ناهنجاری متس هرگز به لوئیس روخاس: شرمن فرصتی نداد

ناهنجاری متس هرگز به لوئیس روخاس: شرمن فرصتی نداد


لوئیس روخاس در شرایط بدون برد قرار گرفته است و در واقع او برنده نشده است. هنگامی که سازمان یک موقعیت برد -برد ایجاد کرد ، دوشنبه رسماً از نتایج دائمی مطلع شد – مدیر هدیه ای از ستایش صادقانه و برگ های صورتی غیرقابل برگشت دریافت کرد.

هیچ یک از سران متس نمی توانند توضیح دهند که چرا یک سرباز خوب شغل خود را از دست می دهد ، و فاقد مسئولیت های روزمره بازیکنانی مانند ، مثلاً خاویر بائز و فرانسیسکو لیندور است که پس از حادثه مجبور به توضیح خود شدند.

اما با لمس اورول یک بیانیه مطبوعاتی منتشر شد – نه اینکه روژاس اخراج شد ، اما از نظر فنی گزینه 2022 او انتخاب نشد. به گفته سندی آلدرسون ، معمار اصلی ، یک مشکل استاندارد در دو نقطه ایجاد موقعیت برد-برد وجود دارد که روژاس نمی تواند بر آن غلبه کند. و آشکار شدن این که به روژاس این فرصت داده شد که در مقام دیگری در سازمان باشد.

انتخاب روژاس باید آسان باشد. او عاشق متس است. خونش نارنجی و آبی بود. اما او می خواهد در جهت مخالف بدود.

با همه اتفاقات بدی که در دو سال گذشته رخ داده است ، هیچ چیزی شهرت او را خدشه دار نکرده است. او علاقه زیادی به تجارت دارد و در جای دیگری به دنبال کار می گردد. او باید عمداً این را در نظر بگیرد و خود را به عنوان مدیر مدیریتی کارمند کند ، که این کار را به سازمان هایی که در ارتباط تعهد بلندمدت با این اختلال نیستند توصیه می کند. او باید توسط متس عقیم شود.

برخلاف تری کالینز که 68 سال سن داشت و مسن ترین مدیر بازی بود که پس از سال 2017 برکنار شد و تصمیم گرفت برای ماندن در متس تصمیم فرود ملایم را بپذیرد ، روخاس تنها 40 سال دارد. او با دانش و درک بیس بال در را برای مردان باز می کند. استخدام یک مدیر استراتژیک قوی مایل به اشتراک گذاری فلسفه تصمیم گیری در زمان واقعی در یک سازمان خوب ، آموزش بیس بال و توانایی شما در مدیریت مسابقات آینده را افزایش می دهد.

متس
لوئیس روخاس
کوری سیپکین

متس روخاس را اخراج کرد زیرا برخی پس از خجالت بیشتر در داخل و خارج از زمین نیاز به تبدیل شدن به یک بزبان عمومی داشتند و چون روخاس در اولین تلاش خود در لیگ بزرگ برای به چالش کشیدن رئیس ورزش بیس بال خوب عمل نکرد. و اخراج از روژاس یکی دیگر از دلایل نیاز به استخدام مناسب آنها است.

زیرا آژانس به روژاس بیشتر از او به آژانس خدمت می کرد. روخاس هنوز خیس ، بی تجربه است و در میان هرج و مرج می آید. او برای زنده ماندن به بهترین کمک نیاز دارد ، اما برای رشد بسیار زیاد. در دو فصل – بازی در داخل بیماری همه گیر – روخاس برای دو مالک و چهار سرپرست عملیات بیس بال کار کرد ، که ممکن است تنها رکورد جهانی داخلی و خارجی باشد.

او دارای لیست نگهداری بالا است ، که بیشتر یک آزمایش Rorschach است تا یک گروه آگاه. این غیرممکن است زیرا توسط ترکیبی از آلدرسون I ، برودی ون واگنن ، جف ویلپون ، جارد پورتر ، زک اسکات و آلدرسون II ایجاد شده است – که همه آنها بین ویلپونز و سبک رهبری و کیف پول استیو کوهن هیاهو ایجاد می کنند. روخاس سه هفته قبل از اردوی آموزشی بهاری در اواخر ژانویه 2020 پس از اخراج کارلوس بلتران به دنبال افشاگری در مورد دست داشتن وی در برنامه هک Astros ، به عنوان مدیر منصوب شد. روخاس وارث کادر مربیگری بود.

در ماه مه گذشته ، هنگامی که آلدرسون و اسکات تصمیم گرفتند مهارت های فنی لازم برای ضربه زدن به مربیان چیلی دیویس را ندارند و تام اسلیتر نمی تواند تحمل کند و آنها را اخراج کرد ، این کار با چکش انجام شد. به عنوان مثال ، چقدر در مورد چگونگی حرکت روژاس به این موضوع فکر شده است. چقدر تلاش شد تا دستورالعمل او تدوین شود؟ دیویس محبوب است ، بنابراین بازیکنان خوشحال نیستند. به طور خاص ، آنها طرز فکر جدیدی در مورد رقابت با فصل جاری خواهند داشت. به عنوان مثال ، جرمی هفنر برنامه Met pitching را به روز کرد ، او هر دو فصل 2019-20-20 ، آموزش بهاری ، محاصره COVID و دومین آموزش بهاری را برای ایجاد پیوند و فروش ایده های خود دارد.

متس
مالک مت استیو کوهن و کاپیتان تیم سندی آلدرسون.
کوری سیپکین

درگیری با مربیان نیز منجر به تقسیم کادر مربی دردآور بین قدیمی و جدید شد. آیا روژاس باید قاطعانه تر عمل کند و اجازه دهد کارکنانش در یک جهت حرکت کنند؟ آره. به همین دلیل است که او باید برای شخصی کار کند که بتواند به او نشان دهد چگونه از طریق چنین داستانهای فریبنده ای عبور کند. پلیس بد بودن برای روژاس طبیعی نیست ، اما اگر بخواهد مدیر تیم خوبی باشد ، باید یاد بگیرد که در مواقع ضروری چه موقع این کار را برای عموم و / یا خصوصی فاش کند.

کمبود کارکنان متحدالشکل را می توان توسط گروهی از افراد مشکل دار احساس کرد که برای مقابله با آن یا صاحب آن در توئیتر آن را نادیده نمی گیرند. این سال 2021 است. این نوع اسباب بازی متفاوت از چند دهه قبل است که در مورد حساسیت از طریق انتقادات عمومی صحبت می شود. بنابراین مالک نمی تواند در بخش 409 Citi با اثر انگشت توییتر و WFAN در شماره گیری سریع طرفدار باشد.

این همچنین نشان می دهد که چرا استخدام رئیس بیس بال بسیار مهم است. باید فردی با شکم و وضعیت باشد تا به مالک بگوید که برای یک فرهنگ فانتزی چه چیزی بهتر است. کوهن ثروتمند ، باهوش و بلندپرواز است. من فکر می کنم در نهایت روی این بهترین رویکرد نظارتی کلیک خواهد کرد. اما از اینجا تا آنجا راه طولانی است. مرحله 1 شخصی را استخدام می کند تا در شرایط برد-برد آتش بسازد ، بنابراین کل سازمان می تواند بهتر از عهده آن برآید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *