مسجد چگونه ساخته می شود؟


حجت‌الاسلام علی سقاشی، نایب رئیس ستاد اقامه نماز فارس اخیرا یکی از مخاطبان ایکنا فارس سوالی در مورد چگونگی ساختن مسجد میانی و یا اینکه چگونه می توان برای این کار خیر پیدا کرد پرسیده است؟

برای پاسخ به این سوال به مرحله اول بروید حجت الاسلام والمسلمین علی سقاشی، نایب رئیس ستاد اقامه نماز فارس رفتیم تا بتوانیم راهکارها و امکانات ارائه شده از سوی این ستاد را به این گروه از خیران گزارش کنیم و در مرحله بعد به سراغ جمعیت خیریه مسجدساز خواهیم رفت.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایکنا فارس گفت: به خیران و نیکوکارانی که در راه قصد ساخت مسجد یا نمازخانه دارند، زمین رایگان می دهیم.

السقاشی بیان کرد: در برخی از مناطق استان زمین آماده ساخت مسجد یا نمازخانه بین آنها داریم، به عنوان مثال در منطقه مژین در جاده فراشبند و کازرون یک هکتار زمین آماده ساخت و ساز داریم. مسجد یا نمازخانه تالار.. یزد..وغیره. ما جاهایی برای ساختن مسجد و نمازخانه داریم. حدود ۶۰ مکان خوب داریم که پرترددترین جاده برای خودروهای سبک و سنگین در استان فارس است و آمادگی داریم در طول مسیر زمینی را در اختیار خیران قرار دهیم تا مسجد یا نمازخانه بسازند.

وی تاکید کرد: همچنین تمامی امکانات و امکانات لازم برای ساخت نمازخانه یا مسجد در میانه راه از جمله اخذ مجوز، مجوز، نقشه و مشاوره رایگان برای خیران را فراهم می کنیم.

السککشی در پاسخ به اینکه اگر فردی زمین آماده داشته باشد و بخواهد از آن برای ساخت مسجد یا نمازخانه استفاده کند، چه باید کرد، گفت: برای این گروه از خیریه ها همه امکانات و امکانات مانند اخذ مجوز و مجوز ساخت، مشاوره رایگان و غیره انجام خواهد شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس در پایان گفت: جمعیت های خیریه و نیکوکاران می توانند به محل استقرار ستاد اقامه نماز منطقه واقع در شیراز، خیابان الخیام، روبروی بیمارستان مسلمین، کوچه شماره ۶ مراجعه کنند. ، یا به شماره ۰۷۱۳۲۳۴۵۸۶۷ یا کشور من. شماره موبایل ۰۹۱۷۱۱۷۶۹۴۵ با ما در ارتباط باشید.

انتهای پیام