زیرا با توجه به برنامه ریزی سفرهای منطقه ای مقرر شد یکی از مقامات ارشد هیئت دولت نیز در شهرستان ها حضور داشته باشد.

محمد اسلامی با اشاره به دیدار دولتمردان با مردم در سفرهای منطقه ای افزود: اعضای هیئت دولت در سفرهای استانی وضعیت شهرها، پروژه ها و طرح های مورد نظر را بررسی می کنند و در این سفرها نیز دیدار می کنند. با مردم دیدار با خانواده شهدای معزز و تشکیل جلسه شورا و جلسات اداری با حضور مسئولین شهرستان، فعالان اقتصادی و نخبگان برگزار می شود و با ارائه موضوعات در جریان مشکلات قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: در بازدیدها و مذاکرات، گزارش هایی از وضعیت شهرها تهیه می شود و همه این موارد به ریاست جمهوری ارائه می شود.

اسلامی تصریح کرد: بنا به دستور و مصوبات رئیس جمهور در آخرین جلسه شورای دولت مقرر شد با حضور نمایندگان دولت که به شهرستان ها سفر کرده اند جلسه ای برگزار شود و مسئولان مسائل و مشکلات را بررسی کنند.

خوشبختانه با استعداد و پرتلاش خنداب این شهرستان از ظرفیت خوب و مناسبی برخوردار است به طوری که این شهرستان دارای سابقه تاریخی و همچنین دارای پتانسیل های خوبی در زمینه باغبانی و کشاورزی است که با توجه به این موارد توسعه کمکی ضروری است. صنایع باید برای خندق ایجاد شود تا زنجیره ارزشی برای مردم و منطقه ایجاد شود و فرصت های شغلی مولد برای جذب کارگران تحصیلکرده ایجاد شود.

وی گفت: حضور مجتمع آب سنگین و راکتور خنداب در این شهرستان ظرفیت علمی، صنعتی و پژوهشی بسیار خوبی ایجاد کرد و سطح دانش و فناوری کشور را ارتقا داد و این مرکز در جذب بومی و محلی موثر بود. نخبگان منطقه

اسلامی تاکید کرد: نکته مهم این است که بتوانیم مسئولیت های اجتماعی، برنامه های دولت، اراده مردم و همچنین برنامه های مردمی متعلق به فعالان اقتصادی و اجتماعی شهرستان خنداب را هماهنگ کنیم تا منابع در دسترس باشد. آنها به طور مؤثر درونی می شوند و در نهایت باید تأثیرات خاص آنها بر زندگی مردم مشخص شود و شهروندان باید این موارد را در زندگی خود احساس کنند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان، دولت و فعالان اقتصادی و اجتماعی توانسته اند این مهم را با کار تعاملی انجام دهند و می توانند در ارتقای کیفیت شهر در آینده نیز موثر باشند.

وی تاکید کرد: ما با این اهداف و این پیشینه در خدمت مردم هستیم و امیدواریم بازدیدهایی که در شهرستان انجام شده و می شود در راستای تحقق این اهداف، برنامه ها و سیاست ها گام بردارد تا مردم پس از این سفر به تدریج بتوانند از نتایج آن بهره مند شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص برنامه این سازمان برای تولید انرژی هسته ای و توسعه نیروگاه های هسته ای تصریح کرد: موضوع مهم انرژی هسته ای است که بر اساس اراده موجود در کشور و همچنین به لطف خداوند متعال است. . آنچه در قانون بودجه مقرر شده است. قرار است ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور احداث شود و این پروژه هم اکنون در حال انجام است و به سمت تولید آن می رویم. بنابراین در شرایط فعلی یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی موثر در بوشهر داریم که به عنوان انرژی پاک و بدون آلودگی و همچنین برق پایدار در طول شبانه روز به شبکه تزریق می شود و انرژی هسته ای تولید شده بسیار بوده است. در تنظیم بار شبکه موثر است.

وی افزود: چند ماه قبل و بعد از سفر رئیس جمهوری به استانداری بوشهر، برنامه ریزی برای اجرای واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر سرعت گرفت.

اسلامی خاطرنشان کرد: با تمرکز رئیس جمهور این پروژه وضعیت متفاوتی پیدا کرد و امیدواریم بتوانیم سرفصل های دیگری را در تمامی جبهه های پیش بینی شده فعال کنیم و در نظر داشته باشیم که از این پس واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر پیشرفت بیشتری را ثبت کنند. با من.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پایان سخنان خود گفت: یکی دیگر از برنامه هایی که در دست اجرا داریم طرح توسعه خنداب است که در حال اخذ و پیگیری است.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=369699