مراسم عزاداری زائران رضوی در شام غریبان حسینی


شام غریبان حسینی در آرامگاه مطهر رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، مراسم شهادت سرور و سالار شهیدان در شامگاه عاشورای حسینی پس از غروب آفتاب و نماز مغرب و عشاء در بارگاه ملکوتی رضوی با حضور خادمان، عزاداران و دلدادگان برگزار شد. از سرور شهیدان خداوند بر او دعا می کند).

این مراسم غم انگیز همه ساله بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز می شود، سپس امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در حالی که شمعی سوزان زنبق را در دست دارد مقابل سازمان مرکزی آستان قدس رضوی واقع در چهارراه شهدا در مشهد. به سمت برج.. بیت المقدس رضوی حرکت می کند و در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی تجمع می کند.

در دو سال پس از شیوع کرونا و اعمال محدودیت برای تجمعات، این مراسم نیز طبق پروتکل های بهداشتی و با حضور تعداد محدودی از خادمان برگزار شد و این مراسم از تلویزیون های حرم در صحن های مختلف پخش شد. حجاج حداد.

امسال نیز با توجه به کاهش شیوع ویروس کرونا، این آیین های سنتی مانند گذشته با حضور خیل عظیم زائران و عزاداران در جوار خود و در قبرستان شیخ الطوسی برگزار شد. این جشن مذهبی با تلاوت آیاتی نورانی از کلام وحی آغاز شد و سپس با مرثیه سرایی اهل بیت علیهم السلام و عزاداری زائرانی که در سوگ شهادت سرور و سالار شهیدان علیه السلام به عزاداری پرداختند. و اشک های خود را ریختند. اندوهگین شد و به خاندان رسول خدا صلی الله علیه و آله و عاشقان میدان پیوست و از طرف همه نمازگزاران بر امام حسین علیه السلام عزاداری کرد.

پوشش زنده تلویزیونی این مراسم نیز توسط شبکه های سراسری و منطقه ای برای عاشقان معظم له انجام شد و همه عاشقان از راه دور و تقریباً در عزاداری حضرت دو غریبه به عزاداری پرداختند.

انتهای پیام