سازمان سرمایه گذاری سازمان اوقاف در شهر اصفهان تاسیس شد


امیرحسین اسماعیل پور معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهانبه گزارش قنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، امیرحسین اسماعیل پور معاون تولید اقتصادی این اداره کل با بیان اینکه پروژه های عمرانی همواره حضور داشته و در حال انجام است، گفت: منطقه و بقاع را تبرک کرد و فرمود: کار بنایی نمی تواند فقط اشاره به هفته مبارکه باشد.

وی افزود: تلاش اصلی ما در حال حاضر پیگیری و اجرای طرح های تعاونی است و انتظار می رود در سال جاری شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

معاون تولید اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه سازمان سرمایه گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه در نیمه اول مهرماه با حضور کلیه اعضا از جمله معاونت تشکیل می شود. و مدیران کل سازمان در اصفهان این خیلی مهم است. چون برای گرفتن هر گونه مجوز سرمایه گذاری حداقل در بهترین حالت دو تا سه ماه صبر می کنیم در حالی که در این جلسه دو یا سه روز است. در شهرستان، هر تعداد درخواست مجوز ما بررسی و درخواست خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی نیروهای ما تکمیل سبد پروژه هایی با قابلیت سرمایه گذاری را در دستور کار خود دارند، ادامه داد: در بحث تغییر کاربری و تفکیک اراضی بلااستفاده برنامه ریزی جدی داریم و این اداره می تواند کمک قابل توجهی به موقوفات داشته باشد. در سال‌های گذشته همواره از بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های موقوفه کمک گرفته‌ایم، اما اکنون امکان سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه‌ها را خودمان داریم.

اسماعی پور افزود: تلاش می کنیم از درآمد موقوفات برای سرمایه گذاری در آن استفاده کنیم و برداشت وجوه از وقف را کاهش دهیم.

وی تغییر کاربری ۲۲ هکتار از اراضی بادرود را در دستور کار عنوان کرد و افزود: در صورت تحقق این امر اخذ مجوز احداث نیروگاه ۳.۵ مگاواتی می تواند درآمد خوبی داشته باشد.

همچنین به دنبال تغییر کاربری تعدادی از اراضی مناسب برای درآمدزایی در شهرستان گلبایجان هستیم: در این راستا در حال تکمیل فرآیند هستیم معاون تولید اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان. گفت.

با بیان اینکه ورود جدی به حوزه ساخت مسکن و واحدهای تجاری نداریم، تصریح کرد: در حال حاضر رویکرد رئیس بنیاد وقف در حوزه های دانش است، در استان اصفهان بیشتر در حوزه ها ورود کرده ایم. حوزه تولید برق و نیروگاه حرارتی را در دستور کار داریم.

اسماعیل پور با بیان اینکه برای سرمایه گذاری در شهرها نیازمند دیدگاه مناسب مدیران آن در این زمینه هستیم، گفت: در یکی از شهرهای استان اصفهان حدود ۲۰ سال است که پروژه ای برای سرمایه گذاری نداریم اما با با تغییر مدیر در یک سال و نیم گذشته شاهد پروژه های زیادی برای سرمایه گذاری بودیم.

انتهای پیام