معرفی حقوق بشر آمریکایی یکی از مصادیق تفسیر جهاد است


یحیی حیدری فرمانده سپاه بناببه گزارش خبرگزاری ایکنا از آذربایجان شرقی، سرهنگ پاسدار یحیی حیدری فرمانده سپاه بناب پنجشنبه ۱۸ تیرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به جنایات آمریکا در ایران گفت: ترور رهبر معظم انقلاب. . در ۱۵ تیر ۱۳۶۰ در مسجد ابوذر، محل حزب جمهوری اسلامی در ۱۶ تیر بمباران شد که شاهد شهادت بهشتی و هفتاد و دو تن از همرزمانش، حمله شیمیایی رژیم بعث به مردم مظلوم بود. سردشت، شهادت ۱۱۰ نفر، شهادت صدوقی در ۲۰ تیر ۱۳۶۰، حمله به هواپیمای مسافربری ایران در ۲۱ تیر ۶۷ و شهادت ۱۲۹ نفر از مصادیق جنایات آمریکا علیه ملت ایران و ناقض حقوق بشر است. . .

وی با بیان اینکه با حمایت آمریکا برخی اقدامات تروریستی دیگر توسط منافقین در ایران انجام شد، تصریح کرد: امروز منافقین در آغوش این کشورهای غربی و آمریکایی بودند و علیه جمهوری اسلامی توطئه می کنند. و برخی از این اقدامات تروریستی با حمایت آمریکایی ها و برخی مانند حمله به هواپیمای جمهوری اسلامی توسط خود آمریکا در خلیج فارس صورت گرفت.

حیدری تاکید کرد: آمریکا خود یکی از مهم‌ترین و بزرگترین ناقضان حقوق بشر در سطح داخلی و بین‌المللی است و از آن پوچ‌تر این است که آمریکا اکثر کشورهای آزادی‌خواه جهان را به جنایات حقوق بشری در جهان محکوم می‌کند. انجمن های بین المللی

فرمانده سپاه بناب با اشاره به اینکه مردم ایران در این سال ها شاهد ۱۷ هزار ترور بودند، گفت: ترور شهید بهنار و راجی، ترور دانشمندان هسته ای، تجهیز داعش و تکفیری ها در منطقه و امروز خشن. تحریم های اقتصادی .. دارو و صنعت از دیگر توطئه های ضد آمریکایی علیه مردم ایران است.

انتهای پیام