ملت ایران اسلامی در حوادث اخیر بار دیگر دشمن را ناامید کرد


حجت الاسلام موسوی فردیبه گزارش ایکنا از خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسی فرد، امام جمعه اهواز ۸ مهریه در خطبه های نماز جمعه گفت: خانواده در اسلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این سنگ بنای اصلی رفتارهای اساسی ما در خانواده است. امروز اگر در کوچه و خیابان می بینیم که برخی از جوانان از ارزش های دینی فاصله گرفته اند به خاطر خانواده شان است.

وی با اشاره به اینکه هفتمین توصیه مقام معظم رهبری سبک زندگی اسلامی است، گفت: این بحث علاوه بر اینکه در فرهنگ ما پیشینه تاریخی دارد، از سوی دیگر موضوعی جدید و از مطالبات جدی است. برای مقام معظم رهبری باید توجه زیادی را به خود جلب کند. مطمئن شوید که پیگیری ما در چارچوب نظام مطالبات رهبری است.

وی افزود: سبک زندگی اسلامی لایه های مختلفی دارد. اولین سطح، مقیاس خرد مرتبط با فرد است. سطح دوم که از همه مهمتر است، در سطح جامعه و در پاسخ به مطالبات اجتماعی است. بحث تکامل اجتماعی در این سطح دنبال می شود. یعنی باید دید سبک زندگی اسلامی چه جایگاهی در توسعه اجتماعی دارد و چه عواملی بر رشد و توسعه اجتماعی در سبک زندگی تأثیرگذار است؟

امام جمعه از اهواز ادامه داد: دنیای غرب و سکولاریسم مسائل بسیاری را پیش روی ما قرار داده است که پس از مواجهه با آنها به دنبال حل آن هستیم. امام فرمودند: نبض زمان در دست حوزویان باشد. پس می تواند علوفه این سه مرحله را آماده کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بیان احکامی پرداخت و گفت: کارمندانی که در بانک به ربا می پردازند، حقوق و مشاغل آنها حرام است. کسانی که مهر و امضای اشخاص یا مؤسسات را برای مجرمین جعل می کنند، کارشان حرام است. کار در مراکز فحشا و قمار و امثال اینها و آرایشگاه ها با علم به اینکه می دانند این زن با این آرایش در جامعه بیرون می رود و مرتکب گناه می شود و کارشان حرام است و واسطه می گیرند برای ربا و دو تا بیار انجام کارهای منافی عفت از مشاغل حرام است.

موسوی فرد ادامه داد: سوره یوسف سوره اهل بیت علیهم السلام است و اگر می خواهیم مردم را به مهدیه دعوت کنیم باید با این سوره آشنا شوند. دلیل هر چه بود برادران یوسف برادر خود را در چاه انداختند، همان گونه که امت اسلام در ابتدا با ائمه رفتار کردند. همچنین حضور امام در زمان قدس غایب است و ما به دلیل نزول ارزش و ارزش امام از چهره و صدای و حضور مقدسش محرومیم. فرد ترسو ارزش امنیت را می داند و بیمار ارزش سلامتی را به خوبی می داند. بیش از هزار سال از غیبت امام می گذرد و مردم قدر غیبت را می دانند و جان خود را فدای نائب امام کردند.

امام جمعه اهواز با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: در نشریات اخیر به دلیل ضعف گفتمان داخلی و رسانه سازی قوی بیرونی یک موضوع فرهنگی وجود دارد که از رویه فرهنگی خارج شده و وارد مرحله تسویه حساب شده است. حساب های سیاسی و امنیتی

وی تاکید کرد: اتفاقی که احساسات را برمی انگیزد، کلیدی است و از سوی دیگر با دروغ و شایعه همراه است، در فضای مجازی تکثیر می شود، علامت گذاری می شود، اعتبار داستان و عمق منفی آن را افزایش می دهد. آنها آنها را دعوت می کنند و با حمایت خارجی به هرج و مرج می انجامد. این حادثه که به یک عملیات مشترک و جنگ دانشی دقیق بسیار مهمتر از جنگ سخت تبدیل شد، توسط آمریکا، انگلیس، اقلیم کردستان، اسرائیل و بسیاری از کشورهای اروپایی دامن می زند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: در این داستان سه اتفاق در سه سطح می افتد. اولاً نخبگان بی توجه و مدعی فضای ذهنی داستان، یعنی کسانی که ادعای تفکر و تفکر و جهت گیری خاص در کشور دارند، به جای بحث کارشناسان، فضاسازی می کنند.

وی ادامه داد: در سال ۸۸ مردم رفتند تا زندگی راحت را تجربه کنند، اما سران فتنه در آن روز علیرغم آگاهی خود، حوادثی را که شاهد آن بودند ایجاد کردند و خواستار اعمال مجازات های شدید شدند. همان افرادی که ادعای همدردی با مردم دارند، همان جوانانی که اکنون میدان را اداره می کنند، در حالی که داروهای مؤثر به دست ما نمی رسد، یک کلمه در این مورد نمی گویند و زبان باز نمی کنند.

امام جمعه اهواز گفت: پلیس آمریکا سالانه بیش از هزار زن بی گناه را له می کند، یک پرونده پلیس گناهی ندارد اما در ایران اینگونه محاسبه می شود. همان متفکرانی که ادعای تفکر دارند با فضاسازی و فضاسازی، اظهارات احساسی و توییت های جنجالی آتش می آفرینند. و البته وقتی اینها وارد می شوند، عواقب آن را باید در کف خیابان و ذهنیت عمومی مردم احساس کرد. مردم.

وی تاکید کرد: لایه دوم سلبریتی ها که تبدیل به بازیگران و بازیگران اصلی شدند و در اینجا برخی از فوتبالیست ها، هنرپیشه ها و هنرمندانی که در دوران حاکمیت احترام پیدا کرده اند، نقش تعیین کننده ای در تشخیص خوب یا بد بودن دارند. دستور روز چیست و اولویت اول دولت چیست؟

امام جمعه اهواز تاکید کرد: وجه سوم اوباش و فضای داستان است که منتظر جرقه و بهانه جویی است، اما واکنش مناسب و مناسبی که می تواند دشمن را برای همیشه پشیمان کند، امت اسلامی است که در میدان را در زمان مقرر هر جا که نیاز باشد. مردم ثابت کرده اند که اگر آتش از زمین بیفتد و آسمان بر ما بیفتد، حتی یک قدم از راهی که ائمه انقلاب تدارک دیده اند، عقب نخواهیم نشست.

و ادامه داد: در کل چند نفر هستند؟ البته این یک هشدار است که تعداد جوانانی که فریب خورده اند و به رسانه ها و گفتمان ما اعتماد ندارند و ما هم باید در این سطح کار کنیم. به همین دلیل از ملت اسلامی که در چند روز گذشته از طریق ایران به میدان آمدند و بار دیگر دشمنان را ناامید کردند تشکر می کنم. شاید هر کدام از ما اشتباه می کنیم، آنها می خواستند کشور را به سوریه و یمن تبدیل کنند، اما کور خوانده بودند.

موسوی فرد گفت: در دی و خرداد می خواستند فتنه به پا کنند اما موفق نشدند. من از مردم خوزستان تشکر می کنم و این ثابت می کند که خوزستانی ها به یک کشور اعتقاد دارند. اگر مسئولان در حوزه مانند رئیس جمهور باشند، اگر برای جوانان خوزستان شغل فراهم کنیم و مشکلات را حل کنیم، مطمئن باشید هیچ فرقه و گروهی خوزستان را نابود نمی کند. مدیری که می داند نمی تواند مشکل را حل کند باید آن را به شخص دیگری بسپارد.

امام جمعه اهواز در خاتمه گفت: از قوه قضائیه تقاضا داریم به کسانی که جرمشان ثابت شده، کم و کاستی ندهد، البته برخی از جوانان فریب خوردند و تایید می کنیم که برخی از آنها فریب خورده اند.

انتهای پیام