“ما به داده های خوبی نیاز داریم”: تجزیه و تحلیل چگونه می تواند به شناسایی “نقاط کور” و ایجاد یک دید جامع از بیمار کمک کند


بردلی کروتی، MD، مدیر ارشد تعامل دیجیتال، بهداشت فرودترت

ما به داده های خوبی نیاز داریم.»

در مراقبت های بهداشتی، داده ها همیشه نقش مهمی در ارائه مراقبت داشته اند. اما زمانی که سازمان‌های مراقبت پاسخگو برای اولین بار بیش از یک دهه پیش ظهور کردند، یک تغییر لرزه‌ای را در نحوه جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها توسط سیستم‌های بهداشتی ارائه کردند، که پیامدهای آن هنوز احساس می‌شود.

هنگامی که Fairview Health Services بخشی از برنامه Pioneer ACO در سال ۲۰۱۰ شد، آدام کارول، معاون مدیریت داده ها و تجزیه و تحلیل، در طی یک میزگرد اخیر گفت: “ما خیلی تغییر کرده ایم.” ما مدل‌های انگیزشی خود را تغییر داده‌ایم تا با مشوق‌های بیرونی اقتصاد مراقبت مبتنی بر ارزش هماهنگ شوند.»

ریسک پذیری نتیجه داده است و همچنان یک استراتژی ضروری برای بسیاری از سازمان ها است.

بردلی کروتی، MD، افسر ارشد تعامل دیجیتال در Froedert Health، که به همراه دان گری، مدیر عامل داده‌های سازمانی و تجزیه و تحلیل در Mercy، به عنوان یک پانل نیز خدمت می‌کرد، خاطرنشان کرد: «ما احساس می‌کنیم تغییرات به سمت ترتیبات مراقبت مبتنی بر ارزش حرکت می‌کنند. . ما می خواهیم بیماران خود را در آن محیط ملاقات کنیم و کارآمدترین و مقیاس پذیرترین راه را برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای آنها بیابیم.”

وی افزود که با استفاده از داده‌ها، سیستم‌های بهداشتی می‌توانند تعاملات با بیماران را شخصی‌سازی کنند و “شروع به تغییر مسیر مراقبت از آنها کنند” که می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی داشته باشد. از سوی دیگر، با تکیه بر “کمپین های جامع” برای جلوگیری از پیامدهای منفی یا پیگیری بیماران، “ما واقعاً به این نتیجه نمی رسیم که گویی آن را واقعاً به صورت جداگانه سفارشی کرده ایم.”

کارول خاطرنشان کرد، در عوض، داده ها باید به عنوان یک “ابزار نورپردازی” برای شناسایی شکاف ها و سایر مشکلات در نظر گرفته شوند. سپس رهبران می توانند با ذینفعان مناسب برای تعریف استراتژی شریک شوند و از داده ها برای کمک به شکل دادن به تصمیمات استفاده کنند.

چالش های جمع آوری داده ها

برای سازمان‌های بزرگ – و/یا آن‌هایی که دارای گروه‌های مختلف بیمار هستند – ایجاد سطح تجزیه و تحلیل مورد نیاز برای هدایت تصمیم‌گیری می‌تواند چالش برانگیز باشد. گری در مرسی خاطرنشان کرد: «ما یک ثبت نام مصرف کننده یکپارچه ارائه کرده‌ایم که در همه حمایت‌ها سازگار است. آنها همچنین با یک سازمان خارجی همکاری کردند تا عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت را ادغام کنند و به “دیدگاه جامع تر از فرد” کمک کنند.

قبل از وقوع هر یک از اینها، رهبران باید یکی از مهمترین موانع را برطرف کنند: جمع آوری دقیق داده ها. اغلب بیماران نه تنها باید اطلاعات خود را بر روی کاغذ وارد کنند، بلکه تا ۹۰ درصد آن قبلاً در ویزیت های قبلی ارسال شده است.

برای تیم کروتی، اعمال نظارت بر فرآیند دریافت داده برای کمک به کاهش مشکل و ایجاد تجربه بهتر برای مصرف‌کننده، یک گام منطقی بود. ما سعی کردیم در جایی که یک سطح اولیه اطلاعات وجود دارد، راه بسیار استانداردی برای انجام این کار ارائه دهیم، که شامل جمعیت‌شناسی کلیدی، عوامل اجتماعی تعیین‌کننده سلامت و سایر بخش‌های مرتبط از نمایه داده‌های بالینی است.

کلید دیگر ایجاد مجموعه ای استاندارد از سوالات بر اساس ورودی ارائه دهندگان بود. کروتی گفت: «ما گفتیم، بیایید در مورد آنچه برای همه نیاز داریم توافق کنیم تا بتوانند تجارت را اداره کنند و از مردم مراقبت کنند. او اعتراف کرد: “کار زیادی است، اما ما باید تجربه را برای مردم آسان‌تر کنیم. باید کار را برای کارمندانمان آسان‌تر کنیم. و باید خود را به عنوان یک اکوسیستم یادگیری سالم قرار دهیم و از داده‌ها برای هدایت تصمیم‌ها استفاده کنیم. “

پیکربندی “نمای کلی”

به همین ترتیب، Fairview یک “رویکرد چند لایه و بخش‌بندی شده” را برای جمع‌آوری مجموعه‌ای از متغیرهای داده اتخاذ کرده است، به گفته کارول، که تیمش از روابط قوی خود با بخش روابط پرداخت‌کنندگان برای ایجاد یک مدل یکپارچه از داده‌ها استفاده کرده است که از طریق ترتیبات جریان می‌یابد. وی افزود: «زمانی که ما داده‌های تراکنش را از پرداخت‌کننده دریافت می‌کنیم، همان مجموعه داده‌ها را در هنگام مواجهه با بیمار درخواست می‌کنیم». ما همیشه آن را دریافت نمی‌کنیم، اما این واقعاً برای کمک به ما در ایجاد یک دید طولی از بیمار با پشتوانه اطلاعات بسیار غنی‌تر مفید بوده است.» با جمع آوری نتایج و داده های پایش از راه دور و تثبیت آنها به مجموعه اطلاعات موجود، می توانند دید جامع تری از بیمار ایجاد کنند.

Fairview با به اشتراک گذاشتن داده های بیمار – البته با رضایت آنها – با شرکت های بیمه برای شناسایی شکاف ها یا یافتن نرم افزار اضافی که می تواند به پر کردن این شکاف ها کمک کند، قدمی فراتر برداشته است. ما سعی می کنیم مواد تشکیل دهنده و نقاط داده ای را که به سلامت جوامع و بیمارانمان کمک می کند، به هم متصل کنیم.”

این با روزهای اولیه Pioneer ACO، زمانی که Fairview نمی دانست چه معیارهای کیفیت مورد نیاز است و چگونه ممکن است از نقطه نظر عملیاتی ترجمه شوند، فاصله زیادی دارد. کارول گفت: «ما بدون اینکه بدانیم دقیقاً به چه چیزی نیاز داریم، به آن پریدیم.

و اگرچه سازمان مدیریت بسیار بهتری در مدیریت داده ها دارد، اما تعیین اینکه آیا برنامه ها موفق خواهند شد، به دلیل فقدان اطلاعات کامل در مورد مراقبت های ارائه شده در خارج از سیستم، هنوز دشوار است. با این حال، “ما برخی از پیش‌بینی‌ها و مدل‌ها را ساختیم که به ما امکان می‌داد پیش‌بینی کنیم که آیا موفق می‌شویم، بر اساس آنچه می‌دانیم و تعیین آنچه نمی‌دانیم. هنگامی که مجموعه کاملی از داده‌ها را از پرداخت‌کنندگان خود داشتیم، می‌توانیم شناسایی کنیم. و نقاط کورمان را کنترل کنیم.”

درک بهتر”

کارول گفت که با برداشتن یک گام فراتر، با HIE کار می کند تا از هشدارهای اطلاعاتی معاصر برای پذیرش، تخلیه و نقل و انتقالات استفاده کند و “با پرداخت کنندگان مذاکره کند تا داده ها را خیلی سریعتر دریافت کند.” هنگامی که ما به این تصویر کامل دست پیدا کردیم، می‌توانیم بچرخیم و ببینیم که آیا با این برنامه موفق خواهیم شد یا نه، و اگر نه، چگونه می‌توانیم آن را مطابق با آن تغییر دهیم. ما از روش‌هایی استفاده می‌کنیم که ۱۲ سال انتظارش را نداشتیم. پیش.” تفاوت ساز؟ داشتن تجزیه و تحلیل قدرتمند و درک بهتر از گروه های بیمار.

همچنین به گفته کروتی، توانایی “ارائه داده ها به عنوان محصولی که باید آن را حفظ کنید. شما باید مطمئن شوید که محصول شما نیازهای مشتریان شما را برآورده می کند” مهم است، که به معنای دائماً به دنبال بهبود است.

با این حال، در عین حال، رهبران باید مراقب بدهی فنی ناشی از انجام سریع کارها باشند، کارول، که به همکاران توصیه کرد «روی تعادل بین تاکید بر اهمیت حفظ تعادل بین نتایج بهتر بیمار و در نظر گرفتن تمرکز کنند. داده ها به عنوان یک دارایی استراتژیک برای کسب و کار شما.» که هزینه دارد و نیاز به مراقبت و تغذیه دارد. «اگر دائماً سعی می‌کنید بین جنبه‌های حرکت سریع و انجام کارها با ساختن چیزی پایدار تعادل برقرار کنید، در نهایت به مکان خوبی خواهید رسید.»

در نهایت، گری بر اهمیت داستان سرایی تاکید کرد تا به مردم یادآوری کند که چرا اهمیت دارند. او گفت: “به انجام کار سخت برای بیان یک چشم انداز قانع کننده از آینده که بر داده ها و تجزیه و تحلیل ها متکی است، ادامه دهید.” ما نمی توانیم روی هیچ کس دیگری برای بازگو کردن داستانمان حساب کنیم.»

برای مشاهده آرشیو این وبینار – پیاده سازی تجزیه و تحلیل و فناوری برای حمایت از مراقبت مبتنی بر ارزش – لطفا اینجا را کلیک کنید.

گرفتار