قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۱/۰۴/۲۹


منحصر بفرد| طلا بار دیگر در یک روند نزولی قرار دارد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز نهم تیرماه با ۱.۳۹ درصد کاهش به ۱۷۱۱ دلار و ۲۴ سنت رسید.

دیروز قیمت طلا پس از کاهش معاملات در بازارهای آسیایی اندکی افزایش یافت. این فلز گرانبها پس از رسیدن به ۱۷۰۵.۵۵ دلار، رشد نسبی را تجربه کرد و به حدود ۱۷۱۰.۲۱ دلار رسید.

بر اساس گزارش فرد؛ اما با افزایش بازده دلار و اوراق قرضه و کاهش تاثیر آنها بر جذابیت شمش، سرمایه گذاران منتظر سیگنال های بیشتری در مسیر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو هستند.

دلار در برابر رقبای خود ۰.۱ درصد افزایش یافت و شمش دلاری را برای خریداران سایر ارزها گرانتر کرد. بازدهی خزانه داری ایالات متحده با داده های اقتصادی خوشبین که هفته گذشته منتشر شد افزایش یافت و دوره محتاطانه فدرال رزرو راه را برای ریسک پذیری هموار کرد.

مقامات فدرال رزرو روز جمعه گفتند که احتمالاً در نشست سیاست بعدی خود به افزایش ۷۵ نرخی پایبند خواهند بود، اگرچه تورم بالای اخیر می تواند افزایشی بیش از حد انتظار را در اواخر سال به همراه داشته باشد.

اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می شود، اما نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می دهد که سودآور نیست.

Jim Wyckoff، تحلیلگر فنی ارشد Kitco.com خاطرنشان کرد که چشم انداز فنی این است که معامله گران نزولی کنترل بازار را در کوتاه مدت در دست خواهند گرفت. او گفت: «نمودارها کاملاً نزولی هستند و مسیر کمترین مقاومت برای قیمت ها یک طرفه است.

ضرابخانه سلطنتی بریتانیا شاهد افزایش ۸ درصدی در فروش شمش طلا در سه ماهه دوم و جهش ۴۷ درصدی در فروش نقره بود.

کالین سیسینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، گفت که در مورد طلا بی طرف است. او گفت: “این بیشتر از نقطه نظر فنی است زیرا طلا در RSI بیش از حد فروخته شده است و در آستانه شکست است، اما حمایت ۱۶۶۰ دلاری و ۱۶۷۵ دلاری را نمی توان در حال حاضر رد کرد.”

قیمت طلا