علت اصلی کم کاری تیروئید چیست؟

علت اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


“آقا ، چرا من بیماری تیروئید دارم؟”

دو پاسخ متداول شما “ژنتیکی” و “این توسط سیستم ایمنی بدن شما و حمله سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید ایجاد می شود. به این بیماری هاشیموتو و در برخی موارد بیماری گراو گفته می شود. “

هر دو پاسخ را در نظر بگیرید.

ژنتیک

اگر بیشتر نژادها مسئول غده تیروئید هستند ، پس چرا غده تیروئید در 50 سال گذشته ، زمانی که انسانها صدها سال بر روی زمین زندگی می کردند ، بیشتر و بیشتر شده است؟ در 50 سال گذشته ژنتیک چگونه تغییر کرده است؟

بیماری خودایمنی

تیروئید ناشی از بیماری خود ایمنی است ، خوب. اما پس چرا بیماری خود ایمنی ایجاد می شود؟ آیا ارزش دانستن ندارد؟ اگر کسی به علت اصلی مشکل نزدیک نشود ، نمی تواند راه حلی پیدا کند. متأسفانه ، بسیاری از افراد سعی در یافتن علت اصلی ندارند.

هدف از این مقاله تجزیه و تحلیل علل زمینه ای بیماری تیروئید است. تعیین مسئله نبرد نیمه برد است. به نظر می رسد دو دلیل فوق برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که هیچ چیزی در کنترل ما وجود ندارد و ما کنترل بیماری زیادی نداریم ، که اینطور نیست.

تیروئید را بیماری مزمن نیز می نامند به همین دلیل ، هیچ کاری نمی توان در مورد آن انجام داد و “وقتی صحبت از تیروئید می شود ، یک غده تیروئید ثابت است”. “بیماری با آخرین نفس از بین می رود.” این به هیچ وجه درست نیست.

هفت علت مرتبط با شیوه زندگی علت ایجاد غده تیروئید وجود دارد. و خبر خوب این است که می توان روی علل این شیوه های زندگی کار کرد و بنابراین کم کاری تیروئید خود را کنترل کرد.

علت 1: سوء تغذیه

شاید درباره اهمیت ید برای عملکرد مناسب غده تیروئید شنیده باشید. هورمون تیروئید غنی از ید است و کمبود ید می تواند باعث بیماری تیروئید و گواتر (تورم غده تیروئید) شود.

نه تنها ید ، بلکه سایر مواد مغذی مهم که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما نقش مهمی در عملکرد غده تیروئید دارند:

 • آهن ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون تیروئید مورد نیاز است
   • نیاز به تبدیل T4 به T3 دارد
  • ثابت شده است که کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو ارتباط دارد.

اکثر مردم آن را با رژیم غذایی نیشکر مرتبط می دانند. اما رژیم غذایی بیشتر خوردن است. غذاهای مغذی بیشتری بخورید تا تمام مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد صحیح بدن را در اختیار شما قرار دهد.

علت اصلی 2: غلاف بیش از حد

اکثر مردم موافقند که کم کاری تیروئید منجر به افزایش غلاف می شود ، اما این معکوس نیز صادق است.

افراد دارای اضافه وزن نیشکر دارند 86٪ خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی را افزایش می دهد.

چرا چاقی باعث بیماری تیروئید می شود؟

 1. تحقیق در مورد گزارشات تیروئید ، “چاقی یک فرایند التهابی مزمن است. بنابراین سیتوکین ها و سایر فرآیندهای التهابی ناشی از بار بافت چربی زیاد ، افزایش می یابد. این سایتوکاین های التهابی افزایش می یابد. ممکن است بیان mRNA سنتز کننده های سدیم / یدید را مهار کند ، بنابراین بر فعالیت جذب یدید سلول های تیروئید انسان تأثیر می گذارد.
 2. افزود “،لپتین ، عاملی که توسط سلولهای چربی تولید می شود ، همچنین در التهاب مزمن نقش دارد و احتمالاً منجر به تغییرات مورفولوژیکی در تیروئید می شود. ” [1]

کم کاری تیروئید و ادم یک چرخه معیوب هستند. اگر می خواهید غده تیروئید را تسخیر کنید و در صورت مصرف بیش از حد ، این اولین کاری است که باید انجام دهید.

