مساحت نمازخانه مدرسه برای تعداد دانش آموزان مناسب نیست


حجت الاسلام حسین کمیلی رئیس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبیبه گزارش خبرگزاری (ایکنا) از خراسان جنوبی، حجت الاسلام حسین کمیلی، رئیس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی امروز ۱۶ مهرماه در محل اجلاسیه اقامه نماز خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال بررسی اقامه نماز است، گفت: وضعیت در دستگاه های اجرایی دستگاه. استان، پارسال ۲۷ اقامه نماز نمره کامل گرفتند. کردی: وضعیت نمازخانه های بخشداری مساعد است و تنها سه مجتمع در استان مکان مناسبی برای نماز ندارند.

وی شرایط اقامه نماز در مدارس را نیز خوب ذکر کرد و افزود: یکی از اتفاقات خوبی که در مدارس خراسان جنوبی برای بهبود اقامه نماز رخ داد، اذان است.

کمیلی با دعوت از ولی فقیه خراسان جنوبی برای حضور در مدارس و شرکت در نماز ظهر و عصر و همچنین بررسی مشکلات نمازخانه مدارس گفت: کوچک بودن نمازخانه در مدارس یکی از مشکلاتی است که باید به آن رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در ۱۸ مدرسه دخترانه استانداری از دو امام جماعت برادر استفاده کردیم، گفت: امید است امسال نیز این روند ادامه داشته باشد تا دانش آموزان با سهولت بیشتری شبهات و مسائل خود را مطرح کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با بیان اینکه اجلاسیه اقامه نماز باید در مدارس نیز برگزار شود، یادآور شد: دوره های آموزشی ویژه دانش آموز مربی، ناظم مدارس، مربیان مهدها، مربیان راهنمایی دخترانه و مربیان مهدکودک برگزار کرده ایم.

انتهای پیام