لزوم حمایت از موسسات تولید علمی برای حفظ اقتدار نظام


لزوم حمایت از موسسات تولید علمی برای حفظ اقتدار نظام

به گزارش ایکنا از گیلان، در آستانه چهل و دومین سالگرد تاسیس سازمان جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی، سرپرست و جمعی از مدیران سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان، صبح امروز، ۲۴ مردادماه، ساعت ۱۵:۰۰ قرارگاه سپاه قدس استان با سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان دیدار و گفتگو کرد.

سردار عبدالله پور در این دیدار با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (علیه السلام) با بیان اینکه عرصه علم برای حفظ نظام و انقلاب بسیار مهم است، گفت: اگر بخواهیم قوی و قوی بمانیم. . در سطح جهانی همواره باید برای ارتقای علمی جامعه تلاش کنیم، زیرا علم ابزار قدرت است، بنابراین حمایت و همراهی از نهادهای تولید علمی در قالب چارچوبی معین همواره مدنظر ماست.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به نام جهاد دانشگاهی تصریح کرد: باید دقت شود که در الفاظ و عناوین خلاصه نشود و کار جهاد دانشگاهی یک کار جهادی است و وجه تمایز کار جهادی این است: برای خدا کار کن کار برای خدا خسته نمی شود و با آرامش و نصرت الهی همراه خواهد بود.

وی با اشاره به دیگر ویژگی های کار جهادی خاطرنشان کرد: کار جهادی همراه با همت بزرگی است که فراتر از تلاش معمولی است. وظیفه جهاد کار رفع مشکلات و موانع است. هیچ کس نباید از موانع بترسد و برای رفع آن با جهاد تلاش کند.

عبدالله پور از تقویت همکاری های سپاه قدس گیلان و جهاد دانشگاهی استان در زمینه های فرهنگی، آموزشی، مهارتی، تولید علم و رفع مشکلات و معضلات استان استقبال کرد و تاکید کرد: در حوزه های پژوهشی هم افزایی گسترده می تواند حاصل شود. به منظور حفظ و ارتقای این ارتباط، جهاد دانشگاهی می تواند با تعیین نماینده دائمی در قرارگاه جهاد علمی سپاه، به آگاهی بیشتر از زوایای فعالیت جهاد دانشگاهی و بهره مندی از ساختارهای دو نهاد کمک کند. به منظور انجام فعالیت های موثر.

فرمانده سپاه قدس گیلان یکی از نقش های بسیج را هم افزایی دانست و اذعان داشت: هم افزایی جهاد دانشگاهی و سپاه می تواند اتفاقات بزرگ و موثری را در استان رقم بزند. از آنجایی که کارآمدسازی نظام یکی از وظایف سپاه است، باید عزم خود را جزم کرد و با هنر انقلابی، از همان ساختار موجود برای رفع موانع استفاده کرد.

مهارت و اشتغال زایی از ویژگی های تحصیلات دانشگاهی در جهاد است

همانطور که در این دیدار حمیدرضا مسکنی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان با تسلیت ایام شهادت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) گفت که جهاد دانشگاهی از بدو تأسیس تاکنون همیشه سعی کرده این بار را به دوش بکشد. بر دوش رژیم، در جنگ و در بحث تجهیزات پدافندی، جهاد دانشگاهی نقش مهمی داشت و در دوران محاصره در عرصه‌های مختلف از جمله دکل‌های حفاری، دکل‌های مخابراتی و… حضور فعال داشت. اکنون در جهاد دانشگاهی محافظه کاری شرایطی را فراهم می کنیم که نخبگان بتوانند به راحتی ایده ها و نوآوری های خود را ارائه و دنبال کنند تا در قالب خدمات به جامعه عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد دانشگاهی پرهیز از موازی کاری و تکمیل امور ناتمام است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی گیلان همواره در رشد و شکوفایی استان پیشگام بوده است. این سازمان در گیلان با ۴ مرکز علمی کاربردی، یک موسسه آموزش عالی، ۴ معاون رئیس جمهور، ۴ مرکز مهارت محور و یک مرکز اشتغال، مسیر روشنی را در زمینه های اشتغال، آموزش مهارت محور، فرهنگی و پژوهشی طی می کند. و از جایگاه قابل احترامی در کشور برخوردار است.

