نوجوانان باید با حضرت قاسم علیه السلام وداع کنند.


نماینده ولی فقیه در استان زنجان

به گزارش قنا از زنجان، آیت الله علی خاتمی نماینده فقیه در استان زنجان ظهر امروز ۲۲ مردادماه در همایش طلاب اهل بیت عسل که در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، گفت: نوجوانان آینده. جامعه سازان و آینده مردان این سرزمین، نوجوانان و جوانان باید وارث مکتب گرانقدر عاشورا باشند و عهد ببندند که همیشه در راه حفظ اسلام و میهن خود ایستادگی کنند.

وی افزود: آینده متعلق به نوجوانان و جوانان است و باید با برنامه ریزی و تفکر صحیح وارد بازی زندگی شوند و اهل بیت علیهم السلام را برای آنان الگو قرار دهند.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه نوجوانان باید با حضرت قاسم (علیه السلام) وداع کنند و راه آن حضرت را ادامه دهند، تصریح کرد: نوجوانان و جوانان وارث مکتب گرانقدر عاشورا باشند و عهد ببندند که همیشه در راه حفظ اسلام باشند. و زندگی آنها کشور. امروز مدرسه ما سنگر ماست تا علم و دانش کسب شود و دانش آموزان آینده مناسبی را خلق کنند.

وی با اشاره به ۳۶ هزار شهید دانش آموز در کشور گفت: شاهد رشادت های نوجوانانی بودیم که در دفاع مقدس از خود گذشتگی کردند و این نشان از هوش و تدبیر آنان است. نوجوانی که برای جلوگیری از ورود تانک به شهر، نارنجک به کمرش بست، خط فکری دارد و از مرگ در راه خدا نمی ترسد. حضرت قاسم (علیه السلام) فرمود: مرگ فی سبیل الله شیرینتر از عسل است.

نماینده فقیه در ولایت زنجان با بیان اینکه عبارت «خانواده من از عسل یا شیرینتر از عسل» منسوب به حضرت قاسم فرزند امام حسن (علیه السلام) است، گفت: پاسخ داد: مرگ در راه خدا برای من شیرین تر از عسل است.

وی با اشاره به اینکه دنیا عمر طولانی دارد و جنگ های زیادی در دنیا رخ می دهد که منجر به کشته شدن میلیون ها نفر شده است، گفت: جنگ ها و حوادث دنیا با گذشت زمان به فراموشی سپرده می شوند یا به زیر می روند. غبار فراموشی بر حوادث و رویدادهای جهان می نشیند. عاشورا جنگی است که در نیم روز رخ داد، اما یاد و نامش زنده است و حتی اندکی کمرنگ نشده است. همه پدیده های جهان در معرض زوال و نابودی هستند، اما عاشورا واقعه ای است که جاودانه است زیرا قدرت ادامه دارد.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: امام حسین (علیه السلام) و یارانش برای رضای خدا قیام کردند و در راه خدا به شهادت رسیدند و در خود صفت دائمی ایجاد کردند. امام حسین (علیه السلام) زنده است زیرا منطق امام حسین (علیه السلام) زنده است. کسانی که در راه خدا و برای رضای خدا قدم بردارند، جاودانه خواهند ماند.

انتهای پیام