نحوه تمرین تغذیه آگاهانه


احتمالاً در مورد فواید تغذیه آگاهانه شنیده اید. اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توان تغذیه آگاهانه را تمرین کرد.

جنبش تغذیه آگاهانه اخیراً امپراتوری سلامت را متزلزل کرده است. تندرستی و تغذیه باید قطع شود از موفقیت اعضای ما پس از خوردن آگاهانه. من اینجا هستم تا بگویم دلیل خوبی هم وجود دارد!

اگر به دنبال یادگیری نحوه تمرین تغذیه آگاهانه به شیوه ای واقعی و پایدار هستید. شما به مکان مناسب آمده اید

چرا تمرین تغذیه آگاهانه مهم است؟

وقتی صدای خوردن آگاهانه را می شنوید شاید تصور کنید که این بدان معناست که غذا را آهسته می جوید. یا قبل از غذا مدیتیشن کنید

اگرچه اگر بخواهید ممکن است به نظر برسد. اما آنها اهمیت تغذیه آگاهانه را درک نکرده اند.

هدف از خوردن آگاهانه این است که شما را برای سازگاری با تجربیات بدن و غذا راهنمایی کند. بنابراین ، شما می توانید عمداً غذا را بر اساس نیاز بدن خود انتخاب کنید. آنچه شما می خواهید و مقدار مناسب بین این دو

خوردن آگاهانه تمرکز بر تجربیات شما در زمان وعده های غذایی است. این یک روش تغذیه فعلی و متفکرانه برای ترویج رژیم متعادل و تغذیه کننده است.

وقتی برای اولین بار در مورد خوردن آگاهانه می شنوید شاید کمی مضحک به نظر برسد. من چند مشتری جدید دارم که در مورد چیزی می پرسند. “با دقت غذا خوردن در حقیقت یک تفاوت ایجاد کن؟”. من قول می دهم این کار را می کند

تحقیقات نشان داده است که خوردن آگاهانه می تواند به بسیاری از بیماری ها کمک کند. به عنوان مثال ، در ارتباط با رژیم غذایی و تغذیه ، می تواند به حفظ عادات غذایی نامنظم کمک کند و به افراد در رسیدن به اهداف مربوط به وزن خود کمک کند (1).

10 روش برای تغذیه آگاهانه

برای خواندن 10 راه برای شروع آگاهانه غذا خوردن از امروز بخوانید.

1. بدون مزاحمت غذا بخورید

این بدان معناست که نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه رایانه و نه کار می کند. عجیب به نظر می رسد ، درست است؟ امروزه حواس پرت شدن متداول است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و شلوغی هایی را که بخشی از غذا خوردن است حذف می کنیم ، فقط غذا می خوریم. این به شما کمک می کند تا هنگام تغذیه خود مراقب باشید.

2. سر سفره غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن شما تأثیر بگذارد. رضایت شما بعد از و هضم شما

بیشتر وعده های غذایی و میان وعده ها را روی میز امتحان کنید و ببینید چقدر بیشتر می توانید غذایتان را لمس کرده و به بدن خود متصل شوید و چه تاثیری بر عادات غذایی شما دارد.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، کارآمدتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا خوردن نیست.

وقتی سریع غذا می خوریم تمرین ذهن آگاهی تقریباً غیرممکن است.

هنگام خوردن آگاهانه کاهش سرعت غذا خوردن بسیار مهم است. استراحت کنید یا نفس عمیق بکشید. در طول نیش سپس قبل از خوردن لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. آهسته غذا خوردن نه تنها به شما کمک نمی کند که خود محور باشید. بلکه به ترویج احساس سیری و هضم مناسب کمک می کند.

4- نفس کشیدن را فراموش نکنید.

بس کن و نفس بکش!

این یکی از توصیه های مورد علاقه من به مشتریان است. اگر فقط 30 ثانیه قبل از شروع غذا توقف می کنید تا یک نفس عمیق بکشید. شما قادر خواهید بود تا حد زیادی تمرکز کنید.

تنفس عمیق همچنین می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک کند تا به بدن شما اطلاع دهد که در حالت آرامش قرار دارید. استرس نداشته باشید و از طریق وعده های غذایی پرواز کنید.

تمرین ساده این می تواند به شما کمک کند تا هنگام غذا خوردن خود را مستقل تر نگه دارید. این به شما کمک می کند تا در مورد آنچه می خورید فکر کنید. دلیل خوردن شما نشانه های گرسنگی شما چیست؟ و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که قرار است بخورید استفاده کنید.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این به تنهایی می تواند بینش کمی در مورد عادات غذایی شما به شما ارائه دهد و شما را به آنچه برای شما و بدن شما بهتر است راهنمایی کند.

5. هنگام غذا خوردن به خوردن فکر کنید.

به نظر می رسد آسان است؟ اما خیلی رایج نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که آن روز چه کار خواهیم کرد آنچه در وعده غذایی بعدی خود می خوریم و مکالمات استرس زایی که آن روز داشتیم به هیچ وجه نمی توانیم آگاهانه غذا بخوریم.

قبل از اینکه بفهمید تمام شده است و حتی به سختی آن را چشیده اید!

یک لحظه وقت بگذارید و غذای خود را تجربه کنید. مزه اش چطور است؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ دفعه بعد که آن غذا را می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر فعال در مورد وعده های غذایی به شما کمک می کند تا غذای آگاهانه را تمرین کنید.

6. غذای خود را آماده کنید.

حالا من نمی گویم باید. فقط غذای تهیه شده در خانه بخورید ، این درست نیست. چه کسی غذاهای خوشمزه را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که تا جایی که امکان دارد غذای خود را تهیه کنید. وقتی وقت خود را صرف پخت و پز ، خرد کردن ، سرخ کردن ، بو کردن و تماشای پخت غذا می کنید. مجبور خواهید شد هوشیار باشید. این باعث می شود که شما غذا بخورید.

آگاهی همه چیز درباره بودن است. همه چیز در مورد ادراک و قصد است. آشپزی یک راه عالی برای این کار است!

7. گرسنگی و سیری خود را تنظیم کنید.

ما در این مورد زیاد صحبت می کنیم زیرا مهم است. تمرین تغذیه آگاهانه ما باید به بدن خود گوش دهیم.

قبل از غذا استراحت کنید چقدر گرسنه هستید؟ بعد از غذا خوردن آیا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های غذا خوردن بدون فکر است. این به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که ما طبق برنامه غذا می خوریم یا اندازه غذا را به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا سم زدایی محدود می کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری می تواند به شما کمک کند تا بیشتر روی اندازه غذای خود تمرکز کنید. و در پایان غذا سیری و سیری را افزایش دهید

8. ورود با دلایل شام

وقتی آگاهانه غذا نمی خوریم ما می توانیم به دلیل عواملی که مربوط به گرسنگی نیست غذا بخوریم. برخی از عوامل رایج عبارتند از استرس ، خلق و خوی و نشانه های محیطی.

بررسی خود قبل از غذا به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که در واقع به دلیل اینکه می خواهید غذا می خورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب اجتناب کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید شما به جای تکیه بر غذا می توانید با این احساسات کنار بیایید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی قدر آنچه می خوریم و هر چیزی که در یک وعده غذایی وجود دارد را بدانیم. هنگام غذا خوردن بیشتر حواسمان جمع می شود و حضور داریم.

به این فکر کنید که برای آماده سازی غذایی که می خورید چه چیزی طول می کشد. چقدر طعم خوبی دارد ممنون که چنین غذایی دارید.

همه اینها تمرکز و توجه را به یک تجربه ناهار خوری مثبت و آگاهانه می رساند.

10. بطور کامل بجوید.

حتی ساده اما می تواند در زمینه تغذیه آگاهانه تفاوت ایجاد کند!

وقتی غذا را به طور کامل نمی جویم ما فقط وقت نداشتیم که در طول وعده غذایی شرکت کنیم. ما با غذای ضعیف هضم می شویم ، که می تواند حواس غذا را پرت کند.

دفعه بعد برای غذا خوردن بنشینید به جویدن فکر کنید و شرط می بندم که سرعت خود را کمی کاهش دهید!

11. به نیازها ، پسندیده ها و ناپسندهای شخصی خود گوش دهید.

وقتی می خواهید چیزی را که واقعاً می خواهید بخورید.

ما به دلیل احساساتمان نمی خواهیم غذا بخوریم. باید یا نباید دارند.

هرچه بیشتر با نیازها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های هر فرد متناسب باشید ، بهتر است. هرچه در طول رژیم غذایی خود بیشتر هوشیار باشید ، هوشیارتر می شوید.

منظور از غذا تجربه و لذت بردن از آن است. خسته کننده نیست!

امروز تغذیه آگاهانه را تمرین کنید.

اگر تازه وارد غذای آگاهانه شده اید و می خواهید همین امروز شروع کنید. بهترین توصیه من این است که از امتحان همه چیز به طور همزمان اجتناب کنید.

این 10 روش آگاهانه برای خوردن همه عالی هستند اما فقط با انتخاب یکی دو مورد شروع کنید. این به شما کمک می کند تا این عادات جدید را با سهولت ترکیب کنید نه اینکه در مورد آنها وسواس داشته باشید.

وقتی عادات جدید شما شبیه طبیعت دوم می شود. انگار در برنامه روزانه شما جا افتاده است. می توانید یک یا دو عادت اضافی اضافه کنید.

این کار را ادامه دهید تا تمرین تغذیه آگاهانه خود را ایجاد کنید!

روشهای تغذیه آگاهانه

خوردن آگاهانه به بیشماری از اعضای تغذیه شده کمک کرده است که با عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

روش ما به آنها می آموزد که چگونه این عادات ذهنی را با سهولت به جای استرس ایجاد کنند. با لذت به جای نارضایتی

امروز می توانید با پیوستن به روش تغذیه آگاهانه سفر خود را به سوی عادات غذایی متعادل آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *