متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه کسی است که متخصص تغذیه است. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و برنامه ریزی یک رژیم غذایی سالم کمک می کند. و همچنین ایجاد رژیم غذایی مناسب برای بیمار و ارائه توصیه های غذایی لازم به بیمار.
یک متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را زیر نظر گرفته و غذاهای لازم را برای بیمار توصیه می کند و عادات غذایی صحیح و پیگیری برنامه را برای اطمینان از موثر بودن برنامه های غذایی ارائه شده و نتایج را گزارش می دهد.
این متخصص برنامه های غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، افراد بیمار ، افراد چاق و افراد لاغر آماده می کند. با توجه به شرایط و نیازهای آنها او برای آنها تعیین کرد که چه نوع غذا و چه مقدار در روز مصرف می کنند.
بیماران توسط متخصصان تحت نظارت قرار می گیرند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب بر اساس شرایط خاص خود و تسریع روند بهبود کمک کنند. بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل بیماران دیابتی ، سندرم نفروتیک ، بیماران گوارشی و کبدی هستند. بیماری قلبی و بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری آنها به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل بیماران دیابتی ، سندرم نفروتیک ، بیماران گوارشی و کبدی هستند. بیمار بیماری قلبی و بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرند و بسیاری از بیماری های دیگر که برای بهبود یا کنترل بیماری آنها به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

همه کارها را بدون تکان دادن انجام دهید

وقتی احساسی هستید پرخوری می کنید.

اضافه وزن

بارداری

همیشه به غذا فکر کنید

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای کسانی که تا 20 مارس در رژیم غذایی ثبت نام کرده اند ، ارائه می دهیم.

مقاله قبلی24 نکته ساده در رژیم غذایی سالم (قسمت دوم)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا. و سازمان ملی نظام پزشکی ارزیابی تغذیه و درمان چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *