علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس ترسناک و مبهم در معده است که شما را وادار به استفراغ می کند. ممکن است توسط ویروس ایجاد شود بیماریهای گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع حالت تهوع اسهالی است که معمولاً قبل از استفراغ رخ می دهد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

علل تهوع هنگام نوشیدن آب

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ بیماری نیستند. اما علامت بیماری مانند است

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف اتومبیل یا بیماری دریایی)

مرحله اولیه بارداری

استفراغ ناشی از مصرف دارو

درد زیاد

استرس عاطفی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

مسمومیت غذایی

عفونت ها (مانند “آنفولانزای معده”)

پرخوری

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

ضربه مغزی

تومور مغزی

زخم

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری که در بیماران دیابتی یافت می شود)

بلع مقدار زیادی سم یا الکل

الیوس

ضمیمه

علل استفراغ با توجه به سن متفاوت است در کودکان ، استفراغ اغلب به دلیل عفونت های ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی دندان (بیماری خودرو) ، پرخوری یا سوء تغذیه ایجاد می شود. سرفه یا انسداد روده و بیماریهایی که در آنها کودک تب بالایی دارد تهوع یا استفراغ می تواند علت باشد. نشان دهید هنگامی که علائم بلافاصله پس از غذا ظاهر می شوند تهوع یا استفراغ می تواند ناشی از مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد.با این حال ، توسعه برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، ممکن است بیشتر طول بکشد. استفراغ معمولاً بی ضرر است. اما این می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. نمونه هایی از بیماری های جدی که می تواند منجر به تهوع یا استفراغ شود شامل ضربه مغزی است. مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی نگرانی دیگر کم آبی است. خطر کم آبی بدن در بزرگسالان کمتر است. این به این دلیل است که آنها تمایل دارند علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی ، و خشکی لب یا دهان) ، اما کودکان خردسال اغلب دچار کم آبی می شوند. مخصوصاً اگر اسهال هم داشته باشند. این به این دلیل است که علائم کم آبی اغلب منتقل نمی شود.

اگر به دلیل حالت تهوع قادر به خوردن یا نوشیدن نیستید ممکن است کم آب شده باشید حالت تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است.با این حال ، نوشیدن زیاد می تواند حالت تهوع را بدتر کند وقتی احساس می کنید در معده خود احساس سیری می کنید. هنگام احساس آرامش برای نوشیدن مایعات اگر نوشیدن آب معده مستقیماً باعث ناراحتی شما می شود. سعی کنید چای کافئین دار یا آب تازه فشرده بنوشید. استفراغ مکرر در دوران بارداری ، این می تواند ناشی از عدم تعادل مایعات و مواد معدنی باشد. که بیشتر در زنان باردار شایع است

چگونه می توانم از تهوع و استفراغ جلوگیری کنم؟

به تدریج مقدار مایعات ، از جمله آب را افزایش دهید.

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچکتر بخورید.

آهسته غذا بخورید.

اجتناب از غذای هضم نشده

سعی کنید غذای دمای اتاق بخورید.

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید. نه بین وعده های غذایی

تنفس عمیق نوعی مدیتیشن است. اما می توانید این کار را به تنهایی برای از بین بردن حالت تهوع ناشی از استرس انجام دهید. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید. سپس به آرامی نفس خود را بیرون دهید و چندین بار این کار را تکرار کنید تا حالت تهوع برطرف شود.

لیموترش حاوی اسید سیتریک است. که یک ترکیب طبیعی است که به هضم غذا کمک می کند و نفخ را از بین می برد سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را به آب خود اضافه کرده و در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست باشد نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده ها را تحریک کند. می تواند حالت تهوع شما را بدتر کند. استنشاق بوی لیمو مانند خوردن لیمو ممکن است حالت تهوع را تسکین دهد.

برای کمک به رفع حالت تهوع یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید.

مطالعه نشان داد که استنشاق اسانس نعناع یا برگهای تازه مریم گلی نیز ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان حالت تهوع فقط یک ماده است. هر چه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید حالت تهوع بیشتری خواهید داشت ، بنابراین سعی کنید با انجام کارهای سبک توجه خود را منحرف کنید.

خلاصه: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید. این می تواند به دلیل کم آبی بدن یا دلایل دیگر باشد. ناشی از این وضعیت (حالت تهوع)

تصحیح و ترجمه: عاطفه صادقی

مراجعه کنید

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of- تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- تهوع- پس از نوشیدن- یک-مقدار-آب-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *