منتقلش کنم یا ردش کنم؟

منتقلش کنم یا ردش کنم؟


اکنون در VOD ، قدیمی دریافت که M. Night Shyamalan به تاکتیک های قدیمی خود بازگشت. ما عاشق کسانی هستیم که او را دوست دارند – یا – به او احترام می گذارند حس ششم، نشکسته و شاید سیگنال ها، و نفرت او از تثلیث نامقدس چی شد، جدیدترین هواپیمای ایربندر و بعد از دنیا، آخرین بهانه مهم و محبوب برای ترک حرفه خود است. او با یک فیلم ترسناک کم هزینه بازگشت بازدیدها و زیبا نشکسته– داستان ترسناک جداگانه، مجزا (نارضایتی را به دنبال داشت شیشه) – و اکنون او با یک چرخش دوباره به هیجان مستقل بازگشته است قدیمی، که شامل عناصر وحشت ، رمز و راز و سوء ظن و همچنین تأثیر زیاد او ، هیچکاک است. اما اشتباه نکنید ، این Shyamalan کامل است – بهتر یا بدتر.

قدیمی: منتقلش کنید یا ردش کنید؟

اهمیت: اقامت خانواده کاپا! مامان پریشیا (ویکی کریپس) این تفرجگاه لوکس را در مناطق گرمسیری در یک دنیای آنلاین ناشناس پیدا کرد ، بنابراین او و پدرش گای (گائل گارسیا برنال) توافق کردند که چند روز قبل از اینکه خانواده خود را با طلاق خراب کنند ، به عنوان آخرین راه حل رزرو کنند. مدوکس (الکسا سوینتون) 11 ساله و ترنت (اول نولان) 6 ساله است. به نظر می رسد او خوب است و دوست دارد در اتاق نشیمن کنار استخر قدم بزند و از همه بزرگسالان بپرسد نامشان چیست و حرفه آنها چیست ، مانند همه بچه هایی که دوست دارند وقتی از آنها خواسته می شود مواد برنامه ریزی را در M. شب شیامالان. ترنت با ادلب (Kailen Jude) ، برادرزاده مدیر تجهیزات تفریحی و برنامه ریزی ، دوست است ، زیرا او و ترنت در رویدادی شرکت می کنند که مطمئناً در اقدام سوم بی اهمیت است ، درست است؟ درست.

پریسیا به عنوان مدیر موزه و گای به عنوان بازیگر فعالیت می کند و در نتیجه ، آنها به شیوه متولی موزه و عوامل انسانی واقعی صحبت می کنند. “شما به گذشته فکر می کنید. شما در یک موزه مقدس کار می کنید! ” گای گفت: “در یکی از بحث های آنها ، وقتی فهمیدیم که پریسیا در موزه کار می کند ، مشخص شد.” او همچنین توموری در شکم خود دارد که کودکان از آن اطلاع ندارند ، و حدس بزنید چه چیزی ، حدس بزنید ، اگر فکر می کنید تومور یک دستگاه برنامه ریزی شده است ، ممکن است با چیزی همراه باشید.

مدیر اقامتگاه یک سفر یک روزه خوب به ساحل خصوصی برای کاپاس ترتیب می دهد ، چیزی که او فقط برای چند گزینه رزرو کرده است. چه ایده ای رفیق! چندین شرکت کننده منتخب به آنها ملحق شدند: جراح جراح مغرور ، چارلز (روپرت سوئل). همسرش ، ارسی ، بیکینی کریستال (لی تمپل) ؛ دختر شش ساله آنها کارا (کایلی بگلی) ؛ و مادر چارلز ، اگنس (کاتلین چلفانت) و سگ کوچکش. وقتی به ساحل رسیدند ، یک رپر مشهور به نام Mid-Sized Sedan (آرون پیر) در آنجا آویزان بود. پرستار یارین (کن لیونگ) و همسرش پاتریشیا (نیکی آموکا برد) بعداً به روانپزشک پیوستند و بله ، پرستار مایل بود در صورت مجروح شدن کسی کمک کند و روانشناس همیشه چیزها را با صدای بلند بگوید ، و اگر چنین باشد ، آنها گلف باز یا کلاهبردار

اینها شخصیت های فرعی هستند که هیچ تمایلی به تسلیم شدن در طرح شیامالان ندارند ، که وقتی اجساد یک زن در پیک نیک آنها شرکت می کند ، سرعت بیشتری می گیرد. این زمانی است که همه می فهمند که پذیرش تلفن همراه وجود ندارد و هر تلاشی برای بالا رفتن از جاده دور از ساحل باعث می شود احساس ناراحتی و تاریکی در آنها ایجاد شود. حتی عجیب ترین اتفاق هم می افتد: بزرگترها کمی دورتر نگاه می کنند و برمی گردند و متوجه می شوند که بچه های پنج ساله همه هستند-حالا ترنت با بازی لوکا فاستینو رودریگز ، مادوکس توسط توماسین مک کنزی و کارا توسط میکایا فیشر (راه را هموار می کند) برای الکس ولف و الیزا اسکنلن). بزرگسالان بسیار پیر هستند ، اما به طور قابل توجهی افتاده اند زیرا بزرگسال هستند ، ببینید. و بعد همه پیر می شوند و می میرند. تمام شده!

داوران فیلم های قدیمی
تصویر: © Universal / Courtesy Everett Collection

آیا شما را به یاد فیلم می اندازد؟: اکثر ما موافقیم چی شد آیا خشمگینانه پوچ است ، درست است؟ خوب، قدیمی به من یادآوری کن چی شدبه

عملکرد باید مشاهده شود: نمی دانم. به نظر می رسد این مکان مناسب برای ذکر این نکته باشد که شیامالان با درخواست از آنها برای به خاطر آوردن مکالمه شریرانه خود ، برنامه خود را بلند و احمقانه جلوه داد. اشک بر کریپس فوق العاده و به ویژه مک کنزی بریزید.

گفتگوهای به یاد ماندنی: پاتریشیا این فیلم را برای همه ما که از فیلم بسیار آزرده بودیم مرور کرد: “من اصلا از این حرکت خوشم نمی آید!”

جنسیت و نوع پوست: پشت زن با پوست نازک.

انتخاب ما: اول ، من می خواهم به Shyamalan در مورد صحبت با خورشید شلیک کنم ، سپس خورشید را به حفره فشار دهم تا مطمئن شوم. اگر شما در حال نوشتن کلمات با استعداد هستید ، بازیگران با استعدادی مانند برنال ، کریپس و مک کنزی نمی توانند پس انداز کنند ، این مشکل است. یکی ممکن است استدلال کند که شیامالان قصد داشت فیلم خود را برجسته کند و دیگری آن را به عنوان روشی برای فرضیه واقعی پذیرفت یا نمی پذیرفت. اما هنوز هم برای او بهانه ای به نظر می رسد و پس از تحمل مکالمات پرتنش که باعث هرج و مرج زیاد شده اند و برنامه ریزی شفافی که خشم را برانگیخته است ، ممکن است در حوصله بهانه جویی نباشد.

بنابراین اجازه دهید spitball چه پیچ و تاب می تواند باشد ، ما باید؟

  • راز دوران باستان
  • شخصیت ها آب نوشیدند و این همه آنها را دیوانه کرد
  • همه اش همین است
  • مثلث برمودا
  • بیگانگان
  • دلفین های باهوش مردم را دیوانه می کنند و باعث می شوند چیزهایی را تجربه کنند که واقعاً اتفاق نمی افتد.
  • نابغه بیگانگان رومی ها مردم را فریب دادند و باعث شدند تا چیزهایی را تجربه کنند که واقعاً اتفاق نیفتاده است
  • M. Night Shyamalan خودش را بازی می کند و در پایان نشان می دهد که او یک فیلم کمدی ساخته است فقط برای اینکه ما را همیشه سرگرم کند.

مطمئناً حقیقتی را که من فاش نمی کنم ، اما می گویم این حدس و گمان را قربانی چاقی می کند. ممکن است شما بوی سیب زمینی شیرین را احساس کنید ، اما شیامالان بسیار مشتاق است که از یک آزمایش پیش پا افتاده فلسفی با ایده های فانتزی سوء تفاهم کند ، دلیل شما متعلق به او نیست. این مشابه است – طرح شبیه به یک ورق کاغذی است که به فضای بی انتها کشیده شده است: سوراخ کردن آن و تماشای آن به ورطه ای زیبا و عمیق جالب است ، اما مراقب باشید زمین نخورید.

مسلماً صدای قصه گویی شیامالان بی نظیر است ، اما لطفاً توجه داشته باشید که ستایش منعکس شده است. قدیمی تعجب یکپارچه از ملودرام با همپوشانی است (انگار باید آن را جدی بگیریم) ، اختلافات اعتقاد ندارند (آب (جایی که تماشاگران بیشتر نیستند) ، فیلم چشمگیر است (از طریق مایک جیولاکیس ، که از کنار آب و برچسب استفاده می کند) صدای او. از اینجا استفاده کنید) ، خنده وحشتناک (به نظر می رسد یک فیلم برنده با اسلشر نامرئی ، موجود است) و زمان مناقصه یا دو دقیقه با کارآیی (یعنی کریپس و برنال در محل کار) ، و رول تا انتها مجموعه ای از افشاگری ها در eyeroller توضیح داده شد.

تماس های ما: ردش کن. من خروج کردم قدیمی از همان ابتدا ، اما همچنان به شعارهایی برای اهداف حرفه ای بپردازید. به یاد داشته باشید ، شما این بار را بر دوش نمی کشید.

جان سربا نویسنده و منتقد مستقل مستقر در گرند رپیدز ، میشیگان است. درباره کار او در johnserbaatlarge.com بیشتر بخوانید یا او را در توییتر دنبال کنید: johnserbaبه

کجا آبیاری کنیم قدیمیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *