والدین دو بلاسیو را برای برنامه هایی برای پایان برنامه استعدادها و استعدادها قطع کردند

والدین دو بلاسیو را برای برنامه هایی برای پایان برنامه استعدادها و استعدادها قطع کردند


والدین شهر نیویورک بیل دی بلازیو شهردار “سرخورده” و “نفرت انگیز” را پاره می کنند قصد دارد برنامه استعدادها و توانایی های سیستم مدارس دولتی را در ماه آخر ریاست جمهوری خود کاهش دهد.

والدین مدارس دولتی در پنج شهر به روزنامه پست گفتند که شهردار پائو خان ​​، جمعه ، از لغو مدل آموزشی مورد نیاز تا پاییز آینده – پس از ترک عمارت گریسی در اواخر سال 2021 – خبر نادرست دانش آموزان خبر داد. در سیستم وزارت آموزش و پرورش.

شارلین آنگ ، مادر دانش آموز کلاس سوم با استعداد و با استعداد در جنوب غربی وست ، بدون موفقیت تلاش کرده است تا پسر دبستانی خود را زنده کند و متاسف است که ممکن است این فرصت را نداشته باشد.

او گفت: “در حال حاضر ، راهی وجود ندارد که پسر ما بتواند به خواهرش بپیوندد.” “منزجر کننده است که در آخرین ماههای خود در تاد ، او مجبور شد تعدادی از برنامه های آموزشی موفق در شهر نیویورک را برچیند ، که بر کودکان تأثیر منفی می گذارد.”

والدین طرح د بلاسیو را “بسیار ناامید کننده” و “نفرت انگیز” نامیدند.
متیو مک درموت برای نیویورک پست

ییاتین چو ، بنیانگذار گروه حمایت از آموزش PLACE NYC ، گفت: “من واقعاً عصبانی هستم که شهردار ، که در هشت سال گذشته مسئول آموزش ما بوده است ، آخرین روزهای خود را به عنوان شهردار گذرانده است. تغییر اساسی در آموزش عمومی ما. ” ، که در آن پسر بزرگش در یک برنامه با استعداد و با استعداد شرکت کرد.

“من فکر می کنم پوچ است که شهردار چنین تغییری را در ساعت یازده انجام می دهد.”

برنامه فعلی استعدادهای درخشان و استعدادهای درخشان برای دبستان شهر نیویورک زیر نظر مایکل بلومبرگ شهردار سابق سازماندهی شد. این کلاس های فشرده و دوره های ویژه را برای دانش آموزان واجد شرایط ارائه می دهد.

این برنامه نیاز به غربالگری کودکان 4 ساله برای حضور در مدرسه داشت-و کسانی که در مدرسه شرکت می کردند آسیایی های سفیدپوست و نامتقارن و از نقاط خوب شهر بودند. اما برخی از سیاستمداران محلی سیاه پوست و لاتین نیز از این برنامه حمایت می کنند ، زیرا این برنامه خانواده های بسیاری را که اغلب در مناطق مشکل دار نمایندگی می کنند ، تأمین می کند.

دانش آموزان بر روی تابلوی PS 5 Port Morris ، مدرسه ابتدایی در برانکس ، نیویورک ، تأییدات مثبت می نویسند و می نویسند.
برنامه فعلی کودکان را ملزم می کند که برای حضور در مدرسه از آزمون 4 ساله استفاده کنند.
بریتنی نیومن / AP

طبق برنامه دو بلاسیو ، که صبح جمعه راه اندازی شد ، دانش آموزانی که در حال حاضر در کلاس های G&T Acceleration هستند می توانند تا پایان دوره در آنها بمانند. اما این گروه تا پاییز 2022 حذف خواهد شد و به سیستم کنونی که کودکان را در این شهر به مدت چهار سال آزمایش می کند پایان می دهد.

لیزا مارکس ، والدین و معلم یک مدرسه دولتی در منهتن ، به پست گفت که او دارای یک فرزند بزرگسال در یک پروژه فشرده در منطقه 2 است و قصد دارد یک برادر کوچکتر نیز در آنجا داشته باشد.

