صلح و آشتی باید در جامعه پرورش یابد


محمد رازم، رئیس دادگاه لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، محمد رزمی رئیس کل دادگستری لرستان در همایش صلح ستاد صبر لرستان با گرامیداشت پنجمین روز از شهرفر یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دولت، اظهار کرد: ایثارگران. رجایی و بهنیر. آنها از عناصر برگزیده و ممتاز کشور و خدمتگزاران و دلسوزان انقلاب و نظام بودند.

وی خاطرنشان کرد: دو شهید رجایی و بهنر دوران مبارزه و مجاهدت در راه پیروزی اسلام را با موفقیت پشت سر گذاشتند و حضورشان با آرمان های انقلاب آمیخته شد.

رازم با بیان اینکه نشست امروز دوستان صلح در راستای اعمال اساسنامه ستاد ملی صبر و دستورالعمل مشارکت گروه های مردمی است، تصریح کرد: به دنبال ایجاد فرهنگ صلح و سازش در جامعه هستیم. جایی که آیات و روایات معصومین و نیز شیوخ انقلاب اسلامی صبر را تأیید می کند.

رئیس کل دادگستری لرستان فرهنگ صبر را وظیفه همگان دانست و نه یک فرد و قشر خاص و افزود: بدون شک صلح و سازش مستلزم نیت و انگیزه قوی است که در هدایت اعمال انسان حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه جامعه امروز ما نیاز به وحدت و آرامش دارد، اضافه کرد: تعداد زیادی قتل عمد ناشی از پایین بودن آستانه صبر مردم است، اما در لرستان در سه سال گذشته ۶۰ قتل عمد با آرامش به پایان رسیده است. و آشتی

رضی، صلح و سازش را عامل وحدت در جامعه دانست و گفت: صلح و سازش ضمن جلوگیری از تفرقه و تقویت جامعه اسلامی، باعث کاهش ورود پرونده ها به دستگاه قضایی و کاهش مراجعات مردم می شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار ۴۲ درصد از پرونده های هیأت حل اختلاف منطقه منجر به صلح و سازش شده است، گفت: لرستان طایفه ای و قبیله ای است و یکدیگر را می شناسند و به همین دلیل است. صلح صلح است آسان تر.

انتهای پیام