نماز مدت انتظار را کوتاه می کند


حجت الاسلام والمسلمین کریم مومنی کارشناس مذهبیحجت الاسلام والمسلمین کریم مومنی، کارشناس مذهبی در گفت وگو با خبرنگار ایکنا از قم، با اشاره به مفهوم انتظار واقعی، اظهار کرد: انتظار در عصر غیبت بر اساس روایات ائمه و ائمه معصومین(ع) دارای نکات مثبتی است. معنا و مفهومی که انسان را برای آسایش و پیروزی بزرگ موعود آماده می کند. و برای رسیدن به هدف نهایی که شفاعت حضرت ولی عصر (علیه السلام) در این زمینه است، امام جواد (علیه السلام) می فرماید: «کسی که انتظار می رود، در زمان غیبت او. کسی است که منتظر است.»

وی ادامه داد: خداوند امور آفرینش را به حضور مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) سپرده است و او به صورت ناشناس اداره امور جامعه را بر عهده می گیرد و با دست مبارک خود امت را هدایت می کند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به وظایف منتظران واقعی گفت: وظیفه منتظران در عصر غیبت این است که قلبی سرشار از ایمان به وجود مشروع ولیعهد (ع) حجت خود خداوند در زمین باشد. و آخرین خلیفه در میان خلفای برگزیده خداوند.

مومنی ادامه داد: منتظران باید در سن غیبت محبت حضرت مهدی (عج) را در دل خود جای دهند و در ماندگاری آن تلاش کنند و این محبت ماندگار نیست مگر اینکه منتظران از شر آن خلاص شوند. احساسات متناقض او دل، زیرا اگر در دل تضاد باشد، انسان را از رسیدن به راه مهدی علیه السلام باز می دارد.

وی با اشاره به اینکه نشانه منتظر واقعی این است که به خود سستی و سستی اجازه ندهد، افزود: منتظر واقعی پیوسته برای کسب رضایت موعود تلاش می کند و ایمان خود را در برابر شبهات و نزاع های فکری و عقیدتی و با تحقیق و تفکر تقویت می کند. ، برای غلبه بر شبهات صادق است و پس از آن به مرحله قرب الهی می رسد.

یک کارشناس مذهبی گفت: مهمترین وظایف منتظران در عصر غیبت پیروی از امام زمان (عج) است و در این زمینه امام صادق (علیه السلام) فرمودند. : او در ادعای خود صادق است که منتظر است مگر اینکه از امام زمان علیه السلام پیروی کند، زیرا پیروی نکردن از امام موجب خشم خداوند می شود.

مومنی تصریح کرد: وظیفه منتظران در عصر غیبت است که برای ظهور رسول اکرم صلی الله علیه و آله دعا کنند زیرا با نماز مدت انتظار مانند زمان کوتاه می شود. بنی اسرائیل با دعای عده ای که چندین سال دلی سرشار از محبت الهی دارند و پس از مدت ها انتظار ظهور حضرت موسی علیه السلام نزدیک سلام است.

وی گفت: امام حسن اصغری (علیه السلام) پدر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: صدقه بر سلامتی حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و دادن ثواب نیکوکاری به او از جمله موارد است. نشانه های منتظران

مومنی افزود: یکی از مهمترین نشانه های منتظران این است که عاشق امت الهی هستید، زیرا حضرت مهدی (عج) پدر امت است و دوستداران امت، امت هستند. دوستان و دشمنان از ملت دشمنان ملت هستند.

انتهای پیام