وحدت؛ مهمترین پیام عید فطر است


حجت‌الاسلام حسن‌ علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان

به گزارش ایکنا از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان امروز،۱۳ اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که در مصلای امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد، با اشاره سخنان امام سجاد(ع) بیان کرد: خداوند اعمال کم را هم می‌پذیرد و پاداش بزرگ می‌دهد. خداوند نعمت‌ها را تغییر نمی‌دهد بلکه این خود انسان است که نعمت‌ها را تغییر می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌ علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه وحدت مهمترین پیام عید فطر است، گفت: باید در کنار هم باشیم و وحدت را حفظ کنیم زیرا در ابتدا همه مردم یکی بودند و آرام آرام رنگ‌ها، زبان‌ها، اختلاف نظرها، اختلاف قومیت‌ها وغیره باعث جدایی شد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه همه همت اسلام از ابتدا تاکنون حفظ پیوند و دوستی بین انسان‌ها بوده‌ است، افزود: مهم‌ترین این پیوندها پیوند معنوی است که سبب قرارگیری سلمان در کنار پیامبر اکرم (ص) می‌شود. در اسلام قومیت مطرح نیست و با توجه به سخن پیامبر اسلام(ص) مسلمانان مانند دو دستی هستند که به همدیگر کمک می‌کنند. بنابراین اختلافات قومی، مذهبی وغیره نباید میان آن‌ها تفرقه ایجاد کند.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی ادامه داد: دشمنان به دنبال اختلاف‌افکنی هستند و هر روز هم بستری برای این کار فراهم می‌کنند اما شیعه و سنی بدانند باید در کنار هم در خدمت دین و دیانت باشند و دشمن را مغلوب کنند. پیام عید سعید فطر وحدت اسلامی و اخوت اسلامی‌ است که امیدواریم خداوند کمک کند این وحدت را محکم و استور حفظ کنیم.

امام جمعه کرمان در پایان ضمن تشکر از رئیس جمهور برای انتخاب استاندار جدید کرمان و تبریک به استاندار افزود: از استاندار پیشین کرمان تشکر می‌کنم که خدمات زیادی برای مردم آسیب‌پذیر به خصوص در مناطق سیل‌زده انجام داد. 

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر