نمایش آیینی «از کربلا تا کربلا» در میناب اجرا شد


نمایی از کربلا تا کربلا

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از ستاد ارتباط با رسانه ها (فهم) استانداری، حسن مهدی نژاد، مدیر کانون فرهنگی هنری فرگان روستای باغولان شهرستان میناب امروز، ۲۷ شهریور ماه گفت: از کربلا به کربلا تقدیم با همکاری هیئت مذهبی سیدالشهدا(ع) از روستای باگولان از محدوده حرم امام حسن مجتبی علیه السلام تقدیم شد.

وی افزود: «از کربلا تا کربلا» به نویسندگی و کارگردانی «علی زکری نیا» و تهیه کنندگی محمد و یوسف زکری با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر از عزاداران حسینی به نمایش درآمد. این اثر هنری صحنه هایی از وقایع عاشورا، جلوه های شام و وقایع روز اربعین را به تصویر می کشد.

مهدنژاد با اشاره به اینکه «علی نجات زکری»، «امیرحسین نجات زکری»، «مصطفی زکری»، «محمد زکری نیا» و «علی رنگبرداد» در این نمایش به ایفای نقش پرداختند، گفت: علی و محمدرضا زکری نیا از علاقه مندان به این نمایش هستند. این کار. عابد سنگری پور دستگاه های ضبط صدا این نمایش را در اختیار داشت.

مدیر کانون فرهنگی هنری فرگان روستای باگولان شهرستان میناب در پایان بیان کرد: این اجرا همه ساله در روز اربعین حسینی با حضور ۱۵۰ نماینده از کودکان، جوانان و بزرگسالان اجرا می شود.

انتهای پیام