واکنش جناح های مقاومت به نتایج انتخابات مجلس رژیم صهیونیستی


به گزارش ایکنا ؛ سخنگوی حماس در واکنش به رهبری احزاب راست افراطی در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی گفت: مقاومت آماده است تا در مرحله بعدی با قدرت از فلسطین دفاع کند.

حماس در واکنش به رهبری احزاب راست افراطی رژیم صهیونیستی در این انتخابات اعلام کرد: نتایج انتخابات رژیم اشغالگر حکایت از تشدید و تشدید تروریسم علیه مردم ما دارد و ما تاکید می کنیم که مقاومت خواهد بود. با قدرت برای دفاع حضور داشته باشید

حازم قاسم سخنگوی حماس در گفت و گو با خبرگزاری شهاب گفت: نتایج این انتخابات نشان می دهد که مرحله بعدی شاهد تشدید حملات و تنش علیه مردم فلسطین خواهد بود.

محمد شتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، امروز نیز رهبری احزاب راست افراطی در انتخابات رژیم صهیونیستی را نتیجه طبیعی گرایش روزافزون شهرک نشینان و اشغالگران به افراط گرایی و نژادپرستی دانست.

وی در بیانیه ای گفت: مردم فلسطین سال هاست که از این احزاب افراطی رنج می برند. همچنین با رنج هایی مانند کشتار، دستگیری، خشم، اسکان و هتک حرمت شهرها، روستاها و شهرک ها، فرستادن شهرک نشینان و سربازان اشغالگر برای ارتکاب جنایات خود و تضعیف راه حل دو کشور، با سیاست استانداردهای دوگانه که به جنایتکاران اجازه می دهد تا برو بدون مجازات

نخست وزیر سازمان خودمختار تاکید کرد: با توجه به سیاست ها و اقدامات تهاجمی که مردم ما از آن رنج می برند، هیچ توهم و تصوری مبنی بر اینکه صندوق های رای در انتخابات اسرائیل می تواند شریک صلح باشد، نداشتیم.

همانطور که خالد البطش، رهبر جهاد اسلامی گفت، ظهور جریان راست افراطی در انتخابات کنست به وضوح نشان دهنده گرایش جامعه صهیونیستی به افراط گرایی و نژادپرستی و پیامی روشن برای همه فریب خوردگان است. سراب عادی شدن.

بر اساس آمار منتشر شده از نتایج انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که دیروز برگزار شد، تا بامداد چهارشنبه ۶۲.۴ درصد آرا شمارش شد و حزب لیکود ۳۳ کرسی را به دست آورد و در مجموع نتایج به دست آمده حکایت از همپیمانان دارد. احزاب متمایل به ائتلاف نتانیاهو ۶۹ کرسی به دست آوردند. ائتلاف مخالف به رهبری یائیر لاپید، نخست وزیر فعلی، در مجموع ۴۷ کرسی به دست آورد.

انتهای پیام