مجسمه توماس جفرسون را می توان از ساختمان شهرداری برداشت

مجسمه توماس جفرسون را می توان از ساختمان شهرداری برداشت


مجسمه توماس جفرسون ، رئیس جمهور سابق و مالک برده ، قرن هاست که در ساختمان شهرداری ایستاده است ، اما پس از چند دهه فشار ، ممکن است به زودی برداشته شود.

کمیسیون طراحی عمومی در مورد حذف مجسمه رای می دهد که می تواند “وام بلند مدت” به انجمن تاریخی نیویورک باشد. رای گیری دوشنبه 18 اکتبر انجام می شود.

مریبت ایله ، مدیر روابط عمومی انجمن تاریخی نیویورک ، به Gothamist گفت: “ما دائما در مورد مجسمه بحث می کنیم. امسال نمایشگاه ممکن است شامل آن شود.”

در سال 2001 ، چارلز بارون ، نماینده کنگره ، از ایجاد مجسمه جفرسون ، که توسط پیر ژان دیوید در سال 1833 ایجاد شد ، حمایت کرد تا با یک مهمانی در مالکوم ایکس جایگزین شود – پدر بنیانگذار را “پدر کودک” نامید. پنج سال بعد ، صندلی بارون در اتاق مستقیماً به طرف مجسمه منتقل شد. او در سال 2006 گفت: “این مجازات من برای عمل به شیوه دموکراتیک است.”

در سال 2020 ، پس از ترور جورج فلوید ، کوری جانسون ، رئیس شورای شهر ، به همراه دیگر اعضای کنگره ، نامه ای به شهردار بیل دو بلاسیو ارسال کردند و خواستار حذف مجسمه شدند. سناتور دبی رز در آن زمان گفت: “من معتقدم شهر نیویورک نباید از قسمت تاریک تاریخ آمریکا غافل شود یا از آن تعریف کند.”

این هفته ، اتاق های سیاه ، لاتین و آسیایی مجلس نمایندگان بیانیه مشترکی صادر کردند و گفتند: “دولت با نیویورکی های رنگارنگ کار می کند تا مطمئن شود که یادبودهای موجود در خانه های ما نه تنها سنت های مذهبی ما را نشان می دهد ، بلکه همچنین تاریخ بسیار خوب ما. “

در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه ، از دو بلاسیو در مورد برداشتن احتمالی مجسمه سوال شد. او گفت: “این دموکراتیک است ، من به حق آنها برای اعتراض به کمیسیون طراحی عمومی احترام می گذارم.” [that] “از طرف شورا ، نه از من یا بانوی اول.”

دی بلاسیو در ادامه در مورد دیدگاه های خود در مورد جفرسون می گوید: “او حداقل بسیار گیج است.”

آنها در بیانیه گروه نمایندگان ، تاریخ جفرسون ، از جمله اشغال “بیش از 600 برده آفریقایی” و “گروه ما در خط مقدم تلاش های محلی برای اطمینان از صحت تاریخ واقعی آمریکا برای همه ساکنان آن ایستاده است”.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *