ضرورت فرهنگ سازی ازدواج آسان و پایدار در جامعه + فیلم


ضرورت فرهنگ سازی ازدواج آسان و پایدار در جامعه + فیلمبه گزارش قنا از اردبیل، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در پیامی حلول ماه ذی الحجه، حرم و سالروز ازدواج ملکوتی حضرت علی (ع) را تبریک گفت. (درود بر او). حضرت زهرا(س) ازدواج را امری مقدس و یکی از ساده ترین راه های دوری از آن دانستند و آسیب های اخلاقی را برشمردند و فرمودند: تشکیل خانواده در رأس ارزش هاست، بنابراین برای ایجاد جامعه ای سالم باید تلاش کرد. . برای یک خانواده سالم

وی با اشاره به اهمیت ترویج ازدواج آسان در جامعه افزود: امروزه با تنگ نظری ها و مشکلاتی که در موضوع ازدواج به وجود آمده، این امر مقدس و حیاتی تحت تأثیر مسائل، اراده و اراده مختلف قرار گرفته است. انسان به جای اراده خدا، مبنای ارزیابی قرار گرفت و این نیاز طبیعی انسان در حصاری از قوانین سختگیرانه محبوس شده است تا جایی که جوانان برای فرار از این قوانین از ازدواج خودداری می کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استانداری اردبیل با اشاره به راهکارهای ترویج ازدواج آسان در جامعه گفت: اقدامات فرهنگی که باعث می شود نگرش خانواده ها به اهمیت بسیار زیاد ازدواج پسران بیشتر شود و به جوانان بصیرت ببخشد تا تلاش کنند. رفع موانع فرهنگی ازدواج و توجه به خانواده ها در بحث استحقاق جوانان برای ازدواج، ارائه راهکارهای ازدواج آسان، تلاش برای رفع ترس جوانان از ازدواج، نگرانی خانواده ها از آثار منفی مهریه سنگین، تشویق خیرین به کمک. ازدواج جوانان و … از مهم ترین راه های ترویج ازدواج آسان در جامعه است.

نهادهای فرهنگی نقش مهمی در ترویج ازدواج آسان دارند

حجت الاسلام جعفرزاده همکاری جهادی و فراگیر نهادهای فرهنگی و خانواده ها را یکی از مهم ترین عوامل در ترویج ازدواج آسان خواند و تصریح کرد: با پخش نمونه های عملی ازدواج آسان از طریق صدا و سیما می توان ازدواج آسان را بین خانواده ها و جامعه ترویج کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل با تاکید بر لزوم تلاش همه جانبه برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، خاطرنشان کرد: هجمه عظیمی از سوی رسانه های مختلف غربی به ابعاد مختلف سبک زندگی اسلامی – ایرانی ما انجام شد. مهمترین آن که پادزهر مقابله با این هجمه است، احیاء، نوسازی و ارتقای سبک زندگی مردم اردبیل بیت علیهم السلام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به بی رغبتی خانواده ها به فرزندآوری و مشوق های اقتصادی دولت، گفت: اگر کار فرهنگی در جمعیت صورت نگیرد، مشوق های اقتصادی منجر به واگذاری مسئولیت از سوی خانواده می شود. و به تنهایی موثر نیستند.

وی بر کاربرد نوآوری، بازنگری و جوانی در روش های حل بحران جمعیت تاکید کرد و گفت: مبلغان، فعالان فرهنگی و فعالان جمعیتی باید به صورت جدی وارد جامعه شوند و با فرهنگ سازی و تبیین آثار زیانبار کاهش جمعیت، مردم را متقاعد کنند.

شایان ذکر است در شهرستان سار تا سار در استانداری اردبیل و به مناسبت گرامیداشت هفته ازدواج مراسمی با نام جشن الوصل با همت دستگاه های اجرایی برگزار می شود.

انتهای پیام