میسکانی با اشاره به توانایی حفظ جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی خاطرنشان کرد: در این راستا با توجه به ساختارهای جهاد دانشگاهی می توان به طور موثر وارد دانشگاه ها شد و دانشجویان را از طریق حوزه های مشخص به کار جهادی معرفی کرد. علاوه بر این، «آموزش» و «اشتغال» بال های ارتقا و پیشرفت هستند و معتقدیم هر دوره آموزشی مهارت محور باید با اشتغال به پایان برسد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان با بیان اینکه تمرینات کوتاه مدت در جهاد دانشگاهی، تمرینات مهارت محوری است که با اهداف بلندمدت مانند راه اندازی کسب و کار دنبال می شود، اظهار داشت: از جمله این دوره های آموزشی عناوینی از این قبیل است. به عنوان تکنسین داروسازی و پزشکی اورژانس، صنعت طلا و جواهر … و … که در استان گیلان ترجمه و به علاقمندان در شهرستان های استان آموزش داده می شود.

مسکانی طرح توانمندسازی نان آوران زن را مورد توجه قرار داد و گفت: این طرح با حمایت معاونت امور بانوان ریاست جمهوری با هدف توانمندسازی ۲۷۰ خانوار در جهاد دانشگاهی گیلان اجرا شد و به اتمام رسیده است. در مرحله اول، جامعه هدف شناسایی، ارزیابی، آموزش، توانمندسازی و ارتباط با بازار کار انجام شد. در حال حاضر در طرح توانمندسازی مشاغل خانگی مسئولیت آموزش ۲۱۰۰ نفر به جهاد دانشگاهی استان گیلان محول شده است که از این تعداد ۹۹۰ نفر مورد ارزیابی، شناسایی، آموزش و اتصال به بازار قرار گرفته اند و ۱۱۰۰ نفر دیگر نیز در مرحله ارزیابی و آموزش هستند.

وی ادامه داد: در زمینه تحقیقات کمکی نیز ساختار ارزشمند سلول های بنیادی خون بند ناف جنین را داریم که نزدیک به یک دهه است در استان گیلان فعالیت دارند. در این گروه سلول های بنیادی در بدو تولد از خون بند ناف نوزاد جدا و منجمد می شود که می تواند در آینده خدمات زیادی را برای آن فرد یا بستگان خونی او ارائه کند.

مسکانی با اشاره به اینکه استان گیلان متاسفانه رتبه اول سرطان پستان را دارد، گفت: غربالگری و درمان سرطان پستان مورد دیگری است که توسط موسسه معتبر تحقیقات سرطان در دانشگاه اجرا می شود و با راه اندازی این مرکز در استان انجام می شود. روند معاینه و درمان به زودی در گیلان آغاز می شود. پژوهشکده سرطان جهاددانشگاهی معتمد بخشی مجزا از پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی است و پتانسیل انجام کارهای ارزنده ای را در زمینه مبارزه و درمان سرطان با سلول درمانی و ویروس درمانی دارد و دانش وی در حال حاضر در رویان جهاد دانشگاهی موجود است. موسسه تحقیقاتی.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان خاطرنشان کرد: پژوهشکده محیط زیست دانشگاه جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از مراکز پژوهشی سازمانی در دانشگاه جهاد دانشگاهی کشور به منظور غنی سازی تحقیقات بنیادی کاربردی محیط زیست با هدف بهبود محیط زیست با استفاده علمی با انجام مطالعات موردی، شناسایی و کمک به رفع نیازهای پژوهشی واحدهای تولیدی، خدماتی و اجرایی و برقراری ارتباط مؤثر و سازنده با سایر مؤسسات و جوامع علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور در چارچوب قوانین و مقررات کشور. جهاد جمعی. اکثر طرح ها بر اساس نیاز شهرستان تعیین و به طرح تبدیل و در خدمات تخصصی اجرا می شوند.

وی با اشاره به توانمندی های فرهنگی این نهاد انقلابی بیان کرد: فعالیت های فرهنگی از بدو تاسیس در جهاد دانشگاهی حائز اهمیت بوده است و معتقدیم جهاد دانشگاهی با ساختارهای خود می تواند اکوسیستم قابل اعتمادی برای نخبگان دانشگاهی باشد تا بر روی جهاد و بازی کار کنند. نقشی در حل مشکلات استان و میهن با خلاقیت و اندیشه خود.

همچنین جمعی از مدیران و کارکنان دو نهاد طی بیانیه هایی در خصوص تحکیم روابط و گسترش همکاری های جهاددانشگاهی گیلان و سپاه قدس استان در جهت بهبود شرایط و رفع مشکل ناپایداری، دیدگاه ها و دیدگاه های خود را بیان کردند. مشکلات نگهداری

لزوم حمایت از مؤسسات تولید علمی برای حفظ اقتدار نظام

لزوم حمایت از مؤسسات تولید علمی برای حفظ اقتدار نظام

انتهای پیام