مارکس ، معلم دبیرستان برانکس می گوید: “این بسیار ناامید کننده بود.” “ما در حال برنامه ریزی یک پیمان بودیم ، اما اکنون باید به دخترم بگویم که او از چنین فرصتی برخوردار نخواهد بود. درست نیست. “

مکس دیکشتاین ، که در تپه ها زندگی می کند ، پدر یکی از با استعدادترین و با استعدادترین بچه های برنامه است و آماده است تا خواهران و برادرانش سال آینده در همان مدرسه شرکت کنند.

دانش آموزان در اولین روز مدرسه در PS 133 اخراج شدند.
سرنوشت پروژه G&T سرانجام در دست شهردار بعدی خواهد بود.
چین / SIPA

در حالی که دیکستاین اذعان می کند که سیستم انفرادی موجود منسوخ شده است و باید مورد بازبینی قرار گیرد ، او می گوید حل کل برنامه راه حل مناسبی نیست.

وی گفت: “من فکر می کنم باید تغییری ایجاد شود.” “تنوع بچه ها در کلاس وجود نداشت ، اما این یک چیز ناامید کننده بود که همه از تخریب همه چیز لذت می بردند.”

کریگ اسلوتزکین ، والدین منهتن ، همچنین قصد دارد فرزندان خود را در اولین و با استعدادترین کلاسها در پاییز ثبت نام کند. او می گوید امسال فرزندانش در کلاس های درس خود خسته شده اند و پیش بینی می کند که از بین بردن فرصت های یادگیری سریع باعث می شود برخی خانواده ها به دنبال گزینه هایی از مدارس دولتی شهر باشند.

“یکی از مزایای سیستم مدارس شهر نیویورک این است که دانش آموزان شتابزده را به ارمغان می آورد و با آنها همکاری می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها در سطح مناسب کار می کنند. داشتن این فرصت ها در اوایل مهم است ، زیرا چند سال اول مهم است. ” “شما می خواهید این بچه ها چالش برانگیز و درگیر باشند.”

سرهنگ بیل دی بلازیو
شهردار بیل دی بلازیو می خواهد برنامه آموزشی ویژه در پاییز آینده را لغو کند.
متیو مک درموت برای نیویورک پست

مقامات شهری روز جمعه تأیید کردند که روند پیشرفت استعدادها و استعدادهای درخشان به قدری کند بود که تالار شهر به دلیل عدم تماس با والدین منفجر شد و همچنان می تواند برای پاسخ به بازخورد تنظیم شود.

“ما می خواهیم از والدین ، ​​رهبران جامعه ، مربیان و دانش آموزان بشنویم. درخشان نیویورک یک چشم انداز است. این دیدگاه ما برای شهر نیویورک است. “میشا راس پورتر ، مدیر مدرسه صبح جمعه در WNYC گفت. “این طرحی است که ما قصد داریم آن را اجرا کنیم. مشارکت بخش مهمی از موفقیت این طرح است. “

شهردار در برنامه هفتگی خود “نمایش برایان لرر” گفت: “ما این طرح را به جامعه ارائه می دهیم.” “رئیس به صورت خصوصی به آنجا می رود ، رئیس دیگر وزارتخانه بزرگ بیرون می رود ، با والدین ملاقات می کند ، با والدین ، ​​شورای آموزش جامعه ملاقات می کند ، بازخورد آنها را می شنود ، و سپس برنامه را همانطور که ما می شنویم تنظیم می کند ، و آن این است که آخرین کاری که انجام می دهیم. “

دی بلاسیو و پورتر با اعلام این خبر روز جمعه شهر را شوکه کردند – یک روز پس از آنکه بازرسان فاش کردند شهردار از مشخصات پلیس خود سوء استفاده کرده است و علیرغم وعده های مکرر DOE مبنی بر مشارکت قابل توجه جامعه.

