سنت های ازدواج امروزه با هنجارهای دینی در تضاد است


محمد باقر، خلقت امام جمعه مالیربه گزارش ایکنا از همدان، حجت الاسلام محمدباقر تشیر، امام جمعه ملیر، امروز ۱۹ تیرماه در خطبه های سیاسی سیاسی نماز جمعه، ماه مبارک ذی الحجه را تبریک گفت و گفت: این یک ماه است. یوم الله که در برکات و فیض این ماه دستورات فراوانی در آن وجود دارد.

امام جمعه ملیر بر دعای روز اول ماه تاکید کرد و گفت: نماز دهه اول این ماه ثواب حج را در کارنامه اعمال انسان دارد.

وی همچنین به سالروز ازدواج حضرت علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: تنها ازدواجی که با واسطه خداوند ازدواج این دو ذات پاک است و این نشان می دهد که میانجی گری در ازدواج جوانان امری خاص است. موضوع. ثواب و ثواب: سعادتمند است که واسطه باشد و به روایتی واسطه عقد صغیر، اولیای خدا او را احاطه می کنند.

وی با بیان اینکه حضرت علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) زندگی خود را ساده آغاز کردند، افزود: متأسفانه امروزه مهریه ها، مهریه های سنگین، بدعت ها و سنت های غلط مانع ازدواج ساده جوانان و این معیارهای غلط است. مغایر با موازین دینی و سبک زندگی اسلامی است.

امام جمعه ملیر خطاب به جوانانی که به دلیل مشکلات اقتصادی سنت ازدواج را به تعویق می اندازند و از ازدواج امتناع می ورزند، گفت: این شبهه خداوند است و اگر معیارهای ما برای ازدواج موازین شرعی باشد، خداوند مشکل اقتصادی و ثروت را حل می کند. آن زندگی.

وی ازدواج را چارچوبی برای پرهیز از نافرمانی دانست و تصریح کرد: جوانان باید در انتخاب همسر دین و ایمان را ستون کنند و اگر فردی همسر خود را به خاطر دین انتخاب کند خداوند به همسر و زندگی او نیز زیبایی و ثروت عطا می کند. .

امام جمعه ملیر بیان کرد: بیش از ۱۱ میلیون جوان مجرد در کشور وجود دارد، گفت: این یک فاجعه برای جامعه اسلامی ما است و باید با فرهنگ ازدواج اسلامی و آسان برای این جوانان مقابله کنند.

وی ازدواج را محور حفظ خانواده، حسادت و جوانمردی دانست و افزود: باید این مهم را در جامعه تقویت و تسلی دهیم و خداوند به ما خیر بدهد.

و در بخشی دیگر از صحبت های خود با موضوع اجاره بها به عنوان یکی از مشکلات بسیاری از خانواده ها گفت: افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی اجاره بها کمکی برای مستاجران است.

وی بر اصلاح خرید و عدم قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: این امر باعث محدود شدن قاچاق و ساماندهی اقتصاد کشور می شود.

وی تصریح کرد: آمریکایی مدعی حقوق بشر به بیش از ۱۳۰ کشور جهان وارد شده و عامل بدبختی، جنگ، خونریزی و مشکلات مکرر در کشورهای جهان است و سیاه پوستان جنایات زیادی مرتکب شده اند.

امام جمعه مالر با پرهیز از جنایات آمریکا علیه ایران و مردمش افزود: این جنایات توطئه، تحریم، تروریسم و… است و بزرگترین سند جنایات او مجازات های سختی است که سال ها پیش بر ما تحمیل کرد. امروز ایران از نظر دیپلماتیک موقعیت بسیار خوبی دارد و آینده موفقی دارد که آمریکایی ها را نگران می کند.

انتهای پیام