شرکت ۹۹ نفر کردستانی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآنی


بهرام مرادی، رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان

بهرام مرادی، رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: مرحله کتبی هفدهمین دوره آزمون‌ ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم ۲۳ اردیبهشت‌ماه همزمان با سراسر کشور در استان کردستان برگزار خواهد شد.

وی از شرکت ۹۹ نفر از حفاظ کردستانی در هفدهمین دوره آزمون‌ ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۳ نفر حافظ۱۰ جزء، ۱۰ نفر حافظ ۲۰ جزء و ۶۶ نفر حافظ کل قرآن کریم هستند.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کردستان از شرکت سه روشندل حافظ کل قرآن در این دوره از آزمون خبر داد و بیان کرد: دو نفر از حافظان روشندل کردستانی دو خواهر دوقلو هستند که موفق به حفظ کل قرآن کریم‌ شده‌اند.

وی با اعلام اینکه شهرستان سنندج با ۳۷ نفر شرکت‌کننده بیشترین تعداد ثبت‌نامی این دوره از آزمون قرآنی را به خود اختصاص داده است، افزود: شهرستان بانه ۲۸ نفر، شهرستان سقز ۸ نفر و سایر شهرستان‌های هر کدام دو یا سه نفر شرکت کننده داشته‌اند که متأسفانه شهرستان سروآباد هیچ شرکت‌کننده‌ای در این آزمون نداشته است.

مرادی تعداد حوزه‌های امتحانی استان کردستان را فقط یک حوزه امتحانی در شهرستان سنندج دانست و ادامه داد: با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان در شهرستان بانه امیداواریم در سال آینده بتوانیم حوزه امتحانی بانه را نیز تأسیس کنیم چراکه این امر در تعداد شرکت‌کننده در دو شهرستان بانه و سقز تأثیرگذار خواهد بود.

وی گفت: نتایج مرحله کتبی هفدهمین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن کریم ۱۸ تیرماه اعلام خواهد شد و آزمون شفاهی این دوره از رقابت‌های قرآنی اواخر مردادماه در استان برگزار می‌شود.

رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان کردستان افزود: شرط اساسی اعطای مدرک در این آزمون کسب امتیاز لازم در مرحله شفاهی آزمون بوده که داوری مرحله شفاهی این آزمون برعهده داوران استانی دارای مدرک بین‌المللی قرآن واز حافظان کل قرآن بوده است.

وی اظهار کرد: به پذیرفته شدگان دو مرحله شفاهی و کتبی حافظ ۱۰ جزء مدرک دیپلم، حافظ ۲۰ جزء فوق دیپلم، ۳۰ جزء لیسانس و فوق لیسانس اعطا خواهد شد.

مرادی از رشد قابل توجه شرکت‌کنندگان کردستانی در هفدهمین دوره آزمون اعطای مدرک تخصصی با حفاظ قرآن خبر داد و گفت: سال گذشته ۷۴ نفر شرکت‌کننده داشته‌ایم.

وی یادآور شد: ادریس میرکی یکی از حافظان کل استان کردستان بوده که تاکنون موفق به کسب مدرک فوق لیسانس حفظ قرآن شده و امسال برای کسب مدرک دکترا در این آزمون شرکت خواهد کرد و این حافظ قرآن با مدرک فوق لیسانس علوم قرآنی در آموزش‌وپرورش استان کردستان استخدام شده است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر