مراسم بزرگداشت حادثه ۲۴ مهریه در کرمان برگزار شد


حجت الاسلام محمدمهدی المنددی

به گزارش ایکنا از کرمان، چهل و چهارمین سالگرد آتش زدن مسجد جامع کرمان در سال ۵۷ توسط نیروهای پهلوی و رومیان با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولان و اهالی امروز برگزار شد.

حجت الاسلام محمدمهدی مندی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با اشاره به آتش زدن مسجد جامع کرمان گفت: باید متوجه باشیم که دو پادشاه هستند که یکی از آنها شاه پهلوی است که سرنگون شد. . به رهبری امام خمینی (رضی الله عنه) دیگری ملک باطنی است و این غرور ماست که اگر در حضور هر شخصی باشد باعث خیانت در عرصه های مختلف می شود و اگر این ملک درونی نباشد. سرکوب شده، آب به آسیاب دشمن می ریزیم.

وی با تاکید بر اینکه کار دشمن دشمن شناسی است، افزود: آتش زدن مسجد مختص کرمان نیست و این امر در طول تاریخ اسلام وجود داشته است. کسانی که مسجد کرمان را به آتش کشیدند از نسل کسانی هستند که در واقعه کربلا خیمه ها و خانه امیرالمومنین و بیت امام صادق علیه السلام را به آتش کشیدند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه اغتشاشگران در روزهای آخر در آتش زدن مساجد و قرآن چه کرده اند، گفت: دشمن زمانی موفق می شود که ما غفلت کنیم و این نص صریح آیه ۲۷ سوره اعراف است. اگر ایمان ما اینطور باشد قوی و شیطان و دشمن کاری از دستشان بر نمی آید.

حجت الاسلام المنددی با بیان اینکه اگر امت اسلامی وحدت و برادری را حفظ کند، دشمن هیچ هزینه ای نمی دهد، به جنگ احد اشاره کرد و افزود: در جنگ احد تعدادی از مردم به دلیل لغزش در جنگ احد دچار لغزش شدند. عشق دنیا ایمان سست شد، دشمن در لشکر اسلام نفوذ کرد و سپاه اسلام شکست خورد

وی با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه توحید و وحدت کلمه رمز پیروزی جمهوری اسلامی است، ادامه داد: امروز در جامعه اختلاف وجود دارد زیرا ما برای آن کار نمی کنیم. به خاطر خدا

این کارشناس دینی با اشاره به آیه ۳ سوره مبارکه مائده گفت: اگر امت با خدا باشد خداوند نیز کمک می کند تا دشمن عقب نشینی کند که نمونه ای در پیروزی انقلاب اسلامی دوران انقلاب اسلامی است. دفاع مقدس مبارزه با منافقین و کمونیسم و ​​داعش و دیده می شود که به زباله دان تاریخ پیوستند و این وعده خداست.

وی با تاکید بر اینکه اگر ملت در کنار امام خود باشد یاری خداوند با آنهاست، افزود: اگر مردم در کنار امام خود نباشند، دشمن یک دوره استراحت پیدا می کند و اگر امروز دشمن این آرامش را پیدا کند. این نشان می دهد که ما شکست خورده ایم.» بزرگترین درسی که از این نزاع می توان گرفت این است که در کجا شکست خوردیم که دشمن به این شکل پیش رفت.

حجت الاسلام المنددی با اشاره به اینکه نزاع امروز چهار گروه است، یک گروه دشمن قسم خورده اسلام، دسته دوم مجروحانی هستند که می توانند جذب شوند، دسته سوم تفاله های رژیم گذشته و گروه چهارم. . این گروه نسل جوان و نوجوانی است که فریب خوردند و گفتند: نظام اسلامی فروپاشیده است.. گروه چهارم باید هدایت شوند و آزاد شوند، اما سه گروه دیگر باید مجازات شوند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه اغتشاشات اخیر نشان داد که ما در عرصه های مختلف شکست خوردیم، تصریح کرد: بالاترین مبانی انقلاب و لطف الهی موضوع ولایت است و امروز ۸۰ میلیون نفر باید از ولایت دفاع کنند چرا که ولایت بر فقیه است. ولایت خداست و اگر حجت نسل جوان باشد، خود را فدای حفظ می کنند.

وی با بیان اینکه اگر در مباحث ولایت، حجاب و قرآن مجادله کنیم می توانیم جوانان را جذب کنیم، ادامه داد: اگر به اعتقادات خود یعنی ولایت فقیه قرآن پایبند باشیم. حجاب راه ما را گم نخواهد کرد.»

حجت الاسلام مندی با بیان اینکه در دفاع دیالکتیکی شکست خوردیم، ادامه داد: دشمن از نقاط ضعف ما سوء استفاده می کند و وظیفه مسئولان، والدین و روحانیون است که عقلانی عمل کنند زیرا دشمن به دنبال انحراف و تخریب است. امروز تنها روز شعار دادن نیست، بلکه شعارهای ما باید با هوشمندی همراه باشد.

انتهای پیام