نقدینگی در توزیع عادلانه یارانه‌ها به مردم تزریق نمی‌شود


نقدینگی در توزیع عادلانه یارانه‌ها به مردم تزریق نمی‌شودبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، جواد اشرفی، امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در جلسه قرارگاه تبیین با محوریت اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اظهار کرد: ۷۰ هزار کیسه آرد در استان طی سه سال گذشته به سمت صنعت هدایت شد که برخوردهای قانونی لازم انجام شد.

وی با بیان اینکه نقدینگی در طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به مردم تزریق نمی شود و بعد از آن، کالابرگ خواهد بود، افزود: هم اکنون کیسه آردی که بین ۳۸ تا ۴۰ هزار تومان قیمت دارد در مرز خراسان جنوبی، با قیمت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه همه اولیای دین برای جهاد تبیین آمده‌اند، اظهار کرد: جهاد تبیین در مقابل محافظه کاری قرار دارد و فرصتی برای بیان حقایق وجود و اصلاح ضعف‌هاست.

 اشرفی با اشاره به حوادث دو کشور روسیه و اکران اشاره کرد و گفت: تامین غلات در بسیاری از کشورها با چالش‌هایی روبرو کرده است که باید تلاش کرد از ظرفیت داخلی به خوبی استفاده کنیم که در این زمینه متاثر نشویم.

 وی ادامه داد: امیدواریم با اجرای این طرح، کیفیت نان افزایش خواهد یافت و رجوع شهروندان به سمت محصول کیفی خواهد بود.

اشرفی با اشاره به اجرای طرح پایلوت در حوزه نان در استان زنجان، اظهار کرد: در حال ثبت اطلاعات ۷۰۰ خبازی در سامانه هستیم، به محض فراهم شدن اطلاعات یارانه نان و دارو در حوزه درمان، به همه اقشار تعلق می‌گیرد.

 سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه فروش اجباری در فروشگاه‌های خراسان جنوبی رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: پذیرش نقد توسط یک مدیر، شروع یک اصلاح است و مدیران نباید انتقاد را به معنای تخریب بدانند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز تاکید بر اینکه با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، امنیت غذایی افزایش می یابد، گفت: با اجرای این طرح در بحث تولید نگرانی نداریم و در بحث مردم نیز، یارانه از زنجیره اول به آخر یعنی مردم منتقل می شود.

مهدی جعفری، اظهار کرد: در تامین کالاهای اساسی روغن، شکر، گوشت قرمز و سفید و شیر هیچ نگرانی وجود ندارد که تمامی ادارات مرتبط با سازمان جهاد کشاورزی، آمادگی کامل برای اجرای این طرح را دارند.

وی بیان اینکه با اجرای این طرح، در تامین کالا و نظارت با قوت و قدرت بیشتری ورود پیدا می‌کنیم، تصریح کرد: ناظران از اولین ساعات امروز صبح (۲۰ اردیبهشت) در بازار حضور دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تمام ظرفیت‌های انسانی و خودرویی سازمان جهاد کشاورزی برای اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه بکارگیری می‌شود، افزود: با اجرای این طرح در بحث تولید نگرانی نداریم و در بحث مردم نیز، یارانه از زنجیره اول به آخر یعنی مردم منتقل می شود.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح، بهره وری افزایش یافته و قدرت رقابت در بین تولید کنندگان ارتقا می‌یابد، تصریح کرد: در حوزه نان نیز امیدواریم با اجرای این طرح، علم روز به کمک تولیدکنندگان آید چرا که مردم به دنبال دریافت نان با کیفیت خواهند بود که در این چرخه، نانوایان بی کیفیت حذف خواهد شد و اجرای این طرح، امنیت غذایی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر