شرکت ۳۰ نفر از کردستان در سومین دوره برای ارزیابی و ارتقای داوران مسابقات قرآن


محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه اقلیم کردستان

حجت الاسلام محمد کاروند مدیرکل اوقاف و امور خیریه اقلیم کردستان در گفت و گو با قنا از کردستان، از آغاز زمان ثبت نام ارزیابی و ارتقای حکام مسابقات قرآن کریم در استان کردستان خبر داد. کشور. وی گفت: ۳۰ نفر از فعالان قرآنی منطقه کردستان ثبت نام اولیه خود را به پایان رساندند.

وی افزود: این تعداد از متقاضیان شرکت در سومین دوره ارزیابی و ارتقای داوران مسابقات قرآن کریم کشور می توانند از امروز ۲۳ مهرماه مدارک لازم را در سامانه این آزمون بارگذاری کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اقلیم کردستان گفت: داوطلبانی که گواهینامه داوری مسابقات قرآن کریم را کسب کرده اند تا ۴ مهرماه فرصت دارند تا ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه سامانه http://reg.stdqrn.ir برای دانلود مدارک ثبت نام شرکت کنندگان توسط سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی شده است، ادامه داد: امیدواریم با افزایش تعداد داوران مسابقات قرآنی این امر انجام شود. ما می توانیم مسابقات قرآنی را در استان توسط داوران برگزار کنیم و باید قرآن کردی برگزار کنیم و نیاز استان را در این زمینه برطرف کنیم.

حجت الاسلام کاروند با اشاره به اینکه امسال سومین دوره متوالی است که مسابقات ارزشیابی و ارتقای حکام قرآن برگزار می شود، گفت: بر اساس برنامه ریزی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، پس از برگزاری سومین دوره با موضوع ارتقاء. و آموزش های تخصصی به منظور رفع نواقص در استان ها پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه داوران شرکت کننده در هر دوره تنها در یک رشته تخصصی می توانند شرکت کنند، افزود: داوران پذیرفته شده در دوره های قبلی امسال می توانند در رشته های جدید شرکت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اقلیم کردستان تصریح کرد: سال گذشته در مرحله دوم این آزمون چهار داور قرآن منطقه کردستان موفق به کسب رتبه کشوری داوری مسابقات قرآن شدند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: سید عباس حسینی، حسین عبدالمالکی، سید مریم سعید و طاهره نعیبی محید موفق به کسب صلاحیت داوران مسابقات قرآن کریم شدند.

انتهای پیام