مهمترین درس ابوفاضل چیست؟


شهادت حضرت ابوالفضل (علیه السلام)سقایی را دشت کربلا می گویند اما پشت آن هزاران درس است. انسان شجاع در سخت ترین لحظات زندگی که انتخاب بین مرگ و زندگی است، لحظه ای از یاری امام خود دریغ نمی کند و تا قیامت به دنیا درس تحقق می دهد. او فرزند اسدالله حیدر کرار است و مانند پدر نیکوکارش برای حفظ دین خدا شجاعانه می جنگد و دست دراز می کند و سر می دهد و فدا می کند اما از دین خود نمی رود. دستگاه.

چه بسیار عاشقان و دلیرمردانی که در تاریخ ۱۴۰۰ ساله به او مراجعه نکردند و یاری نخواستند. او مانند پدر بزرگوار شیر خداست. درب حج است. او به نیازمندان، محاصره‌شدگان، پناهجویان کمک می‌کند و هرگز با دست خالی از هیچ‌کس امتناع نمی‌کند. او مباشرت و وفاداری را از خاندان عصمت و طهارت آموخت و چنان باهوش و خردمند بود که او را بصیر می خواندند.

حجت الاسلام والمسلمین امین الرصاف مدرس سطوح عالی مدرسه قم وی در عزاداری فرارسیدن تساوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایکنا فارس به ویژگی های حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های ماه بنی هاشم بصیرت است. اگر می توانست تا آخر در کنار امام زمانش بایستد، چون اهل بصیرت بود، حتماً به این موفقیت می رسید.

وی با اشاره به اینکه بصیرت سه وجه دارد، افزود: یک وجه بصیرت، هوشی است که خداوند به اکثر مردم عطا کرده است و بخشی دیگر تقوا است که تقوا است و خداوند آن را تقسیم می کند یعنی خیر و چیزی را تشخیص می دهد. بد

رصاف با یادآوری اینکه انسان متدین با نوری که خداوند به او می دهد می تواند راه حق را بشناسد، سومین بصیرت را علم دانست و گفت: مؤمن باید علم قوی، معرفت به دشمن داشته باشد و عالم باشد. انسان متدین نمی تواند نسبت به اطراف خود بی تفاوت باشد و باید علم داشته باشد تا بتواند کار درست را در زمان مناسب انجام دهد و تا زمانی که بصیرت پیدا نکند نمی تواند در زمان مناسب دست به اقدام بزند و این بصیرت تا حدودی از طریق علم به دست می آید.

مدرس سطوح عالی مدرسه قم تاکید کرد: اگر کسی می خواهد در کنار امام زمان خود باشد باید توطئه ها را بشناسد، جریان ها و احزاب و شخصیت های تاثیرگذار جهان را بشناسد و یزید را در خود بشناسد. زمان. مثلاً در زمان ما باید بداند که اسرائیل چه می کند. آمریکا می داند و اگر نداند این دشمنان چه کسانی هستند، نمی تواند کار درست را در زمان مناسب انجام دهد.

به یاد داشته باشید: اگر اعتراف صحت نداشته باشد، وقتی دشمنان کشور را مجازات می کنند، او نیز به نوعی به دنبال دست در دست شدن با دشمنان است، اما وقتی دشمن را می شناسد، می داند که دشمن همیشه پیمان شکنی می کند و نمی کند. برای دشمن آرزوی امید فراوان دارم و به دنبال آن است نه اینکه به هر قیمتی بخواهد با دشمنان خدا ارتباط برقرار کند.

رصاف گفت: در واقعه عاشورا یک بار مانند ابوفاضل با شخصیت دشمن آشنا شد. برایش اطمینان نامه آورده اند اما اصلا نمی خواهد برود با آنها مقابله کند، ناگفته نماند که می خواهد با این اعتماد نامه چند روزی از عمرش را برای خودش بخرد یا می خواهد واسطه شود تا استاد می تواند آن را انجام دهد. شهدا (علیهم السلام) با دشمن خدا مصافحه می کنند. او در کنار امام خود می ایستد، با اینکه به دلیل تحریم آبکی تحت فشارهای گوناگونی قرار می گیرند، اما برای معرفت خود، دشمن را دست کم نمی گیرد، وسوسه نمی کند و توجیه نمی کند.

مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم ادامه داد: تمام اقدامات شجاعانه و مردانه حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام به دلیل علم قوی ایشان بوده است و حتی علم وجود ندارد، هیچکس نمی تواند تشخیص دهد. راه درست. پس از وجوه ممتاز قمر بنی هاشم، نگاهش این بود که بتواند در کنار امام زمان خود تا آخر بجنگد و تا قیامت الگوی همه آزادگان جهان باشد. آنها می خواهند در کنار امام زمان خود باشند و در راه راست باشند، باید بصیرت خود را تقویت کنند.

انتهای پیام