لباس خدمت فقط عبای مشکی خدا نیست


سید عبدالله ارگایی، شهردار مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، امروز ۳ شهریور ماه آقای عبدالله ارجعی شهردار مشهد در همایش «حضور امام مهربانی ها» با حضور ۱۵۰۰ نفر از خادمان مجاور در مجتمع ایاحی مشهد برگزار شد. . وی گفت: ما معتقدیم مشهد متعلق به امام رضا است و فلسفه ریشه در این شهر بارگاه منور امام هشتم (علیه السلام) است. در واقع، این پارک خصوصی در کمتر از ۱۳۰۰ سال به شهری جهانی با سه میلیون شهروند و ۳۰ میلیون زائر تبدیل شده است. مشهد یک شهر مقدس است و همه روابطی که در این شهر وجود دارد باید با فلسفه ای که در این شهر ریشه دارد منطبق باشد.

شهردار مشهد گفت: اگر بودجه و اعتبار آستان قدس رضوی بیش از اینها باشد و میدان مسجد رضوی به جای پنج هکتار در ۵۰ هکتار ساخته شود و درب ورودی به میدان بسیج منتقل شود، پس می گویید کدام منطقه از محدوده رضوی است. حرم؟

اراجی تاکید کرد: آیا این بدان معناست که امام معصوم (علیه السلام) محدود به بودجه و امکانات مردم بیت المقدس است؟ در مقطعی میدان انقلاب، بعد میدان آزادی، بعد جمهوری، بعد میدان جامع را ساختند. حالا اگر تصاحب دیگری صحن جدید بسازد، باز هم محدوده حرم تغییر می کند؟ اینکه حدود حرم به دیوارها و دروازه های آن منتهی می شود، چه بحثی وجود دارد؟

وی ادامه داد: پس از عبور از آنجا هر جا گیت های امنیتی پیدا کنیم سلام می کنیم و اگر با زائری مواجه شدیم بلافاصله به محض ملاقات از او عذرخواهی می کنیم اما اگر در شهر با همان زائر مواجه شدیم اخلاق ما متفاوت است. انجام دادن. تفاوت این طرف با این طرف دروازه امنیتی پردیس چیست؟ چه اتفاقی می افتد وقتی از دروازه حرم می گذریم همه آداب و خانه هایمان فرق می کند اما وقتی از حرم برمی گردیم همه آنها را ترک می کنیم؟

وی گفت: به نظر می رسد این گیت امنیتی تعیین شده برای بازرسی بدنی ما را از لحاظ روحی و روانی نیز تحت تاثیر قرار داده است. ما معتقدیم هرکس در این شهر به زائران خدمت کند، خادم است. لباس خدمت فقط عبای مشکی خدا نیست. لباس رانندگان اتوبوس، راننده تاکسی، نظافتچی و لباس مدیر ما لباس خدمات است، دفتر مدیر ما قلعه است. فقط کفاش و باربر خادم نیست، این همه تشریفات اداری خادم است به شرط اینکه علم داشته باشیم و درست عمل کنیم.

شهردار مشهد گفت: مهمان امام رضا (علیه السلام) زیاد داریم. هرکسی مهمانش عزیزتر از اوست. اگر جایی برود و اکرام نکنند، خیلی ناراحت نمی شود، اما اگر مهمانش را بزرگ نکنند، عصبانی و ناراحت می شود، خدا حرام نمی کند که امام رضا (علیه السلام) اذیت شود. ما

انتهای پیام