علت اصلی 3: عدم تعادل باکتریایی در روده

“همه ما می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست ، اما چند نفر از ما درباره آنتی بیوتیک های آنها به نام” پروبیوتیک “می دانیم؟” اینها میکروارگانیسم هایی مانند قارچ ها یا باکتری ها هستند که به خوبی برای بهبود سلامت انسان شناخته شده اند. آنها معمولاً در مکمل ها و غذاهایی مانند ماست و شیر تغلیظ شده یافت می شوند. ممکن است عجیب به نظر برسد که باکتری های زنده را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود در نظر بگیرید ، اما این یک عمل عادی است و برای شما بسیار مفید است. ”

تیتراژهای جالب

معده انسان از میلیاردها باکتری خوب تشکیل شده است. آیا شگفت انگیز نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر تعداد کل سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب به باکتری های بد در معده شما معمولاً 85٪ است: 15٪. وقتی این نسبت را حفظ می کنید ، از سلامت خوبی برخوردار هستید و می توانید غلاف ها را به راحتی کاهش دهید. پروبیوتیک ها به حفظ سلامت روده و در نتیجه تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در پنیرها و پنیرها یافت می شوند ، هر چند به مقدار زیاد. با این حال ، از آنجا که بسیاری از ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم ، نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد و ما اغلب از اختلالات گوارشی و کاهش ایمنی رنج می بریم.

میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم توسط غده تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. آنها هر دو برای عملکرد غده تیروئید ضروری هستند و ارتباط واضحی بین اختلال عملکرد تیروئید و میزان تغییرات این مواد معدنی دارند. ” [2]

علت 4: سمی

شما در مورد این واقعیت صحبت می کنید که بیماری هاشیموتو به این دلیل رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن ما شروع به حمله به غده تیروئید می کند. اما چرا چنین شد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است نه اینکه ما را نابود کند. پس چرا ما راخشا (محافظ) می شود باکساک (ویرانگر)؟

در میان عوامل دیگر ، ممکن است پاسخ در سموم نهفته باشد. در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم اشتباه می کنند و در غده تیروئید تجمع می یابند.
 • سپس بدن برای مقابله با این سموم مصونیت می یابد و در این فرایند به غده تیروئید حمله می کند.

امیدوارم ببینید که چقدر سموم نامرئی در زندگی ما باعث بیماری تیروئید می شود.

چهار فلز غلاف خاص بیشترین آسیب را دارند: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهبه اینها در لیست مایحتاج روزانه ما مانند پلاستیک ، دئودورانت ، باتری و غیره یافت می شوند. به

علاوه بر این ، آفت کش ها ، علف کش ها ، سموم دفع آفات ، که معمولاً برای محصولات کشاورزی ما استفاده می شوند ، رایج ترین منابع سموم هستند. حتی شیر حاوی هورمون است زیرا اکثر گاوها برای افزایش تولید شیر واکسینه می شوند. در حالی که هزینه مواد غذایی ارگانیک را پرداخت می کنیم ، نگران افزایش قیمت هستیم. اما نوع قیمتی را که در طولانی مدت با خوردن غلاف آفت کش می پردازیم در نظر بگیرید.

5 علت اصلی: استرس و خواب ناکافی

استرس و کم خوابی دو علت شایع گزارش شده است. نه ، من در اینجا درباره فلسفه ای صحبت نمی کنم. با یک دانشمند در مورد اینکه چگونه می تواند وضعیت تیروئید شما را بدتر کند صحبت کنید.

