مقابله با جریان‌های انحرافی و التقاطی از شاخصه‌های شهید مطهری


شهید مطهری

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام عمران حسینی‌نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه، ظهر امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه، در دیدار با جمعی از فرهنگیان شهرستان سلطانیه با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معلم و دانش‌آموز به ویژه استاد شهید مطهری، به ویژگی شهید مطهری اشاره کرد و گفت: شهید مطهری اسلام‌شناس، زمان‌شناس، جریان‌شناس و دشمن‌شناس بود.

وی با بیان اینکه استاد مطهری جریان‌های انحرافی و منحرف و جریان‌های فکری را می‌شناخت و در صدد پاسخ بر می‌آمد و در شناساندن دشمن نیز تلاش می کرد، گفت: مقابله با جریان‌های انحرافی و التقاطی از شاخصه‌های شهید مطهری بود.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به اهمیت تبیین مسائل اعتقادی، فرهنگی، سیاسی و دستاوردهای انقلاب اسلامی، اضافه کرد: شهید مطهری جهادگر تبیین بود و در این راه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کرد.

حسینی‌نسب با بیان اینکه از هر نقطه‌ای که دشمن خواست ذهن پاک و سالم جوانان و دانش‌آموزان را با افکار غلط یا تحریف واقعیت‌ها آلوده کند، جهاد تبیین لازم است، ادامه داد: اگر ما واقعیت‌ها را نگوییم دشمن غیر واقعیت‌ها را نخواهد گفت و اگر ما تبیین نکنیم دشمن تحریف خواهد کرد.

وی به نقش آموزش و پرورش و معلمان در جهاد تبیین اشاره کرد و با بیان اینکه معلمان هر چه تدریس می کنند، می‌توانند مربی اخلاق و تقویت معنویت و اعتقادات باشند، متذکر شد: وظیفه اولیه معلمان اخلاق و پرورش است.

امام‌ جمعه سلطانیه با بیان اینکه خداوند اولین معلم بشریت و انبیا و ائمه معصومین (ع) نیز معلمان بزرگ تاریخ بشریت هستند، متذکر شد: معلم زنده کننده روح ایمان، تقویت کننده مرزبندی فرهنگی و مروج مشارکت اجتماعی و اخلاق و اندیشه‌ورزی است.

حسینی‌نسب با بیان اینکه اسلام و انقلاب به تکریم معلم تاکید کرده و مقام معظم رهبری سالانه در دیدار با معلمان درس عملی تکریم معلم را به جامعه نشان می‌دهند، تاکید کرد: مقام معلم یک مقام والا و بالایی است و اگر با مادیات عوض شود، جایگاه معلم لطمه می خورد.

وی با بیان اینکه معلمی شغل انبیاست و پیامبر با کردار و رفتار خود مردم را هدایت می‌کرد و معلم نیر همین نقش دارد و هدایت او در دانش‌آموزان موثر است، گفت: همدردی معلم با دانش‌آموز بیمار سرطانی خود یا بخشش کلیه به دانش‌آموز و یا تدریس از روی تخت بیمارستان از جلوه‌هایی که قابل ارزش گذاری است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر