نقش «حلقه های میانی» در رسیدن به اوج تمدن


خزری امام جمعه موقت قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خضری، دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قزوین در مراسم افتتاحیه مدرسه حلقه های میانه معارف اسلامی اظهار کرد: انقلاب «المحمه» که شب گذشته پنجشنبه ۵ آبان ماه در دانشگاه امام خمینی (ره) برگزار شد. کرد: برژینسکی می‌گوید هر وقت برنامه‌ریزی می‌کردیم، امام (رضی الله عنه) از روش‌هایی بر خلاف قوانینی که در دانشگاه‌های آمریکا می‌خواندیم، اختلاف نظر و غیر از آن قواعد استفاده کردند، شوکه شدیم و شکست خوردیم.

وی افزود: در خردادماه مقاله ای از مشاوران ارشد ترامپ دیدم، در مقاله می گوید: اعتراف می کنم که چهل سال پیش از جمهوری اسلامی شکست خوردیم. در این مقاله به شکست اعتراف می کنند، پس جوانان دهه هشتاد بدانند که همانطور که گفتیم آمریکا را گوشه دیوار گذاشتیم و این اعتراضات و آشفتگی ها و عوامل پشت سر آنها نشانه شکست دشمن است. .

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: قرآن کریم در مورد عصام حضرت موسی می‌فرماید که گفتیم چوب خود را به این سنگ بزنید تا ۱۲ چشمه از آن سنگ بیرون بیاید. از ویژگی های چوب حضرت موسی این بود که چشمه درست می کرد و این را همانطور که چشمه ها را در تاریخ انقلاب دیدیم گفتیم. در دوران فساد و تباهی امثال شهدای بخارا و در دوران انقلاب یاران انقلاب با روحیه امام راحل تربیت کردند.

وی افزود: بهار آینده در دفاع مقدس و تربیت شهدا و بزرگان می جوشد، امام خمینی(ره) در یکی از عملیات ها فرمودند که پیروزی انقلاب همین بچه ها بودند. بعد از جنگ، دشمنان می گفتند که چشمه ها تمام شده و کار انقلاب تمام شده است، اما در زمانی که همه چیز به فراموشی سپرده شد، چشمه راهیان نور متولد شد و در این دوره دشمنان تلاش کردند تا راه را تغییر دهند. زندگی، اما راهیان نور شکل گرفت و امثال شهید الحاجی و احمدی روشن در این جریان شکل گرفتند.

خضری خاطرنشان کرد: پس از خاموش شدن نور حجاج، چشمه اربعین شروع به جوشیدن کرد. نسل هشتاد، نسلی است که مصادف با بهار عربی است.

وی گفت: امسال چشم کوچکی از فرمانده صلح در کنار اربعین ایجاد شد و وقتی دشمن دید که این چشمه ها تمام نشده و به تناوب می جوشند تصمیم گرفت با آنها مقابله کند.

امام جماعت موقت قزوین با تاکید بر اینکه باید برنامه ریزی کنیم، گفت: اراده خداوند متعال ایجاد چشمه های جوشان است و نمی دانیم آینده چه می شود و نمی دانیم چهل مدافع حرم چه هستند. در راهیان نور تربیت شدند، چهل یادگار، پس چه قدرت هایی تربیت کند؟!

یادآور می شود: رهبر معظم انقلاب در دهه هشتاد فرمودند که دهه هشتاد انقلاب را به اهداف خود می رساند. ما باید به این نکته توجه کنیم، رهبر معظم انقلاب در زمانی که صحبت از شکاف نسلی است این جمله را فرمودند.

مواجهه با جنگ هویت

خضری ادامه داد: دشمن تلاش می کند هویت سازی کند، تعبیر من این است که امروز با جنگ هویتی مواجه هستیم و وقتی دشمن هویت اربعین را می بیند و هویت طبیعی شروع به هویت سازی می کند. نام بردن از جوانان و هویت بخشیدن به آنها. اصل قضیه این نیست، اصل جریان این است که در مسیرهای نور، انقلاب، دفاع مقدس و چهل دوره جریان دارد.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند دهه هشتاد بار را به دوش بکشید که ما باری به نام اعلام گام دوم انقلاب داریم و جوانان نباید از آن غافل شوند که بار سنگینی است ولی الله اکبر. . کمک می کند. امام وزن انقلاب را بر دوش شهدای انقلاب، بار دفاع از حرم را بر دوش شهدای زین الدین و بار دفاع از حرم را بر دوش شهدا گذاشت. . حج بار دهه هشتاد متفاوت است زیرا بار تمدن را به دوش خواهند کشید.

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قزوین تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب از اجلاس های جهانی صحبت کردند، جوانان باید مردم را به صحنه ببرند. ماهما به معنای برجسته کردن توانایی های افراد، انتقال تجربیات آنها و ایجاد گروه های محبوب است.

خضری در پایان یادآور می شود: حلقه های وسط راهی برای جذب مردم به میدان برای ایجاد تمدن اسلامی است. در این دوره دهه ۸۰ توانمندسازی را یاد خواهند گرفت. اساساً الگوی انقلاب اسلامی این است که تا مردم در صحنه نباشند موفق نمی شود. به فرموده رهبری «وجود مردم» کلید حل مشکلات کشور و «حلقه های میانی» کلید وجود مردم است. سخت افزار معیوب است و نیاز به تعمیرات سازه ای داریم، بنابراین حلقه های میانی باید در رسیدن به اوج تمدن نقش داشته باشند.

انتهای پیام