Healthline گزارش می دهد: “اثرات استرس بر غده تیروئید ناشی از کند شدن متابولیسم بدن است.” این روش دیگری است که استرس و افزایش غلاف را به هم مرتبط می کند. هنگامی که عملکرد تیروئید در هنگام استرس کند می شود ، سطح هورمون های تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. علاوه بر این ، تبدیل T4 به T3 ممکن است اتفاق نیفتد و به دلیل برگشت ، منجر به سطوح بالاتری از T3 شود. ”

علاوه بر این ، مجازات دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. وقتی استرس دارید یا دراز کشیده اید کورتیزول ترشح می شود. و کورتیزول زیاد می تواند به غده تیروئید آسیب برساند.

این اجازه نمی دهد غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند و وضعیت را بدتر می کند. بنابراین ، اگر غده تیروئید دارید ، یک دلیل برای کاهش سطح استرس و داشتن یک خواب راحت دارید.

علاوه بر این ، مطالعات نشان داده اند که کمبود خواب و خواب بیش از حد با عملکرد غده تیروئید تداخل دارد. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان برای خواب است. [3]

علت ششم: سبک زندگی ناسالم

مطالعات نشان داده است که “عملکرد غده تیروئید در بیماران مبتلا به بیماری تیروئید که به طور منظم ورزش می کنند ، با کاهش سطح TSH و افزایش T3 و T4 در گروه ورزش بهبود می یابد. “[4]

ورزش همچنین به افزایش هضم غذا و کاهش ملین ها کمک می کند. هر دوی اینها به بهبود عملکرد غده تیروئید کمک می کند.

ریشه علت 7: التهاب داخلی

“من فکر می کنم التهاب به معنی التهاب یا تورم بافتی است که باعث درد می شود. این واکنش بدن به حذف سلولهای آسیب دیده یا تحریک شده قبل از شروع روند بهبودی است. التهاب نامرئی چیست؟ »یکی از مشتریان Meera ما پرسید.

“این التهاب داخلی نامیده می شود و یکی از علل اصلی چاقی ، دیابت ، بیماری تیروئید و سایر بیماریهای سبک زندگی است. این دردناک و نامرئی نیست ، اما بسیار خطرناک است.

هاگرچه این التهاب خطرناک است ، اما مایه تاسف است که ما یک ضد عفونی کننده نداریم که بتواند آن را درمان کند. التهاب داخلی به دلیل وجود کربوهیدرات های تصفیه شده ، قندها ، چربی های ترانس و اسیدهای چرب امگا 6 ، شیرین کننده های مصنوعی ، جو دوسر ، شیر ، عفونت های مزمن ، استرس ، روغن های گیاهی فرآوری شده ، حساسیت ها و حساسیت های غذایی و غیره ایجاد می شود. به سرماخوردگی و چاقی حتی سرطان!

هر فرد متفاوت است و عوامل مختلفی منجر به التهاب می شود. ابتدا باید تمام علائم التهابی را که تجربه می کنید شناسایی کنید و سپس آنها را از بین ببرید. در حقیقت ، اگر تا آنجا که می توانید برنامه ها را امتحان کنید ، متوجه خواهید شد که آنها برای کمک به شما در تشخیص علت التهاب شما طراحی شده اند تا بتوانید مشکل را حل کنید.

اکنون ، هنگامی که علت اصلی غده تیروئید را می دانید ، این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید که آیا می خواهید این علل ریشه ای را برطرف کنید یا فقط بر مدیریت علائم با کمک هورمون های اضافی تمرکز کنید.

در صورت امکان ، ما با هر دوی این علل اصلی مبارزه می کنیم و به هزاران بیمار تیروئیدی کمک کرده ایم که غده تیروئید را مدیریت و بازسازی کنند. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه داریم که شما شب و روز تلاش می کنید تا جهان را به مکانی سالم تبدیل کنید. از غذا به عنوان دارو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *