مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو: تولید «RERA» با هدف تولید داخل/آغاز تولید انبوه دناپلاس با گیربکس ۶ – پایگاه خبری تحلیلی عقوپ


تولید کردن "رایرا" نگاهی به ساخت داخلی/شروع تولید انبوه دناپلاس با گیربکس 6 سرعته

به گزارش پایگاه خبری افوق، مهدی خطیبی در حاشیه بازدید از خطوط تولید در سایت خودروسازی خزر با تشریح اینکه فعالیت این گروه صنعتی با نگاه به تولید داخلی بر بهره گیری از توانمندی ها و توانمندی های موجود متمرکز است، اظهار داشت: در این راستا فعالیت های این گروه صنعتی به تولید داخلی می پردازد. خودروسازی خزر اولین سایت تولیدی ایران خودرو است که توانست تعداد خودروهای با کمبود قطعات را به صفر برساند. با بازنگری در تعریف تولید ایجاد شده در سال های اخیر، تولید کامل قابل عرضه به مشتریان به جای تولید ناقص و غیرقابل ارائه به عنوان آمار تولید اعلام می شود، بر این اساس تولید روزانه ۱۸۰ دستگاه در سایت مازندران با سال گذشته متفاوت است. تولید و شامل خودروهای کامل می باشد.

بر اساس اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن اشاره به مزایای تولید کامل و جلوگیری از واریز پول مشتریان، خاطرنشان کرد: با حذف خودروهای ناقص از روند تولید، کیفیت محصولات توسط دستیابی به هدف تولید ۷۵۰ هزار خودرو با هزینه ۷۰۰۰ میلیارد تومانی برای یک خودرو. این در حالی است که خسارت تولید ناقص در گروه صنعتی ایران خودرو در سال گذشته ۴۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با توجه به اینکه تولید محصول جدید RERA در سایت خودروسازی خزر هویت این سایت است، گفت: ایجاد توانمندی های جدید تولید قطعات در استان نه تنها در افزایش توانمندی های این سایت، بلکه در تولید نیز موثر خواهد بود. این محصول جدید در این سایت تولیدی با هدف تمرکز بر تولید داخلی.

آغاز تولید انبوه دناپلاس مجهز به گیربکس شش سرعته / عرضه ۱۵۰۰۰ دستگاه تا پایان سال

کیانوش پورموجیب – معاون توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو – نیز از ازسرگیری تولید انبوه دناپلاس سیکس دنده و آمادگی برای ورود به بازار خبر داد و گفت: بر اساس اجرای رویکرد توسعه و بهبود گروه صنعتی ایران خودرو. محصولات موجود و با توجه به تقاضای مشتریان، دناپلاس مجهز به گیربکس شش سرعته دستی به تولید انبوه رسیده و آماده ورود به بازار است. با توجه به اهمیت کیفیت محصول، کنترل دقیقی در فرآیند طراحی، انطباق و تولید محصول صورت گرفته است.

وی افزود: پس از عرضه محصول راناپلاس مجهز به گیربکس شش سرعته و استقبال مشتریان، به روز رسانی فناوری محصول محبوب داناپلاس و افزایش دنده ها از پنج به شش دنده در دستور کار قرار گرفته است. و طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال ۱۵۰۰۰ دستگاه از این محصول به بازار عرضه خواهد شد. خواهد بود. افزایش شتاب خودرو و کاهش پنج درصدی مصرف سوخت در سرعت های بالای ۱۲۰ کیلومتر را می توان یکی از مزیت های اصلی محصول دناپلاس با جعبه دنده شش سرعته دانست. علاوه بر این، نوسازی گیربکس محصولات تاثیر بسزایی در کاهش آلایندگی خواهد داشت.

برمجیب با بیان اینکه گیربکس شش سرعته در شرکت دانش پایگاه نیرومرهه طراحی و ساخته شده است، گفت: ارتقا و توسعه این شرکت در کنار ارتقای تولیدکنندگان و عرضه کنندگان بخشی از دستاوردهای این محصول است. تولید این گیربکس در دو قسمت داخلی و خارجی متناسب با موتور توربوشارژ بر اساس دانش بومی کاملا جذب شده است که در سایر زمینه های پیشرانه نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول در ایران خودرو از تولید موتورهای EF7NA + و EF7TC + در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این موتورها در محصولاتی مانند دنا و سورن به همراه گیربکس شش سرعته یکپارچه استفاده می شود.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=370134