نقش دانشگاه علمی کاربردی در دستیابی به مبانی تفسیر جهاد


دانشگاه علمی کاربردی سلیمان عباسی

به گزارش خبرگزاری ایکنا از استانداری مرکزی، سلیمان عباسی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی امروز ۳۱ شهرفر در مراسم تکریم و معارفه رئیس این دانشگاه در استان به انقلاب اسلامی وی یک انقلاب فرهنگی عقیدتی برگرفته از باورهای درونی دانست و افزود: با تحقق مبانی دینی و قرآنی در کشور، همه دنیا بسیج شده اند تا بسیاری از مشکلات و چالش ها را بر نظام تحمیل کنند.

وی با بیان اینکه دشمن برای حمله به بدنه نظام وارد عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و خانوادگی شد و بارها دشمنی خود را ثابت کرد، ادامه داد: اعتقاد به اعتقادات فرهنگی و قرآنی زمینه ساز تداوم نظام بود. . . هیچ انقلابی در دنیا به سی سال نرسیده است، اما انقلاب اسلامی با هدایت امام و رهبری و حضور مردم توانست با وجود فشارهای دشمنان پایدار بماند.

عباسی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی علم را به عمل تبدیل کرده است و نتیجه این کار در جامعه و خانواده قابل مشاهده است. موضوع مهارت آموزی در سال ۷۳ به منظور ارتقای سطح اختیارات دستگاه های اجرایی مطرح شد و امروز ۵۷۱ مرکز علمی و عملی در کشور فعال است.

وی ادامه داد: کاندیداتوری سال ها از سوی مقام معظم رهبری، خط مشی و رسالت این دانشگاه را مشخص می کند و در صورت رفع مشکل اشتغال در کشور، بسیاری از مشکلات از جمله چالش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، زناشویی و … مرتفع خواهد شد. وقتی مشکل یا بی نظمی در کشور می بینیم، بی نظمی ناشی از بیکاری مردم است.

عباسی گفت: موضوع تفسیر جهاد به دو صورت تفسیر نظری مانند لقاء و اجماع و تفسیر عملی تعریف می شود. از منظر مقام معظم رهبری برای تفسیر جهاد، واجب عینی می شود و دانشگاه جامع علمی می تواند در این زمینه نقش برجسته ای داشته باشد.

توجه به فعالیت های فعال وی افزود: رفتار انفعالی باعث عقب ماندگی می شود و رویکرد فعال دانشگاه جم می تواند موانع موجود را برطرف کند. افزایش تعداد دانشجویان این دانشگاه در سال های اخیر مشهود است. اگر اجرای اسناد و فرمایشات عالی مقام معظم رهبری که ناشی از ترس ایشان است را در نظر بگیریم، قطعاً به نتیجه درستی می رسیم. گسترش مرزهای شناختی کار یک دانشگاه علمی امکان پذیر نیست، اما این دانشگاه به دنبال تولید محصولات بوده و آن را هدف قرار داده است.

لازم به ذکر است در این مراسم از مهدی روفی تکریم و علی رضا نظام آبادی به عنوان رئیس این دانشگاه در استان معرفی شد.

انتهای پیام