مساجد خراسان شمالی در هفته دولت آماده میزبانی از خادمان مردم شدند


حجت الاسلام حبیب الله پاکمان، مدیر ستاد هماهنگی امور مساجد خراسان شمالی.حجت الاسلام حبیب الله پاکمان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی در گفت وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به اینکه مسجد اولین نهاد عینی تمدن اسلامی به شمار می رود که از بدو تأسیس تاکنون علاوه بر مورد توجه قرار گرفته است. پایگاه دینی و معبد اسلامی، اولین مرکز فعالیت است، زیرا برای مسلمانان سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی بوده و پایه های اساسی حکومت اسلامی در زمان پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در این مکان گذاشته شده است. بر او). به صرفه بود و …

وی با تاکید بر اینکه تمام خطبه های سیاسی در زمان پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در مسجد ایراد می شد، تصریح کرد: حتی اخباری در مورد مسائل مختلف در مساجد منتشر می شد و مردم منبع موثقی برای افزایش خود داشتند. اطلاع.

مدیر ستاد هماهنگی مساجد خراسان شمالی با اشاره به اینکه آنچه در شرایط فعلی به آن نیاز داریم، مسجدی در تراز انقلاب اسلامی است، گفت: امروز در کشور ما مسجد در جایگاه درست خود نیست، اما با اطمینان خاطر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور که امیدواریم مسجد اگر در همه عرصه ها کار کند جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

باکمن با بیان اینکه برای بازگشت مسجد به جایگاه مناسب خود باید همه نهادهای حاکمیتی توان مردم را برای ایفای نقش در مساجد آماده کنند، افزود: تنها اعتبارات و مسائل مالی باعث نمی شود که مسجد به جایگاه خود بازگردد، بلکه ایجاد بستری برای آماده سازی مردم برای ایفای نقش در مساجد برای همه نهادها ضروری است.

با اشاره به اینکه نمی توانیم مسجد را به عنوان پایگاهی مهم برای جامعه مسلمانان معرفی کنیم و به فضای فیزیکی مسجد توجه نکنیم، تصریح کرد: باید به معماری و مکان مسجد توجه شود. برخی از مساجد خراسان شمالی شرایط مناسبی ندارند به همین دلیل توجه مسئولان نهادهای مختلف را می طلبد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی با اشاره به اینکه هفته دولت درب خانه است، گفت: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم مسجد را پل ارتباطی با مردم قرار دادند و ایشان را نیز به عنوان پل ارتباطی با مردم قرار دادند. در این مورد با مردم صحبت می کرد. کجا: در هفته دولت بهتر است مسئولان مساجد با مردم ارتباط برقرار کنند و عملکرد آنها را گزارش کنند.

پکمن با تاکید بر اینکه توجه به مساجد باعث کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه می شود، تصریح کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند طلاق، فساد و … که در جامعه وجود دارد به دلیل دوری از خداست.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی با اشاره به اینکه جوانان ما حس هویت ندارند، تصریح کرد: همه این مسائل ناشی از ضعف رابطه انسان با خداست و نیازمند فعال سازی کانون های ارشاد در مساجد هستیم. . .

انتهای پیام