نحوه خواندن برچسب مواد غذایی


اطلاعات تغذیه ای روی برچسب مواد غذایی می تواند راهی عالی برای انتخاب سالم هنگام خرید مواد غذایی باشد. و همیشه آنطور که ما دوست داریم م effectivelyثر ارتباط برقرار نمی کند!

بنابراین ما راهنمای خواندن برچسب های مواد غذایی را گردآوری کرده ایم. این شامل همه چیزهایی است که باید برای رمزگشایی اطلاعات بدانید و به شما کمک کند بفهمید چه چیزی را خریداری می کنید و در بدن خود قرار می دهید.

دستورالعمل گام به گام

پانل های تغذیه به طور کلی اطلاعات مربوط به انرژی را نشان می دهند. اندازه و مقدار سرو یا ارزش روزانه درشت مغذی ها ، ویتامین ها و مواد معدنی

هنگام مشاهده محصول روبرو:

تاریخ

ابتدا بهترین را بررسی کنید یا از نظر تاریخ برای تازه بودن استفاده کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که به خانه بیایید و نتوانید غذایی را که می خواهید بخورید یا بپزید بخورید زیرا مواد اصلی آن قدیمی شده اند! ارزش خطرات بالقوه سلامتی را ندارد.

سفارش مواد اولیه

هنگام تولید غذا ، مواد تشکیل دهنده محصولات غذایی به ترتیب نزولی (بر حسب وزن) فهرست شده اند. اولین عنصر ذکر شده بیشترین میزان پشتیبانی را دارد. و آخرین عنصر ذکر شده دارای کمترین مقدار است. به عنوان مثال ، اگر شکر به عنوان یکی از اولین مواد ذکر شده باشد ، این بدان معناست که محصول حاوی قند بیشتری نسبت به سایر مواد است. در لیست مشخص شده است

اندازه سرو

این اغلب توسط مشاغل غذایی که محصولات خود را تعریف می کنند و گاهی اوقات می تواند متفاوت باشد ، دیکته می شود. این اطلاعات در برآورد میزان مواد مغذی که مصرف می کنید مفید است. برای مثال ، اگر رژیم کم سدیم دارید. استفاده از ستون “در هر وعده” تا میزان سدیم موجود در آن را ببینید.

برای 100 گرم

اعداد زیر این ستون همان درصد است. بنابراین ، اگر یک محصول حاوی 20 گرم قند در 100 گرم باشد ، این محصول حاوی 20 sugar قند است.

قند

ما می خواهیم محصولات با 10-15 گرم شکر یا کمتر در 100 گرم را هدف قرار دهیم و در وهله اول خرید محصولات بر اساس قند را محدود کنیم. اسامی متداول دیگر قندهایی که باید مراقب آنها باشید شامل گلوکز ، شربت ، شکر نیشکر ، شربت ذرت و سایر موارد است.

چاق

محتوای چربی اشباع/ترانس خود را بررسی کنید. ما می خواهیم کمتر از 3-5 گرم در 100 گرم را هدف قرار دهیم. مراقب محصولات “کم چرب” باشید ، زیرا این می تواند به معنی قند بیشتر یا شیرین کننده های مصنوعی یا نگهدارنده های مخفی باشد.

سدیم/نمک

دولت های استرالیا و نیوزلند توصیه می کنند که بزرگسالان حدود 2000 میلی گرم سدیم در روز مصرف کنند. این مقدار معادل 5 گرم یا 1 قاشق چایخوری است. نمک ممکن است در بسیاری از محصولات غذایی بسته بندی شده مانند نان ، غلات ، تنقلات ، چیپس و آجیل بو داده پنهان شود. بسته بندی هدف ما 250mg-300mg در 100g یا کمتر است. بیش از 400 میلی گرم سدیم در 100 گرم را هدف قرار ندهید زیرا زیاد است!

گفتن ترکیبات سخت است

آیا قبلاً مواد تشکیل دهنده را شنیده اید و می توانید آنها را تلفظ کنید؟ اگر نمی توانید شاید کلمه دیگری برای قند باشد. یا نگهدارنده شیرین کننده غلیظ کننده یا امولسیفایر شیرین کننده های مصنوعی (آسپارتام) و الکل های قندی را بررسی کنید. ما می خواهیم همه مواد طبیعی را هدف قرار دهیم!

به یاد داشته باشید ، گاهی اوقات کاملاً خوب است که دستورالعمل ها را نادیده بگیرید و همان چیزی را که احساس می کنید بخورید – فقط این کار را معقولانه انجام دهید و هر لقمه را بچشید. همیشه متعادل!

منابع:

Goyal R ، Deshmukh N. خواندن برچسب غذا: قبل از غذا بخوانید. مروج سلامت جی ادوک2018 ؛ 7: 56. منتشر شده 3 آوریل 2018.

استانداردهای غذایی.gov.au B.E. 2021 خانهبه [online] موجود در: [Accessed 16 September 2021]به

استانداردهای غذایی.gov.au B.E. 2021 پانل حقایق تغذیهبه [online] موجود در: [Accessed 16 September 2021]به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *