مادر کاخ سفید در حال بررسی این است که آیا هانتر بایدن در یک شرکت خصوصی چینی سهام دارد یا خیر.

مادر کاخ سفید در حال بررسی این است که آیا هانتر بایدن در یک شرکت خصوصی چینی سهام دارد یا خیر.


جن پساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید ، روز دوشنبه گفت که پسر بزرگ هانتر بایدن دو سال پس از وعده رئیس جمهور بایدن به خانواده اش برای خروج از کشور ، سهام باقی مانده در یک شرکت خصوصی چینی وابسته به دولت کمونیستی در پکن را فروخته است. مزایای تجاری.

در ماه آوریل ، Daily Caller گزارش داد که Skaneateles LLC ، یک شرکت متعلق به Hunter ، هنوز 10 درصد از BHR Partners را دارد که تحت کنترل بانک چین است.

روز دوشنبه ، امرالد روبینسون ، خبرنگار نیوزماکس ، از پساکی درخواست کرد که در این باره به روز رسانی کند ، که منشی پاسخ داد: “من می خواهم نماینده خود را در جریان این موضوع قرار دهم. او [Hunter] در اداره کار نمی کند. “

روبینسون اندکی پس از پاسخ پساکی تأکید کرد: “رئیس جمهور در طول مبارزات انتخاباتی گفت که هیچ یک از اعضای خانواده اش با هیچ فردی که در یک شرکت خارجی یا خارجی دخیل است هیچگونه رابطه تجاری نخواهد داشت.” “این تضمینی برای مردم آمریکا نخواهد بود ، زیرا ما قصد داریم به این موضوع بپردازیم ، اگر آنها فقط به مردم آمریکا اطلاع دهند که هانتر خود را در مورد این موضوع فاش کرده است تا مطمئن شود نه.”

پساکی تکرار کرد: “دوباره من آن را برای شما ارسال کردم ، و سپس فکر کردم که من قصد دارم ادامه دهم ، که شما باید با نماینده وی صحبت کنید.”

جن پساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید نمی گوید اگر پسر جو بایدن رئیس جمهور این کشور سهام خود را در شرکت خصوصی BHR چین بفروشد.
عکس AP / سوزان والش

وقتی رابینسون سعی کرد سوال دیگری بپرسد ، پساکی به او گفت: “دلیلی برای فریاد زدن وجود ندارد. البته من فریاد نمی زنم. باید با نماینده او صحبت کنید. این سیاست او باقی می ماند. او تلاش کرد تا این اتفاق رخ دهد. جدا از این ، من با نماینده او صحبت خواهم کرد. “

BHR Partners در سال 2013 تاسیس شد – با شرکت Hunter ، Rosemont Seneca Partners ، در ابتدا 30 درصد از سهام Thornton Group ، که توسط James Bulger ، پسر رئیس جمهور Billy Bulger ، سناتور ماساچوست اداره می شد. در ژوئیه 2019 ، نیویورکر گزارش داد که هانتر عضو بدون دستمزد هیئت مدیره بود ، اما سهام خصوصی نداشت تا اینکه پدرش در سال 2017 از معاون رئیس جمهور استعفا داد.

در دسامبر 2013 ، هانتر با دومین هواپیمای نیروی هوایی به همراه پدرش راهی چین شد. در آن مناسبت ، مجله گزارش داد که هانتر ترتیبی داد تا جاناتان لی مدیرعامل BHR خود را به جو بایدن معرفی کند.

هانتر بایدن Skaneateles LLC گزارش می دهد که 10 درصد از BHR Partners را نیز در اختیار دارد.
شرکت Hunter Biden Skaneateles LLC ، همچنین دارای 10 درصد از سهامداران BHR است.
عکس ترزا کروگر / گتی ایماژ برای برنامه غذایی جهانی ایالات متحده

در اکتبر 2019 ، بایدن نامزد وعده داد که “هیچ کس در خانواده من دفتری در کاخ سفید نخواهد داشت ، در جلساتی بنشیند که گویی آنها عضو هیئت مدیره هستند ، در واقع ، با هر کسی رابطه تجاری خواهند داشت.”

در همان زمان ، هانتر بایدن از هیئت مدیره BHR کناره گیری کرد.

وی گفت: “تحت مدیریت بایدن ، هانتر از تمام دستورالعمل ها یا استانداردها یا استانداردهایی که رئیس جمهور بایدن برای حل تعارض منافع یا وقوع چنین درگیری هایی از جمله محدودیت های مربوط به منافع خود در تجارت خارجی صادر می کند ، پیروی خواهد کرد.” زمان.

در دسامبر 2020 ، هانتر بایدن فاش کرد که دولت فدرال در مورد مشاغل تجاری خود در خارج از کشور تحقیق می کند ، پس از آنکه The Post گزارش داد که وی در سازماندهی جلسه ای بین پدرش و رئیس انرژی اوکراین در سال 2015 کمک کرد – که بعداً بایدن را در دفاع از تحقیقات کمک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *