عدالت باید به شعارهای نخبه گرایانه تبدیل شود


حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریزبه گزارش ایکنا از آذربایجان شرقی، زائر اسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز امروز ۷ مرداد در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز. وی در تبریز با تاکید بر اینکه عدالت باید به یک گفتمان نخبه گرایانه تبدیل شود، گفت: زمینه بزرگی برای این گفتمان وجود دارد.

وی با اشاره به عوامل افزایش روزمرگی بیان کرد: گشاده رویی یکی از این عوامل است به طوری که مافوق در اداره باید با زیردستان به نحو شایسته رفتار کنند و با آنان ظلم نکنند.

آل هاشم ادامه داد: درست است که کارمند یا زیرمجموعه باید از مافوق خود اطاعت کند، اما این به معنای سوء استفاده و آزار و اذیت مافوق نیست.

خطیب جمعه تبریز به همکاری و مساعدت برادران دینی و سهولت در امرار معاش اشاره کرد و گفت: ایام کرونا را به خاطر دارید که مردم با کمک هم دست یکدیگر را می گرفتند؟ این باید ادامه پیدا کند.

وی در ادامه سخنان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای رفع تحریم ها منتظر نظر غربی ها در سه ابهام در مذاکرات است، افزود: ایران در عین حال که به ماهیت فریبنده آمریکایی ها پی می برد، این کار را نمی کند. در نظر بگیرید که نظر شفاهی آمریکا به هر نحوی کافی است و آمریکا باید برای اطمینان از اجرای توافق هسته ای بیانیه ای کتبی و رسمی صادر کند.

آل هاشم با اشاره به مذاکرات رفع تحریم ها در وین با اشاره به اینکه این مذاکرات در دل جنگ روایتی نظام در حال انجام است، گفت: نتیجه اظهارات طرف غربی این بود که گفت وگو به پایان رسید. متن نهایی آماده شد و طرف های مذاکره کلمه «بله یا خیر» را بیان کردند.

خطیب نماز جمعه تبریز به ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی اشاره کرد و ادامه داد: امروز اقتدار و بازدارندگی نیروی دفاعی نظام، دشمنان، نیروهای زورگو و اقتدارگرایان جهانی را به وحشت انداخته است، اعتماد ملی به نقش این نیرو در تامین امنیت و نقش آفرینی این نیروها. امنیت پایدار منطقه حاوی این پیام است. که با کسب شایستگی، شکستن مرزهای دانش پایه و دستیابی به فناوری جدید و نوظهور، می توان قله های رفیع و قدرت را در آینده نزدیک فتح کرد.

وی خاطرنشان کرد: این اقتدار تنها با رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب شکل گرفت که تدبیر ایشان همواره در امور مختلف مفید است.

وی با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی بیان کرد: آزادگان عزیز صبر و حوصله داشتند و سدار نشان دادند و به تک تک این سرافرازان که نمونه صبر هستند درود می فرستیم. .

امام جمعه تبریزی تاکید کرد: حل مشکلات آزادگان سرافراز نباید در هزارتوی اداری گیر کند، بلکه همه دستگاه ها باید نسبت به این عزیزان احساس مسئولیت کنند.

وی همچنین با اشاره به روز جهانی مسجد، بر رفع موانعی که مانع از حضور خانواده ها در مساجد می شود، تاکید کرد و گفت: گاهی دیده شده که کودکان و نوجوانان وقتی به مسجد می روند با موانعی از سوی مسجد مواجه می شوند. مسئولین و ما از دست اندرکاران مساجد هستیم که فضای خوبی ایجاد می کنیم. از فعالیت و نشاط کودکان و نوجوانان در مساجد تشکر می کنیم.

آل هاشم تاکید کرد: توجه جدی به بهداشت و نظافت مساجد، توجه به حوزه حضور بانوان، توجه به قشر جوان با برپایی برنامه های مختلف، خیراندیشی و کار خیر برای امام جماعت و شورای فعال و سخنگو امام متولیان مساجد و ارائه خدمات اجتماعی از جمله راهکارهای جذب مردم از مساجد، مسجد ملک عموم مردم است و همه باید آزادانه از آن استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به دستاوردهای جنگ سه روزه غزه خاطرنشان کرد: تجربه این جنگ سه روزه نشان می دهد که گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در مقابله با موشک های هدایت دقیق حزب الله ناتوان است و دیگر. پیامد جنگ سه روزه این است که نشان داد جهاد اسلامی به تنهایی به مواضع رژیم صهیونیستی حمله کرد و کاخ جنگ ثابت کرد که با وجود تبلیغات گسترده، اسرائیلی‌ها قدرت ادامه جنگ‌های طولانی را ندارند. .

انتهای پیام