هیچ اختلالی در اینترنت و فضای مجازی وجود ندارد


به گزارش ایکنا ؛ مهر نوشت: قاسم الخالدی، معاون مرکز ملی فضای مجازی کشور، نهم مردادماه در جلسه شورای فضای مجازی استان مازندران، به حوزه امنیت در فضای مجازی اشاره و اظهار داشت: امکانی وجود ندارد. اختلال در اینترنت و شورای عالی فضای مجازی … ایجاد فضای مجازی. با این حال، پهنای باند کشور در حال پر شدن است.

وی با اشاره به وقفه چند ساله توسعه پهنای باند گفت: توسعه زیرساختی در حوزه اپراتورها نداشتیم و شورای عالی فضای مجازی در این توسعه کمک خواهد کرد.

معاون مرکز ملی سایبری کشور تصریح کرد: هیچ تصمیمی در بالاترین سطح کشور در خصوص اختلال در اپراتورها و پلتفرم ها اتخاذ نشده است و چنین موضوعی در دستور کار نیست.

وی با اشاره به اینکه امروز در یک جنگ سایبری هستیم، گفت: جنگ سایبری گسترده ای علیه دولت در جریان است و در این راستا باید به امنیت فضای مجازی توجه شود.

الخالدی با اشاره به تکمیل طرح تسهیم درآمد افزود: این طرح به زودی به شورای فضای مجازی ارائه می شود و در این طرح اپراتورها باید سهم سکوها را پرداخت کنند و آنها نیز سهم محتوا را پرداخت کنند. تهیه کنندگان.

وی در خصوص اجرای طرح تسهیم درآمد گفت: اجرای طرح تسهیم درآمد باعث ایجاد انگیزه برای تولید محتوا و اکوسیستم اقتصادی در فضای مجازی می شود.

قائم مقام مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه ظرفیت در حوزه رسانه خبری وجود دارد گفت: مازندران در این حوزه رتبه پنجم را دارد و این موضوع می تواند موفقیت های مهمی برای استان به دست آورد.

انتهای پیام