کای مائو با بچه ها  والدین نسبت به لغو برنامه استعدادهای درخشان و مستعد واکنش نشان می دهند.
کای مائو می گوید: “ما به برنامه ای برای دانش آموزان باهوش نیاز داریم.”
عکس خانوادگی

در نهایت ، سرنوشت برنامه تیزهوشان و استعدادهای درخشان در دست شهردار بعدی خواهد بود – که در اوایل سال 2021 رهبر دولت منطقه خواهد بود. شهردار بعدی احتمالاً اریک آدامز نامزد دموکرات ها در رقابت دوم نوامبر خواهد بود.

نماینده آدامز ، که اکنون شهردار بروکلین است ، گفت که “برنامه را ارزیابی کرده و در صورت شهردار شدن ، حق اجرای سیاست مطابق با نیازهای دانش آموزان و والدین را برای خود محفوظ می دارد.”

دبورا الکساندر – رهبر والدین در سی امین شورای جامعه در وست کوئینز – سرنوشت هوایی G & T را “پیچیده” نامید.

“هیچ کس واقعاً نمی داند. آیا چیزی است که روی سنگ گذاشته شده است؟ آیا این چیزی است که آنها قرار است برای آن جلسه داشته باشند یا چیزی است که آنها فقط به سمت شهردار بعدی انداختند؟ ” او شگفت زده شد.

شهردار مایکل بلومبرگ
برنامه فعلی استعدادهای درخشان و استعدادهای درخشان برای دبستان شهر نیویورک زیر نظر مایکل بلومبرگ شهردار سابق سازماندهی شد.
GN Miller / NY Post

گیل بروئر ، رئیس منطقه منهتن نیز گیج شده است.

او بعد از ظهر جمعه به پست گفت: “من دقیقاً نمی توانم بفهمم که همیشه چه اتفاقی می افتد.”

بروئر ، مانند سایر مقامات منتخب ، پس از اعلام غافلگیر کننده با عصبانیت واکنش نشان داد و مجدداً قول داد که برنامه را برای تبادل معلمان ، معلمان و والدین تجدید نظر کند.

او گفت: “وزارت آموزش و پرورش باید بتواند نیازهای کودکان با استعداد را برآورده کند ، اما باید شامل خانواده های سیاه پوست و لاتین باشد و باید یک برنامه منسجم باشد.”

وی افزود: “قطعاً این اتفاق نمی افتد” ، که نیاز به آموزش فشرده همراه با برنامه درسی سطح پایه دارد. “آنها سیل گرفتند.”

PS 124
“این چیزها امتیازاتی نیستند ، والدین ثروتمند! این والدین شاغل هستند که می خواهند فرزندان خود را به چالش بکشند. “سناتور ران کیم به The Post گفت.
عکس مایکل لوکیسانو / گتی

سناتور ران کیم – دموکرات که نماینده کوئینز کوئینز و پدر دو فرزند در یک برنامه با استعداد و با استعداد است – G&T را “حمله” به طبقه کارگر آسیا و خانواده های مهاجر اعلام کرد.

“این چیزها امتیازاتی نیستند ، والدین ثروتمند! این والدین شاغل هستند که می خواهند فرزندان خود را به چالش بکشند. ” “چگونه می توان یک کودک را از برنامه با استعداد و با استعداد جدا کرد ، به جداسازی نژادی کمک می کند؟ این درست نیست که کودکانی را که می خواهند سرآمد شوند مجازات کنیم. “

او شکایت کرد که ترجیحات “مهاجران طبقه کارگر” ناشی از “بحث سیاست مدرسه” در دوران تصدی دی بلاسیو نیست.

“این درست نیست.”

کای مائو ، که می خواهد پسر 3 ساله خود ساموئل را برای تحصیل در یک دوره با استعداد و با استعداد ثبت نام کند ، امکان اخراج از پنج منطقه یا قرار دادن کوچکترین پسر خود در یک مدرسه خصوصی را فراهم می آورد.

او گفت: “این کار دشواری خواهد بود اما ما باید این کار را انجام دهیم.” “شهردار دو بلاسیو می خواهد اطمینان حاصل کند که همه کودکان از آموزش یکسان برخوردار نیستند.”

موآ ، یکی از ساکنان پارک گرامرسی افزود: “این پروژه خوبی است.” “ما به برنامه هایی برای دانش آموزان باهوش نیاز داریم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *