هشتمین یادمان «محمدرضا لطفی» استاد موسیقی ایران در گرگان برگزار شد


مراسم یادمان استاد موسیقی گرگان در تالار فخرالدین الدین اسعد گرگانی

به گزارش ایکنا از گلستان، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان هشتمین یادمان کوچ «محمدرضا لطفی» استاد شهیر موسیقی ایران با حضور نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، شهردار گرگان و جمعی از اساتید، پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر روز گذشته، چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزارشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این مراسم گفت: نام این استاد بزرگ و هنر متعالی استاد محمدرضا لطفی ما را گرد هم آورده تا ستایشگر جمال حضرت جمیل باشیم.

رعیت افزود: هنر متعالی محمد رضا لطفی فقط محصول توازن، ایقاع و ترکیب الحان نیست بلکه محصول یک اتصال است.اتصال دست و ذهن خلاق هنرمند به منبع هنر، به عالم ماوراء و عالم اصوات فیزیکی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ادامه با تاکید بر اینکه روح لطفی در آثارش جاریست، گفت: در آن زمان که مردم خسته از طاغوت و طاغوتیان بودند، رفتار و منش انقلابی لطفی، سر خم نکردن در برابر طاغوت بود و آنگاه که مردم نغمه‌های حماسی می‌خواستند، دریغ نکرد و حماسه نوازی نمود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: لطفی جوان گرا بود و یاران آخرین روزهای این دنیایش جوانانی بودند که شوق خواندن و نواختن در کنار این پیرچنگی را داشتند و او بی تکبر، خود را وقف هنر موسیقی ملی و جوانان علاقه‌مند به این هنر کرده بود.

شهردار گرگان نیز گفت: بارها به نقل از اطرافیان و اهالی فرهنگ و هنر شنیده‌ایم که استاد محمد رضا لطفی همواره به گرگانی بودن خود اشاره داشته است؛ دیاری که چهره‌های ماندگار بسیاری دارید و ما به این مهم می بالیم.

سبطی افزود: درصدد هستیم که پروژه باغ مزار استاد لطفی را به سرانجام برسانیم و به وجود این استاد میبالیم و می‌کوشیم این افتخار و بالندگی را به نسل آینده منتقل کنیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه استاد لطفی همواره در حال رویش بود و آثار موسیقایی مانده از او آهنگ فطرت او بود، گفت: روح بلندش از قفس این دنیا کوچ کرده و ما هشت بهارش را به تماشا نشسته‌ایم؛ اما نام و یاد او همواره زنده است.

وی برپایی این چنین یادمان هایی را مجلسی برای تذکر دانست و گفت: با تفکر و تامل و دیدن این جمعیت مشتاق به آن می‌رسیم که از لطفی نامی نکو باقی مانده است و برای درک بیشتر این هنرمند باید به جد ژرف اندیش باشیم.

منتظری ادامه داد: محمدرضا لطفی تواضع و فروتنی داشت و چون آبی راکد نبود و همواره جریان‌سازی کرد که آثارش همچنان باقی مانده است.
وی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی و تکمیل باغ مزار محمدرضا لطفی می‌تواند تبدیل به پاتوق بزرگ فرهنگی و هنری در سطح کشور شود، گفت: برای زودتر محقق شدن این مهم من خود پیش قدم هستم و مبلغ ۱۰ میلیارد ریال را اهدا خواهم کرد.

وی در پایان ضمن قدردانی از پیگیری‌های مجدانه برای ارج نهادن به چهره استاد محمد رضا لطفی، گفت: برای محقق شدن نشان لطفی به نوبه خودم از هیچ کوششی فروگذار نخواهم بود.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر