موکب ۱۵۲ استان قم برای زائران اربعین


ردا حافظی، رئیس اداره عمران و آبادانی ارتفاعات استانداری قم

رضا حافظی، رئیس اداره توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان قم در گفت وگو با خبرنگار ایکنا ؛ گفت: با توجه به اینکه در فصل گرما قرار داریم، یکی از نیازهای جدی زائران اربعین آب است. یخ و سیستم های خنک کننده .

وی ادامه داد: تاکنون بسیاری از دستگاه های پرکن آب توسط «مواکب» تجهیز شده است تا بتوانیم در ایام اربعین از آنها برای خدمت رسانی به زائران استفاده کنیم.

رئیس ستاد بازسازی قبرستان های قم تصریح کرد: در حال حاضر نمایندگان ما برای آماده سازی زیرساخت ها در عراق هستند و تا پایان عملیات اربعین در این کشور حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه ظرفیت موکب های استان قم امسال در مراسم اربعین علی رغم همه مشکلات ۲۰ درصد افزایش یافت، تصریح کرد: استان قم امسال ۱۵۲ موکب دارد و از نظر تعداد موکب های خصوصی سومین استان است. بعد از تهران و خوزستان اربعین حسینی قرار دارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم با بیان اینکه این موکب ۱۵۲ به زائران خدمات متنوعی ارائه می دهد و خدمات آنها به اسکان و پذیرایی محدود نخواهد شد، گفت: ۶۸ موکب در شهر کربلا ۳۸ موکب. . در مسیر نجف اشرف به کربلا ۳۴ کاروان در نجف اشرف و ۱۲ کاروان در نقطه مرزی و شهر مقدس قم مستقر بودند.

وی افزود: موکب باید علاوه بر ارائه خدمات عمومی اعم از اسکان، اطعام و حمایت از زائران، پیام فرهنگی خود که همانا گسترش فرهنگ اهل بیت علیهم السلام و معارف ناب آنان است را به درستی انجام دهد. مناسبت مهمی است و در این راستا موکب های قم با حضور یکصد و پنجاه نفر از مبلغان روحانیت و نخبگان متخصص همراهی می شود. یکی از مهمترین وظایف این موکب ها دعا و پاسخگویی به سؤالات و شبهات است.

حافظی بیان کرد: موکب های استانداری قم بیشترین تعامل را با موکب های عراقی دارند تا این اتحاد بین دو ملت به بهترین شکل شکل بگیرد تا به تیم های ارزیاب ما کمک کند تا بهترین خدمات را به این زائران اربعین اربعین ارائه کنند. ژنرال در موکب های استانداری.

وی از تجمع کنندگان اعزامی از استان قم خواستار توجه ویژه به پیام جهانی راهپیمایی و نوعی همایش عظیم اربعین در ایجاد وحدت و همدلی شد.

انتهای پیام