ملی پوشان قدیمی مقابل اسکوچیچ/ غول ها اخراج نهایی سرمربی کروات؟ پایگاه خبری و تحلیلی افق


تیم ملی فوتبال ایران روزهای عجیبی را سپری می کند. و شرایط تقریباً شبیه شرایط آلمان در آماده سازی برای جام جهانی ۲۰۰۶ است و در آن زمان انواع خرابکاری ها باعث شد تیم ملی نتواند مسابقات تدارکاتی خوبی را برگزار کند و در نهایت بدون آمادگی مناسب راهی آلمان شد و نتایج ضعیفی گرفت. با تیمی که درگیر انشعاب بود. حالا بعد از گذشت ۱۶ سال، داستان قدیمی فوتبال ایران پس از صعود به جام جهانی تکرار شده است، با این تفاوت که نسل کنونی و حاضران در اردوی تیم ملی آن را نسل طلایی دیگر نامیده اند و این افراد بسیار بهتر از این هستند. بازیکنان آخرین روزهای حضور خود در تیم ملی را سپری کردند.

بر همین اساس در حال حاضر شاهد انواع و اقسام بی تدبیری های احتمالی مسئولان از وزارت ورزش گرفته تا فدراسیون فوتبال برای شکل گیری خروجی ضعیف در بدنه تیم ملی در آستانه جهان هستیم. شیشه.

از لغو بازی های تدارکاتی گرفته تا برپایی اردو در گرمای سوزان قطر در محیطی غیرممکن و تمرین در زمین بد گرفته تا بازی با تیم ضعیف آفریقایی (به دلیل استفاده نکردن از شخصیت های اصلی) و ایجاد اعتراضات ملی گرایان به این طرح.

بیرانوند دروازه بان تیم ملی پیش از این اعلام کرده بود که دغدغه آقایان در حال حاضر برگزاری جلسه و برنامه ریزی برای ادامه فعالیتشان است و کاری به این تیم ندارند و برای مسابقات برنامه ریزی می کنند. تجمع سه ماه پیش برای تیم نیست.

جالب است بدانید که این گلایه ها و انتقادات ملی پوشان در طول اردوی قطر همچنان ادامه داشت، اما اینکه فدراسیون در حال حاضر توسط سرپرست و برخی چهره های نامشخص در هیات مدیره اداره می شود، باعث ناراحتی بیشتر بازیکنان تیم ملی شده است. انتقاد بزرگان از اینکه نمی دانند به عنوان شخص اول و مدیریت اتحادیه با چه کسی سروکار دارند تا درد و صدای اعتراضشان را بشنوند.

نکته دیگر اینکه کلی کینه توزی در تیم ملی نسبت به سرمربی این تیم وجود دارد. البته و طبق شنیده های همه بازیکنان، اعتراضی به ادامه همکاری و عملکرد سرمربی کروات و دستیارانش ندارند و این به برخی از آنها به خصوص بزرگترها و بزرگترها مربوط می شود. اردوی تیم ملی فعلا به نفع اسکو نیست. در همین راستا یکی از مسئولان اردوی تیم ملی با تایید خبر احتمال تغییر در سرمربی این تیم گفت: ادامه همکاری با اسکوچیچ قطعی نیست و باید منتظر ماند!

با تمام این توضیحات به نظر می رسد شاید هر تصمیمی که در دستور کار قرار می گیرد با مشورت با تجربه ترین بازیکنان تیم ملی از جمله جهانبخش، سردار، عزت الله، پرو، هاگوسوی و … گرفته شود. نکته دیگر اینکه اگر اسکوچیچ از این فدراسیون قهرمان جام شود، مطمئنا غول مرحله آخر یعنی رئیس بعدی فدراسیون که در ۸ شهریور انتخاب می شود، می تواند همه معادلات را تغییر دهد و تیم ملی را به جهان برساند. جام. با مربی دیگری