نوشته شاعران پارسی گوی خداحافظ سردار


مراسم شاعرانه وداع با شهید عبدالله اسکندریبه گزارش خبرگزاری (ایکنا) از فارس، هاشم کرونی، رئیس دفتر خلاقیت های ادبی میدان هنری انقلاب اسلامی فارس، امروز ۲۱ مردادماه در جمع خبرنگاران از شرکت شاعران شیرازی در مراسم تودیع شاعرانه گفت: برای سردار بی سر شهید حاج عبدالله اسکندر گفت: حضرت عیسی، عاشورای حسینی و رجعت پیکر سردار شهید حاج عبدالله اسکندری نشستی شعری برای وداع با این شهید بزرگوار برگزار می کنیم.

وی افزود: اگرچه معتقدیم ظهور سردار آشوری شهید اسکندریه هر هنرمند آزاده ای را به تعامل وا می دارد، اما به ویژه از شاعران محترم آشوری و شاعران مقاومت دعوت می کنیم در این فراخوان شرکت کنند.

و کارشناس مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: شاعران ارجمند می توانند تا پایان روز جمعه ۲۳ مردادماه فقط از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۷۴۰۵۸۸۷۳ اشعار خود را برای وداع با این شهید بزرگوار ارسال کنند. شکل و اندازه و محدودیتی در فرم آثار وجود ندارد.

مسئول دفتر خلاقیت های ادبی حوزه هنری در استان فارس گفت: از آنجایی که مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید والامقام همزمان با عاشورای حسینی برگزار می شود، امید است این امر برگزار شود. به یاری حضرت حق در آستانه تشییع این تیپ بی سر می توانیم این محفل را برگزار کنیم، مراسمی شاعرانه در کنار پیکر مطهر شهید اجرا کنیم.

کرونی بیان کرد: این برنامه در واقع با ماهیتی خودجوش و بر اساس عشق و فداکاری شاعران عاشورایی معتقد به مفهوم مقاومت شکل گرفت، اما گروه های فعال در عرصه ایثار و پایداری همچون سازمان بسیج هنرمندان استان فارس، همایش بزرگداشت سرداران و ۱۵۰۰۰ شهید استان فارس جهت برگزاری این مراسم با همکاری حوزه هنری برگزار می شود.

و در پایان گفت: اگرچه به قول معصوم هیچ روزی مانند عاشورا نیست، اما باید باور کنیم که حقیقت عاشورا و کربلا در همه زمان ها و مکان ها ادامه خواهد داشت، زیرا این خون مطهر و مطهر حضرت است. . اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در رگ های تاریخ می جوشد تا حق باقی بماند.

انتهای پیام