ما با تمام وجود از بیت المقدس و مسجد الاقصی دفاع می کنیم


به گزارش قنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حماس، این جنبش امروز یکشنبه ۹ مردادماه به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد آتش زدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست های جنایتکار بیانیه ای صادر کرد.آتش سوزی در مسجد الاقصی. و این جنایت که با همدستی آشکار و آشکار رژیم صهیونیستی انجام شده است، فراموش نخواهد شد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است که این جنایت شنیع همواره شاهد و گواه جنایات تروریستی رژیم صهیونیستی و گروه های افراطی یهودی و توطئه های شیطانی و مستمر آنها علیه مسجد الاقصی از جمله جنجال های روزانه در این باره است. بیت المقدس و تلاش برای تجزیه و تخریب آن، ادامه آزار و اذیت، دستگیری ساکنان بیت المقدس و نگهبانان مسجدالاقصی، کشتار، کشتار، دستگیری و تبعید فلسطینیان.

حماس افزود: ۵۳ سال از این جنایت می گذرد و با وجود تشدید جنایات و حملات اشغالگران صهیونیست به مسجدالاقصی و نگهبانان آن، هوشیاری و بیداری ملت و قیام های پی در پی آن، ثبات و پایداری در این مسجد را حفظ کرده است. نگهبانان و پاسداران مسجدالاقصی و شجاعت دلیرمردان مقاومت در هر مرحله. دشمن قصد حمله به بیت المقدس و مسجد الاقصی را داشت که منجر به شکست نقشه ها و توطئه های دشمن شد. هر چند این تاییدی بر وحدت ملت فلسطین و مقاومت فلسطین در همه عرصه ها برای دفاع از بیت المقدس و مسجد الاقصی و شمشیر بیت المقدس تا آزادی قدس شریف است. قبله اول مسلمانان روی زمین قرار نمی گیرد.

در این بیانیه آمده است: شهر قدس و مسجد الاقصی در دل آن، اساس و مبنای مبارزه با دشمن صهیونیستی و قطب نما برای وحدت ملت و ملت برای دفاع از آن در همه عرصه های سیاسی است. . دیپلماتیک، رسانه ای و بشردوستانه.

و این جنبش با اعلام پایبندی خود به خون شهدا و ایثارگری های اسرا و مدافعان بیت المقدس و مسجدالاقصی تاکید کرد: ما همچنان به مقاومت همه جانبه برای آزادی سرزمین و اسرا و عروج آنها پایبند هستیم. . پیامبر صلی الله علیه و آله.

در این بیانیه آمده است: اشغالگران صهیونیست در بخشی از مسجد الاقصی هیچ جایگاه و مشروعیتی ندارند و این مسجد مکانی کاملاً اسلامی بوده و خواهد بود و تلاش ها و توطئه های دشمن برای یهودی سازی است. یا تغییر آثار و نمادهای اسلامی آن یا تقسیم زمان و مکان برای این مسجد راه به جایی نمی برد، مسجد الاقصی اسلامی می ماند و قلب ملت با عشق آن در هر جای دنیا می تپد.

جنبش مقاومت فلسطین از ملت‌ها و سران دولت‌های اسلامی و عربی خواست مسئولیت تاریخی خود را برعهده بگیرند و اقدامات سازنده و فوری برای دفاع از مسجد مبارک الاقصی در برابر تهدید یهودی‌سازی و تخریب آثار و آثار اسلامی آن انجام دهند.

حماس همچنین از کسانی که با دشمن صهیونیستی درگیر هستند خواست در تصمیم خود برای حمایت از بیت المقدس و مسجدالاقصی تجدید نظر کنند.

این جنبش خواستار حضور گسترده و دائمی فلسطینی ها در مسجد الاقصی برای مقابله با شهرک نشینان اشغالگر اسرائیل و نقشه های شوم آنها علیه این مکان مبارک بود.

انتهای پیام