شکایات و اعتراضات خانواده محصی امینی در حال پیگیری است


عبدالرضا پورذهبی نماینده فقیه در اقلیم کردستان

به گزارش قنا از کردستان، حجت الاسلام عبدالرضا بورالذهبی نماینده ولی فقیه در اقلیم کردستان شامگاه ۹ شهریورماه در جمع خبرنگاران رسانه های منطقه با اشاره به اینکه تقدیم کردم. دیدار خودجوش با خانواده محصی امینی: پس از مشورت با خانواده و همراهی، چهار نفر از ما برای تسلیت به این خانواده داغدار رفتند.

وی با اشاره به اینکه خانواده مهسا امینی از ما استقبال بسیار خوبی کردند و با احترام و محبت فراوان با ما برخورد کردند و به ما اجازه دادند در صورت پیگیری موضوع از آنها تحقیق و پیگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در اقلیم کردستان خاطرنشان کرد: به گفته پدر مرحوم محصی امینی، پسرم با هیچ رویه ای به زندگی برنمی گردد، اما انتظار داریم با عاملان برخورد قاطع شود. متن آن این است: «اگر قصوری در این مورد وجود دارد، باید صریحاً بیان شود» و بررسی کنید.

وی با رد ادعای غرض ورزی در مرگ مهسا امینی گفت: اگرچه ممکن است قصوری در مرگ مهسا امینی وجود داشته باشد که باید بررسی شود، اما عمدی نبوده است، بنابراین باید این خانواده را بیشتر درک کنیم.

حجت الاسلام برهابی به پیام رسانه ای در ماجرای درگذشت «مهسا امینی» توجه کرد و گفت: الگوی رسانه ای در این رویداد بیان واقعیات است چرا که رسانه ها می توانند در این امر بسیار مؤثر باشند. که حقایق را بیان کنند و عدالت و انصاف را در رسانه رعایت کنند.»

وی افزود: فعالان رسانه ای باید رسانه خود را با اخبار متنوع و نوشتار قوی تقویت کنند، آن را جذاب کنند و به منبعی قدرتمند برای اطلاع رسانی عموم مردم تبدیل کنند.

نماینده فقیه در اقلیم کردستان تاکید کرد: رسانه ها ضمن اطلاع رسانی باید تا حد امکان به فکر انسجام و یکپارچگی جامعه باشند و اجازه ندهند وحدت جامعه به هم بخورد.

وی با اشاره به اعتراضات اخیر پس از مرگ محصه امینی گفت: به نظر من معترضان عمومی تجزیه طلب نیستند، هرچند ممکن است در میان معترضان تجزیه طلبی وجود داشته باشد اما جوان ۱۵ یا ۱۷ ساله فقط یک معترض است.

حجت الاسلام برالذهبی اخلال هر گروهی و آتش زدن اموال عمومی را غیرقانونی دانست و گفت: این اقدام شایسته هیچ گروهی و شایسته مردم استان نیست.

وی با تاکید بر اینکه تظاهرات باید مسالمت آمیز و عاری از فحاشی و فحاشی باشد، تصریح کرد: پیشنهاد دادم مکانی خصوصی برای تجمع مسالمت آمیز در نظر بگیرند و از تخریب اموال عمومی خودداری کنند که این امر به شرط عدم اقدام خرابکارانه امکان پذیر است.

نماینده ولی فقیه در اقلیم کردستان افزود: من کامل صحبت نمی کنم اما نظر و عقیده خود را بیان می کنم و این تفکر می تواند بسیار تاثیرگذار باشد اما باید فکر کرد و پرورش داد.

حجت الاسلام برهابی در خصوص جلسه معتمدین سنندج درباره بازداشت شدگان اعتراضات اخیر صحبت کرد و گفت: در این جلسه قول دادم تمام تلاش خود را برای کاهش تعداد بازداشت شدگان انجام دهم.

وی با اشاره به مجروح شدن پرسنل و نیروهای نظامی در این حوادث گفت: چهار نیروی انتظامی مجروح شدند که بسیاری از آنها به دلیل وخامت اوضاع به تهران اعزام شدند.

نماینده فقیه در اقلیم کردستان با اشاره به لزوم عجله نکردن برای صحبت در این فضای غبارآلود، گفت: بی توجهی، عمد، برخورد بی ادبانه و بی ادبانه با خانواده داغدار از جمله شکایات خانواده امینی است که باید بررسی شود. اگرچه این حادثه یک حادثه ناگوار بود، اما نباید به اشتباه به خطا پاسخ داد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به فعالیت های خود در دو سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: پیگیری مشکلات بیش از ۳۵۰ نفر از علمای اهل سنت و دیدار با مبلغان و روحانیون شیعه در بیش از ۱۰۰ روستای استان. مطالبات ۱۰ هزار نفری، دیدار با خانواده یکی از اقدامات من در دو سال اقامتم در اقلیم کردستان بود.

حجت الاسلام برهابی با اشاره به اینکه هیچ گاه به دنبال آثار نمایشی و داستانی نبوده ایم، یادآور شد: در این راستا کارها، برنامه ها و نشست های زیادی را بدون پوشش رسانه ای انجام خواهم داد.

انتهای پیام