عامل جنایت قصاب در دام جمعیت مردمی افتادبه گزارش آکنا. العالم نوشت: بیش از هشت سال از جنایت هولناک «رئیس مجلس عراق» (خرداد ۱۳۹۳) می گذرد، اداره امنیت عمومی حشد الشعبی امروز (جمعه) از دستگیری فردی به نام «ضرغام ابو» خبر داد. حیدر» که نقش او را بازی کرد. نقش مهمی در این جنایت دارد.

به گزارش سایت بغداد تودی، او در بازجویی ها اعتراف کرد که در جنایت اسپیچر ۶۰۰ قربانی را کشته است. هنوز ویدئوهایی از جنایت اسپیکر در تلفن همراه او وجود دارد که دخالت او در قتل ها را ثابت می کند.

این تروریست داعشی همچنین آدرس برخی از گورهای دسته جمعی اسپیچر حشد الشعبی را که هنوز کشف نشده است، داد.

جنایت اسپیچر توسط تروریست های داعش در ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ یکی از وحشتناک ترین صحنه های حضور داعش در عراق محسوب می شود که بعید است تا سال ها از خاطره مردم این کشور پاک شود.

جنایتی که با همکاری تعدادی از بادیه نشینان منطقه در استان صلاح الدین رخ داد. در این حادثه که از ۱۲ تا ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ به طول انجامید، تعدادی از دانشجویان دانشکده نظامی «اسپیکر» موفق به فرار شدند و ۱۷۰۰ دانشجوی نظامی دستگیر شده توسط داعش تیرباران و اعدام شدند. اجساد بسیاری از این قربانیان هنوز پیدا نشده است و هر از چند گاهی چند جسد مرتبط با حادثه اسپایکر در دجله پیدا می شود.

سه سال پیش، هشام الهاشمی، کارشناس سازمان های تروریستی عراق، با سه تن از سرکردگان داعش گفت و گو کرد و آنها به او گفتند که دستور کشتن را یکی از فرماندهان به نام ابومسلم الترکمانی، معروف به ابومو، صادر کرده است. تعز القرشی و بیش از ۱۵۰۲۰۰ تروریست داعش دستورات او را اجرا کردند.

به گفته این سرکرده سابق داعش، عاملان این کشتار افراد بدون ریشه قبیله ای، افراد بدون شغل و هویت و همچنین کمبود شدید اطلاعات مذهبی بودند.

به گفته آنها، جنایت اسپاکر در نگاه البغدادی به معنای وحشتی بود که برای رسیدن به بغداد لازم بود و “ابوبکر البغدادی” رهبر داعش تمایل به ارتکاب چنین جنایات هولناکی داشت.