نقاشی های دیواری هنرمندان یهودی گواهی بر جنایات اسرائیل در اورشلیم است


به گزارش آکنا. به گزارش خبرگزاری آناتولی، نقاشی های دیواری منقش به خانه های محله سیلوان در بیت المقدس شرقی اشغالی نشان دهنده مشکل شهرک های غیرقانونی اسرائیلی است که در سرزمین های فلسطینی ایجاد شده و شاهدی بر سیاست تخریب و تخلیه اجباری آن است.

گروهی از هنرمندان داخلی و خارجی با حمایت مرکز خلاقیت سیلوان، طرح «من شاهد سیلوان» را به عنوان یک تلاش هنری جمعی برای جلب توجه به شهرک‌سازی‌های غیرقانونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین اجرا کردند.

جنایات اسرائیل را در گرافیتی ثبت کنید

این پروژه شامل نقاشی‌های دیواری بزرگ ساکنان فلسطینی محله سیلوان است که توسط نیروهای اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند و همچنین چشمان چهره‌هایی که در نقاط مختلف جهان مورد آزار و اذیت قرار گرفته یا کشته شده‌اند مانند «جورج فلوید» و «ریچل کوری» است. “. و نماد عدالت شدند.

علیرغم اعتراضات بین المللی و به دلایل مختلف، نیروهای رژیم صهیونیستی به تخریب منازل فلسطینی ها و یا تخلیه اجباری آنها به نفع شهرک نشینان با هدف گسترش شهرک سازی های غیرقانونی در شرق بیت المقدس به ویژه در محله های «سیلوان» و «شیخ جراح» ادامه می دهند. .

ده‌ها خانواده فلسطینی در «سیلوان» و «شیخ جراح» با تهدید آوارگی از خانه‌های خود، خواه از طریق تخریب یا اخراج به نفع شهرک‌نشینان اسرائیلی، مواجه هستند.

لورا روسنر، فعال و هنرمند یهودی آمریکایی، که در این پروژه مشارکت داشت، به خبرگزاری آنادولو گفت که چشمانی که آنها به ساختمان‌های سیلوان کشیده‌اند “نمادی از شهادت فلسطینی‌ها از آنچه در اینجا اتفاق می‌افتد” است.

روزنر ادامه داد که به عنوان یک فعال یهودی در آمریکا در حمایت از فلسطین فعالیت می کند. گفت: فکر کردم برای ادامه این کار باید بروم و روی صحنه باشم. میخوام بدونم چی شده!! من می توانم اینجا با مردم ملاقات کنم و خودم محیط را ببینم.

وی با ابراز تاسف عمیق از اتفاقاتی که در اینجا می افتد، افزود: بیشتر اتفاقاتی که می افتد به نام جامعه یهود انجام می شود، اما به نظر من مشکل اصلی صهیونیسم و ​​ذهنیتی است که آن را ایجاد کرده است. نهادها در اسرائیل و خارج از آن به دنبال بیرون راندن همه فلسطینی ها از خانه هایشان و انجام پاکسازی قومی هستند.

او خاطرنشان کرد که آنها از نقاشی برای بیان بصری استفاده می کنند زیرا از هر زبانی فراتر می رود. وی افزود: به همین دلیل ما پروژه دیوارنگاری را راهی برای رساندن صدای فلسطینیان می‌دانیم، زیرا با فعالیت‌های به اصطلاح باستان‌شناسی، تبلیغات و گزارش‌های تاریخی نادرست یا گمراه‌کننده تلاش می‌شود آثار فلسطینی را محو کنند.

وی گفت: آنها با این نقاشی ها تلاش می کنند این تاریخ را برجسته کنند، زیرا فلسطینی ها بخش بسیار مهم و زیبایی از بیت المقدس و این سرزمین هستند. روزنر با اشاره به نقاشی آویزان شده بر دیوار یکی از خانه های همسایه تایید کرد که این نقاشی متعلق به نوه فلسطینی به نام ام ناصر است.

وی گفت: ام ناصر معتقد است که این چشم ها نماینده او نیز هستند زیرا این زن سال هاست که با این مشکل دست و پنجه نرم می کند و صهیونیست ها می خواهند از خانه اش بیرون بروند و به همین دلیل باید به خانه اش برود. دادگاه. چندین بار. در طول سال‌ها، او شاهد تغییر محله‌اش به دلیل حملات شهرک‌نشینان بوده است.

نقاشی دیواری نماد مقاومت است

کریس غزاله، هنرمند و فعال ۳۹ ساله فلسطینی-آمریکایی که از این پروژه حمایت می کند، تاکید کرد که هر کاری که با هدف حمایت از فلسطین و فلسطینی ها باشد، نوعی مقاومت است.

وی بر لزوم درک اهمیت این مکان توسط گردشگران یا بازدیدکنندگان بیت المقدس تاکید کرد و گفت: آنها باید بدانند که هر سنگی که روی آن قدم می گذارند توسط فلسطینی ها ساخته شده است.

غزاله گفت: پروژه های رژیم صهیونیستی در بیت المقدس با تزریق میلیاردها دلار حمایت می شود و ثروتمندترین افراد جهان از این پروژه ها حمایت می کنند.

وی افزود: ثروتمندترین کشورهای عربی از اسرائیل حمایت می کنند در حالی که فلسطینی ها در اینجا یاری ندارند.

انتهای پیام