عقاید بازدارنده برخی خانواده ها مانع از ازدواج جوانان می شود


خزری امام جمعه قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، وی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی قزوین برگزار شد، سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) را به سید مهدی خضری امام جمعه موقت قزوین تبریک گفت. درود خدا بر او و امام علی علیه السلام.. ازدواج به ارضای نیازهای طبیعی و غریزه ختم نمی شود.مردی که زمینه را به خوبی فراهم کرده است تا همسرش راه طاعت را طی کند. خدا و جهاد، نصف تقوا را در زندگی به دست آورده است.

وی گفت: ازدواج های دیرهنگام، ازدواج های سفید و تبلیغات در این زمینه جزء برنامه های دشمنان است و متأسفانه دشمن در این زمینه تا حدودی موفق بوده است. امروز در میان بسیاری از جوانان الگوی سلبریتی را می بینیم که با افتخار در سخنرانی خود در رسانه ملی از شخصیت خود صحبت می کند.

امام جماعت موقت قزوین گفت: این روزها شاهد هستیم که جوانان برای ازدواج با مشکل مسکن مواجه هستند و حتی بسیاری از مشمولان نهضت ملی مسکن کنار کشیده اند.. کمک به تامین مسکن جوانان.

این مسئول خاطرنشان کرد: در رابطه با ازدواج جوانان علاوه بر مشکلات اقتصادی، بازدارندگی برخی خانواده ها را شاهد هستیم و در این راستا دستگاه های متولی فرهنگ باید برنامه ریزی و تلاش کنند.

و در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حرکت متقین به سوی گام دوم انقلاب گفت: برای برداشتن گام های استوار در آینده، شناخت گذشته و جوانانی که گذشته اسلام را می شناسند لازم است. . انقلاب به خوبی در این زمینه موفق است.

خضری با تاکید بر بوشرا به یاری خداوند تصریح کرد: بعد از انقلاب با مشکلات فراوان و فضای غم انگیز در جامعه مواجه بودیم و در شرایط امروز جوانان از حملات جنگ نرم دشمن ناامید شده اند و جایز نیست. غفلت. به یاری خداوند، زیرا ناامیدی از توانایی های خداوند بی معنی است.

وی در پایان گفت: امروز مقام معظم رهبری وظایفی را مشخص کردند و در این راستا دولت را به اقدام جهادی، ملت را به جهاد و مجلس را به قانون گذاری جهادی فراخواندند.

انتهای پیام